Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Denon DRA-365RD

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
alex2009

alex2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 20.08.2007
Va salut.
Fiind mai demult in cautarea unui amplif pe care sa-l inlocuiesc cu vechiul meu Akai am-u02, l-am gasit pe cel din titlul topicului sh la un pret accesibil. Evident, eventuala achizitie va fi supusa la probe. Ceea ce caut la un nou amplif este "caldura si bogatia" sound-ului, mai putin puterea, desi stiu ca e bine sa fie de rezerva.
Asadar, apelez la cunoscatori sa-mi confirme/infirme asteptarile.
Atasez si o poza pentru a fi mai usor de recunoscut modelul, multumesc.

...poza

Attached Files


Edited by alex2009, 18 April 2015 - 20:17.


#2
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
DENON,chiar au stiut sunet! Altceva nu-ti spun.Ai incredere in ureche si spor la achizitie!
P.S. - Fereste-te de Technics in general.N-au nicio treaba cu sunetul... indiferent de model si pret! La aspect... rup,adevarate bijuterii design demn de viitor dar cand bagi in priza acel amplif iti vine sa detonezi o grenada!
DENON... este altceva,joaca in alta liga!

#3
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007
alex2009, sper ca nu vrei sa cumperi acel amplificator fara sa-l asculti, nu ?
In general, un sistem audio nu se cumpara fara sa-l asculti, in cazul sculelor SH cu atat mai mult, intrucat e posibil sa aiba "n" probleme, estetice, tehnice si....sonore.

#4
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,879
  • Înscris: 10.02.2011

 alex2009, on 18 aprilie 2015 - 20:20, said:

Asadar, apelez la cunoscatori sa-mi confirme/infirme asteptarile.
Atasez si o poza pentru a fi mai usor de recunoscut modelul, multumesc.
Ar fi mai ok un amplificator stereo si nu receiver ( chiar daca receiverul e stereo si nu multicanal ).

 Tehnicianul1970, on 18 aprilie 2015 - 21:31, said:

Fereste-te de Technics in general.N-au nicio treaba cu sunetul... indiferent de model si pret! La aspect... rup,adevarate bijuterii design demn de viitor dar cand bagi in priza acel amplif iti vine sa detonezi o grenada!
DENON... este altceva,joaca in alta liga!
Eu zic sa nu exageram, ca inducem lumea in eroare. Probabil ca ai ascultat unele modele din seria SU-V aparute dupa 90, cu modelele mai vechi din seria SUVX, SA sau alea noi din seria SU-A MK3 e o alta poveste. Denon e foarte ok, fara a avea nu stiu ce pretentii de la un amplif/receiver foarte ieftin, nici macar mediu si asta tot comparativ cu un technics ca tot veni vorba, de aia am zis sa nu exageram. Eu ascult la mai multe amplificatoare printre care si un technics SUV6X ( il folosesc doar la surse analoage, deckuri tape ), da sincer eu nu l-as da pe 3 denonuri ca alea de mai de sus. Conteaza enorm si boxele, sursa de redare, cam tot lantul audio. De aia ar fi bine sa-l asculte.

#5
alex2009

alex2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 20.08.2007
Clar va fi testat si ascultat inainte, sigur ca nu este un amplif cu mari pretentii, insa as vrea sa fie un pas inainte fata de Akai-ul pe care-l am, (si de care sunt multumit) doar ca stiu ca akai-urile in general au acel sound mai rece/usor metalic si stiu ca, in cazul meu acel sound "metalic" nu e din cauza boxelor. Surse vor fi un cd player Pioneer si placa Creative SB din pc.
Mersi de raspunsuri, mai astept si alte pareri pana la intalnirea cu Denon-ul.

#6
alex2009

alex2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 20.08.2007
Va salut din nou.
Ca sa nu mai deschid alt topic si pentru ca intrebarea, nedumerirea se leaga tot de amplifuri continui tot aici. Neachizitionand intre timp nimic nou, mai adaug cateva variante, si anume: TECHNICS SU-700 Class A  sau, Pioneer A-339.
Apelez din nou la cunoscatorii acestor marci, in general. Nu sunt interesat de putere, ci de calitatea aparatelor in sine cat si a sunetului.
Mersi anticipat.

Attached Files



#7
alex2009

alex2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 20.08.2007
Mai adaug o varianta, si anume Denon PMA 425R. Ceva pareri despre seria PMA?
mersi...

Attached Files



#8
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Dintre alea 3 mergi pe Denon. Seria PMA se face si acum ,daca nu ma-nsel, Technics iese din calcul ,am avut din ala ,doar fata e  de  el.
Mai poti cauta modele de la NAD ,HK(un HK 670 e super) ,Onkyo ,Yamaha,Marantz ,chiar unele modele de la Sony(Esprit).
Sansui a facut iarasi niste amplificatoare foarte bune.

Edited by edigee, 04 July 2015 - 15:02.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate