Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Problema amplificator Kenwood KA-57

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1
daniel2285

daniel2285

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 04.02.2015
Salut revin iar cu o problema la un amplificator Kenwood Ka-57.Amplificatorul are 4 iesiri doua pe A si doua pe B,care merg separat ori A ori B,problema este ca si pe A si pe B un canal se aude perfect si un canal mai incet si cand dau putin bass nu se mai intelege nimic pe canalul care nu functioneaza corect.Il am de la un var si vreau sa stiu daca se mai merita facut si cat ar costa reparatia lui.Va multumesc si astept raspunsurii.

#2
daniel2285

daniel2285

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 04.02.2015
Nimeni nici un raspuns?O sa caut alt forum.

#3
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Nu ti-e rusine sa ameninti?Posted Image
Ameninta-l pe varul tau ca ti-a dat un rahat defect.Posted Image
Du-l la reparat, e defect.Posted Image

#4
daniel2285

daniel2285

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 04.02.2015
Unde vezi tu amenintare?Am cerut un sfat daca in 24 de ore nu a dat nimeni raspuns inseamna ca am gresit forumu.

#5
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Finali obositi sau chiar dusi. Se poate repara ,se gasesc respectivii finali ,daca sunt tranzistori. daca e pe "integrate" n-ai ce-i mai face.
A si B inseamna doua iesiri(stereo) nu patru. Si cu impedanta respectata a boxelor merg si ambele impreuna. Daca nu merg inseamna ca acel Kenwood e o exceptie.

#6
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Poate sa fie probleme si din corectorul de ton/etaj preamplificare cat si din alimentare condensator de pe iesire etc.
Pana nu-l vede un  electronist si ii face cateva masuratori e greu de dat un verdict.
Te superi ca nu ai primit raspuns in 24h dar cum ai vrea sa-l repari la distanta fara sa ai nici cele mai mici cunostinte de electronica,fara multimetru(nu mai zic ca e indicat si osciloscop),fara pistol de lipit/letcon si fara ceva componente la indemana din dezmambrari(niste capacitati,rezistoare,diode,pasta temoconductoare folie de mica chestii generale) si ceva scule.
Daca ai minimul necesar desfa-i carcasa curata-l de praf pune poze macro aici si eu te voi indruma ce si cum sa masori ca sa stabilim ce e defect.
Si alta chestie; ce cauta topicul tau pe aria audio si pe deasupra bagat si in subaria de Playere si Pluginuri Software.Ce treaba are problema ta cu aria in care ai postat?
Trebuia sa postezi pe aria electronica si aveai mult mai multe raspunsuri.Roaga-te de un moderator sa ti-l mute acolo,dar daca zici ca ai gresit Forumul......
Stima!

#7
daniel2285

daniel2285

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 04.02.2015
Multumesc pentru raspunsurii,sa rezolvat problema amplificatorul avea praf mult in el lam suflat cu un compresor si acuma functioneaza perfect am avut noroc.

#8
daniel2285

daniel2285

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 04.02.2015
Rog moderatorii sa inchida acest topic.Multumesc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate