Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Problemă portare rom android (mtk 6589)

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
gabitu73

gabitu73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 05.12.2008
Salut! După cum am precizat în titlu , zilele trecute am încercat să portez o versiune de rom (4.4) către un telefon UMI X2.Telefonul este o chinezărie cu procesor mtk 6589 , și am portat romul de la un telefon asemănător(Jiayu G4).Practic funcționează totul , cu excepția memoriei interne , telefonul având 32 GB ,androidul folosește 1Gb , partiția pentru instalat aplicații este de 4GB iar restul de douazeci și ceva de giga nu-i vede! În recovery îi pot accesa dar de pe telefon nu. Precizez că am și un card de 16 GB e care îl vede.
Mi-aduc aminte că la alte telefoane , editam un fișier "vold.fstab" ,dar la mtk-urile astea nu există acest fișier.
Aveți idee unde mai pot umbla ? Că eu am cam rămas blocat Posted Image

#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Pe JB se edita \system\etc\vold.fstab, pe KitKat este alta mancare de peste. Uite o explicatie si alternativa.
Succes!Posted Image

#3
gabitu73

gabitu73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 05.12.2008

View PostLesbianu, on 05 martie 2015 - 11:23, said:

Pe JB se edita \system\etc\vold.fstab, pe KitKat este alta mancare de peste. Uite o explicatie si alternativa.
Succes!Posted Image
Am rezolvat-o , merci de ponturi Posted Image

#4
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,536
  • Înscris: 21.12.2006
Un tutorial pentru portarea KitKat pe un MTK6589(T) unde gasim?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate