Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Placere de la fumat ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
70 replies to this topic

#1
spider15101994

spider15101994

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 28.02.2015
Buna Am privit acum 2 ore  un film documentar despre tigari si am decis sa merg  sa-mi iau niste tigari sa  fumez pentru prima data . Mi-am luat  KENT subtiri . Am fumat prima tigara  cu greu . Ochi rosii si  git ars  . Nimic placere , am prins firu parca . Am facut o pauza de 10 mintue si am mai incercat una , fara sa ma mai inadus, dar la fel  nimic placere ? De ce??  Poate nu fumez corect ? Nu cred ca devii dependent de la ceva ce nu-ti place.

#2
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
"Nu cred ca devii dependent de la ceva ce nu-ti place."
Tot ce pute si are gust nasol in timp scurt devine dependenta !
Parerea mea este sa te opresti aici (la tigari ma refer).

#3
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Dintre toate viciile posibile in lumea asta, tocmai fumatul l-ai ales?
Cred ca e cel mai nesanatos , mai bine luai un bax de bere si te imbatai, ieseai mai bine si cred ca iti mai ramaneau si bani in buzunar.

#4
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

View Postspider15101994, on 07 martie 2015 - 00:06, said:

Nu cred ca devii dependent de la ceva ce nu-ti place.
La fel am zis si eu cu 15 ani in urma. Joaca-te...Posted Image

Edited by Lesbianu, 07 March 2015 - 00:14.


#5
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Placerea nu consta in mirosul/gustul de tigare in sine ci in ritual. Iei tigarea din pachet, aprinzi bricheta, pufai, faci smecherii cu fumul. Asta inseamna fumatul...

#6
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Eu nu stiu cum sa ma las si unii nu stiu cum sa se apuce :|. Frumos....

View Postpotae, on 07 martie 2015 - 00:14, said:

Placerea nu consta in mirosul/gustul de tigare in sine ci in ritual. Iei tigarea din pachet, aprinzi bricheta, pufai, faci smecherii cu fumul. Asta inseamna fumatul...

Exact. Suntem dependenti de gestul in sine, nu de nicotina.

#7
MediaMaxRO

MediaMaxRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.12.2014
Placerea aia a fumatorilor de fapt nu e placere. E dependenta provocata de nicotina.

#8
nickyro

nickyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 18.01.2015
Nu toti au o placere in a fuma, si eu am incercat de cateva ori la inceput, nu am simtit nimic deosebit si le-am lasat.
Iti recomand video-ul de mai jos, si sa te gandesti inainte sa incepi sa fumezi:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/c6Ul9QIfBno?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 04.09.2013
E ușor sa te lași de fumat. Toți prietenii mei au făcut o de mai multe ori. Zic de ei ca eu n am încercat niciodată în viața actuală nici măcar un fum. Dar de curând am descoperit narghileaua. Asta îmi place. Am înțeles că nu este nocivă.

#10
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Pune punct, cu siguranta daca continui vei deveni dependent, asa ziceam si eu acum zece ani. De ce fratele fumeaza, varul etc si eu nu? Trebuie sa fie kool ca altfel nu ai vad rostul si acum zic ca o sa ma las, si m-am lasat de trei ani de nu iti zic.
Apropo stai sa imi aprind una ca mi-am adus aminte. Posted Image Posted Image

Edited by porcusoru, 07 March 2015 - 00:20.


#11
Wess

Wess

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 539
  • Înscris: 06.03.2015
Altii ar da bani grei sa se lase si tu vrei sa te apuci... Consider fumatul cea mai mare greseala posibila care poate sa o faca un om in viata, odata fumator, fumator ramai toata viata ta indiferent daca te lasi si stai ani de zile fara sa fumezi, tot fumator ramai, adica o sa ai pofta de tigara toata viata.
Eu sunt la a doua tentativa de a ma lasa, prima esuata dupa 6 luni de chin, m-am lasat fara nici un ajutor, acum am folosit nicorette spray si intradevar este muuuuult mai usor, am doua luni deja si nu am trait nici un sevraj nimic.

Succese"!

#12
spider15101994

spider15101994

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 28.02.2015

View PostSerafim606, on 07 martie 2015 - 00:16, said:

Eu nu stiu cum sa ma las si unii nu stiu cum sa se apuce Posted Image. Frumos....



Exact. Suntem dependenti de gestul in sine, nu de nicotina.

Deci ma chinui degeaba . Nu-i nici o placere :D:D hai ca-i buna . am dat 15 lei degeaba :D. Totusi nu inteleg de ce fumeaza atita lume atunci  . Toti care-i intreb zic ca-i relaxeaza .

#13
MediaMaxRO

MediaMaxRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.12.2014

View Postwld-ro, on 07 martie 2015 - 00:18, said:

E ușor sa te lași de fumat. Toți prietenii mei au făcut o de mai multe ori. Zic de ei ca eu n am încercat niciodată în viața actuală nici măcar un fum. Dar de curând am descoperit narghileaua. Asta îmi place. Am înțeles că nu este nocivă.

Si aia e nociva, doar ca nu la fel de nociva precum tigarile, evident.

#14
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

View Postspider15101994, on 07 martie 2015 - 00:19, said:

am dat 15 lei degeaba Posted Image. Totusi nu inteleg de ce fumeaza atita lume atunci  . Toti care-i intreb zic ca-i relaxeaza .
Nu ai cumparat tigarile potrivite. Cere d'aia care te relaxeaza.:P

#15
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Si ce nu e nociv in ziua de azi?

Edited by eStev, 07 March 2015 - 00:24.


#16
spider15101994

spider15101994

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 28.02.2015

View Post_-AppleS-_, on 07 martie 2015 - 00:11, said:

Dintre toate viciile posibile in lumea asta, tocmai fumatul l-ai ales?
Cred ca e cel mai nesanatos , mai bine luai un bax de bere si te imbatai, ieseai mai bine si cred ca iti mai ramaneau si bani in buzunar.

Bautura am trecut-o stiu cum functioneaza  :D :D vreau ceva nou :) Si cum santatea imi permite  . Merita sa incerc

#17
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

View Postspider15101994, on 07 martie 2015 - 00:19, said:

Deci ma chinui degeaba . Nu-i nici o placere Posted ImagePosted Image hai ca-i buna . am dat 15 lei degeaba Posted Image. Totusi nu inteleg de ce fumeaza atita lume atunci  . Toti care-i intreb zic ca-i relaxeaza .

Cand sunt nervos fumez mult ca sa ma calmez. Intr-adevar ma relaxeaza. Partea nasoala e ca fumez mult cand sunt nervos, iar asta nu e sanatos. Daca m-as lasa definitiv pentru mine ar fi o realizare.

#18
MediaMaxRO

MediaMaxRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.12.2014
Bine zis.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate