Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

RCS&RDS ar fi cumpărat în acestă dimineaţă postul de televiziune PRO TV

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#1
henkel

henkel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 17.01.2013
În această dimineață compania RCS&RDS ar fi cumpărat postul de televiziune PRO TV, care potrivit informațiilor vehiculate prin presa ar fi de vânzare de câteva luni bune.
Chiar dacă această informație în prima fază pare greu de crezut, însă zvonuri au circulat încă de săptămâna trecută când s-a vorbit despre un post de televiziune generalist pe care RCS&RDS vrea să-l construiască de la 0, într-un articol publicat de Reporter Virtual.
Potrivit unor surse neoficiale, RADAR DE MEDIA a aflat că în această dimineața o posibilă tranzacție între compania americană CME (Central European Media Enterprises) și RCS & RDS.


sursa: Radar De Media

#2
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Poate ne spun cate ceva insiderii RCS-RDS... cand revin de la semnarea actelor.Posted Image

Edited by cristi0304, 27 April 2015 - 12:17.


#3
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Ar fi o veste buna si poate in felul asta Protv-ul se mai civilizeaza un pic ca acum este super manelizat.

#4
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
zvon sau realitate, asta e întrebarea.
dacă ar fi să pun pariu, aş mai aştepta 1 zi, ...

#5
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012
Cica vor sa cumpere si BBC-ul.

#6
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013
Asta poate fi o grenada cu cuiul scos pentru RDS, dar ma indoiesc ca la cate datorii are, si mai vrea sa intre si pe piata de energie electrica, sa faca acest pas, este prea mare caciula Pro Tv pentru rds, asta este parerea mea, oricum zvonurile sunt de cancan

Edited by sammydo, 27 April 2015 - 12:23.


#7
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Sunt mișcări bizare în ultima vreme. Pro TV a plecat cu Românii au Talent din Buftea. Puteau rămâne acolo și pentru acest sezon. De ce nu au făcut-o? E și asta un mister...

#8
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View Postmiki07, on 27 aprilie 2015 - 12:23, said:

Sunt mișcări bizare în ultima vreme. Pro TV a plecat cu Românii au Talent din Buftea. Puteau rămâne acolo și pentru acest sezon. De ce nu au făcut-o? E și asta un mister...

Pentru ca am senzatia ca Buftea nu apartinea Pro TV, si probabil s-a vandut in alta parte separat.

#9
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Nu mai tin minte exact, dar parca acum vreo doi-trei ani au cumparat si UPC-ul, nu? Posted Image

#10
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015

View PostVenboteam, on 27 aprilie 2015 - 12:32, said:

Nu mai tin minte exact, dar parca acum vreo doi-trei ani au cumparat si UPC-ul, nu? Posted Image

Au vrut dar s-a opus Consiliul Concurentei pentru ca ar fi creat monopol.

#11
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

View Postsammydo, on 27 aprilie 2015 - 12:22, said:

Asta poate fi o grenada cu cuiul scos pentru RDS, dar ma indoiesc ca la cate datorii are, si mai vrea sa intre si pe piata de energie electrica, sa faca acest pas, este prea mare caciula Pro Tv pentru rds, asta este parerea mea

De ce sa fie o palarie prea mare? Ar fi o problema totusi. Daca Warner vinde Pro TV, s-a zis cu filmele din fiecare seara. Astea aduceau audienta mai mare decat orice baga Antena 1.

Edited by miki07, 27 April 2015 - 12:37.


#12
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

View Postmiki07, on 27 aprilie 2015 - 12:23, said:

Sunt mișcări bizare în ultima vreme. Pro TV a plecat cu Românii au Talent din Buftea. Puteau rămâne acolo și pentru acest sezon. De ce nu au făcut-o? E și asta un mister...
Pai acum cate talente sa aibe si Buftea? Ca e natalitatea mica in Buftea.

View Posthenkel, on 27 aprilie 2015 - 12:12, said:

În această dimineaţă compania RCS&RDS ar fi cumpărat postul de televiziune PRO TV, care potrivit informaţiilor vehiculate prin presa ar fi de vânzare de câteva luni bune.
Chiar dacă această informaţie în prima fază pare greu de crezut, însă zvonuri au circulat încă de săptămâna trecută când s-a vorbit despre un post de televiziune generalist pe care RCS&RDS vrea să-l construiască de la 0, într-un articol publicat de Reporter Virtual.
Potrivit unor surse neoficiale, RADAR DE MEDIA a aflat că în această dimineaţa o posibilă tranzacție între compania americană CME (Central European Media Enterprises) şi RCS & RDS.


sursa: Radar De Media
Eu sper sa cumpere si Trinitasul. Sa vedem sport pe postul ala. Fotbal popesc, polo popesc, gimnastica popeasca. DIGISPORT TRINITAS. Si de la nasul mare: DIGITARAF. DIGIHORA

View Postmiki07, on 27 aprilie 2015 - 12:36, said:

De ce sa fie o palarie prea mare? Ar fi o problema totusi. Daca Warner vinde Pro TV, s-a zis cu filmele din fiecare seara. Astea aduceau audienta mai mare decat orice baga Antena 1.
Nu te agita. RDS cumpara si Antena 1 daca filmelelor nu fac rating.

Edited by babalaul, 27 April 2015 - 12:47.


#13
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013
Este ceva normal pentru Zoltan Teszari, ca sa puna mana pe postul Pro tv la pret redus!
Digi Pro sau Pro Digi cred ca se va numi viitorul post tv.Posted Image

Maine, poimaine ne trezim ca o sa cumpere si Softpedia.......

Edited by xmanyacs77, 27 April 2015 - 13:03.


#14
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
RDS cumpără ProTV când postul este „susținut” de Telekom?

#15
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Softpedia e de mult cumparata, stai linistit. Am eu o exclusivitate de la niste surse foarte-foarte-foarte... increzute.

#16
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

View Postmiki07, on 27 aprilie 2015 - 13:05, said:

Softpedia e de mult cumparata, stai linistit. Am eu o exclusivitate de la niste surse foarte-foarte-foarte... increzute.
Nu trebuia sa te dai de gol ca ai cumparat-o.

#17
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View PostBogdansv1, on 27 aprilie 2015 - 12:35, said:


Au vrut dar s-a opus Consiliul Concurentei pentru ca ar fi creat monopol.
Asta depinde numai de Liberty Global iar UPC nu e de vanzare si nici n-a fost. Zvonuri insa sunt, de fapt chiar si acest topic este tot unul creat pe baza unui zvon, zvonul cu nr. 99.

#18
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Eu sunt neaos. Cumpar ieftin si vand scump. Diseara ma intalnesc cu un misterios investitor din Bihor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate