Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Instalare Windows 8.1 direct din PC

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
El_Dorado129

El_Dorado129

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 06.04.2014
Asa cum zice si titlul, cum pot instala Windows 8.1 x64 PRO direct din PC, laptop. Nu am in casa nici un DVD, iar la stick vad ca nu ma mai lasa sa scriu Windows-ul pe el, sa-l fac bootabil cu Windows 7 USB DVD Downlod Tool si nici cu alt program. L-am formatat, nimic, nu merge. Cred ca e built ceva la acel stick. Filme, muzica pot copia pe el, numai Windows nu pot pune pe el.
Asadar, cum pot instala direct din laptop, pentru ca pe laptop am acea imagine, Windows 8.1. Acum pe laptop am Windos 7 instalat.

#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4hjoIeOXl2g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pentru alte modalitati mai sapa pe Google.

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Fa stick-ul cu Rufus

[ http://i1-win.softpedia-static.com/screenshots/Rufus_2.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 10.01.2012
Rufus este un adevarat magician, scrie pe usb cam orice imagine, multe care nu mergeau scrise din Linux sau cu alte programe din Windows, au mers cu Rufus.

#5
El_Dorado129

El_Dorado129

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 06.04.2014
Multumesc mult. A mers cu Rufus.

#6
sezibland

sezibland

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 27.03.2015
Vad ca ai facut cu Rufus , foarte bine ! ...dar spuneai ca nu ai stick si nici DVD. In cazul asta, pentru cine mai citeste pe aici , este bine de aflat ca se poate instala cu Ultraiso. Instalezi acest program, montezi imaginea iso cu Win 8 pe discul virtual pe care il creaza Ultraiso si apoi deschizi acest disc si dai click pe executabil. Incepe instalarea W8 si urmezi pasii obisnuiti. Fara stick, fara DVD, fara nimic ...

#7
patriotul_roman

patriotul_roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 09.04.2014
sezibland, eu nu cred că funcţionează ce sugerezi tu....

#8
El_Dorado129

El_Dorado129

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 06.04.2014

 sezibland, on 30 martie 2015 - 12:28, said:

Vad ca ai facut cu Rufus , foarte bine ! ...dar spuneai ca nu ai stick si nici DVD.
Sa lamurin treaba: am spus ca nu am stick bun.

iar la stick vad ca nu ma mai lasa sa scriu Windows-ul pe el, sa-l fac bootabil cu Windows 7 USB DVD Downlod Tool si nici cu alt program. L-am formatat, nimic, nu merge. Cred ca e built ceva la acel stick. Filme, muzica pot copia pe el, numai Windows nu pot pune pe el.

Apoi, am reusit sa pun Windows pe stick cu Rufus, ceea ce cu Windows 7 USB DVD Downlod Tool nu mergea sa-l pun. Dar de instalat nu il puteam instala. Nu-l vedea ca bootabil, desi imaginea este 100% perfecta.  Apoi am instalat WinToFlash, si cu acesta a mers de am instalat Win 8.1.

Edited by _-_, 31 March 2015 - 07:57.
Eliminare tag "[CODE]" - Rand prea lung.


#9
sezibland

sezibland

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 27.03.2015

 patriotul_roman, on 31 martie 2015 - 07:35, said:

sezibland, eu nu cred că funcţionează ce sugerezi tu....
Incearca ! Nu ai nimic de perdut.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate