Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Blocare banii fan curier

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
osd321

osd321

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 29.09.2014

Am luat teapa la un produs cu 130 de lei livrarea s-a facut prin fancureier mi-a spus cineva ca abia la 12 poate scoate banii, pot cumva bloca banii? va rog sa imi spuneti


#2
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Ce teapa ai luat? Fugi la politie daca e teapa pe bune.

#3
yo_suporter

yo_suporter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 14.01.2010

 osd321, on 04 martie 2015 - 01:38, said:


Am luat teapa la un produs cu 130 de lei livrarea s-a facut prin fancureier mi-a spus cineva ca abia la 12 poate scoate banii, pot cumva bloca banii? va rog sa imi spuneti



curierul nu iti poate restitui banii atat timp cat ti-a lasat coletul si tu ai platit...e obligat sa inapoieze rambursul vanzatorului....curierul nu are cum sa iti dea tie banii inapoi pentru ca el nu stie ce ai facut tu cu ce era in colet...poate l-ai distrus, poate ai bagat altceva inapoi in cutie etc...atunci cand ai cumparat trebuia sa ii zici respectivului sa iti trimit prin curier cu posibilitate verificare colet...iar atunci in fata curierului 5 minute aveai voie sa desfaci si sa verifici ce ai primit...

#4
osd321

osd321

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 29.09.2014

 yo_suporter, on 04 martie 2015 - 01:50, said:




curierul nu iti poate restitui banii atat timp cat ti-a lasat coletul si tu ai platit...e obligat sa inapoieze rambursul vanzatorului....curierul nu are cum sa iti dea tie banii inapoi pentru ca el nu stie ce ai facut tu cu ce era in colet...poate l-ai distrus, poate ai bagat altceva inapoi in cutie etc...atunci cand ai cumparat trebuia sa ii zici respectivului sa iti trimit prin curier cu posibilitate verificare colet...iar atunci in fata curierului 5 minute aveai voie sa desfaci si sa verifici ce ai primit...
nu eram acasa la luat altcineva ,deci teapa ce usor se da teapa  ,lam verificat dar nu se putea acolo

#5
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Totusi cred ca politia poate bloca livrarea banilor/organiza un flagrant cand ar trebui sa incaseze banii tepuitorul.

#6
osd321

osd321

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 29.09.2014

 LunaCrystal, on 04 martie 2015 - 01:55, said:

Totusi cred ca politia poate bloca livrarea banilor/organiza un flagrant cand ar trebui sa incaseze banii tepuitorul.
pai maine la 12 primeste banii ,nici nu stiu daca localitatea ,numele sunt reale

#7
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Daca ala nu are blat cu un angajat de la Fan, el trebuie sa-si treaca datele reale pe AWB.

#8
osd321

osd321

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 29.09.2014

 connectorxp, on 04 martie 2015 - 02:03, said:

Daca ala nu are blat cu un angajat de la Fan, el trebuie sa-si treaca datele reale pe AWB.
chiar trebie sa scri datele corecte ? cel care primeste banii le primeste cu un bulentin nu ? am sunat la politie dar astia sunt adormiti
eu vream maine sa fie blocati banii

 yo_suporter, on 04 martie 2015 - 01:50, said:




curierul nu iti poate restitui banii atat timp cat ti-a lasat coletul si tu ai platit...e obligat sa inapoieze rambursul vanzatorului....curierul nu are cum sa iti dea tie banii inapoi pentru ca el nu stie ce ai facut tu cu ce era in colet...poate l-ai distrus, poate ai bagat altceva inapoi in cutie etc...atunci cand ai cumparat trebuia sa ii zici respectivului sa iti trimit prin curier cu posibilitate verificare colet...iar atunci in fata curierului 5 minute aveai voie sa desfaci si sa verifici ce ai primit...

cat de usor esti furat in romania

 LunaCrystal, on 04 martie 2015 - 01:46, said:

Ce teapa ai luat? Fugi la politie daca e teapa pe bune.
am comandat ceva si acel ceva  nu e cea ce vream eu  ,in concluzie mare teapa

 yo_suporter, on 04 martie 2015 - 01:50, said:




curierul nu iti poate restitui banii atat timp cat ti-a lasat coletul si tu ai platit...e obligat sa inapoieze rambursul vanzatorului....curierul nu are cum sa iti dea tie banii inapoi pentru ca el nu stie ce ai facut tu cu ce era in colet...poate l-ai distrus, poate ai bagat altceva inapoi in cutie etc...atunci cand ai cumparat trebuia sa ii zici respectivului sa iti trimit prin curier cu posibilitate verificare colet...iar atunci in fata curierului 5 minute aveai voie sa desfaci si sa verifici ce ai primit...
eu nam semnat nimic ca am primit ,a semnat altcineva in locul meu  ,asa ceva e legal ?

#9
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Ca sa ne dam seama si noi ce teapa ai luat scrie ce ai comandat si ce ai primit. Cu anumite detalii despre toata povestea asta a ta.
PS: Prea multe subiecte cu tepe pe softpedia azi.

#10
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Conteaza si ce ai comandat si ce ai inteles tu din discutia cu vanzatorul, e cuvantul tau contra cuvantului sau.
Tu ai comandat o capra el ti-a trimis o oaie.
V-ati inteles sa fie cu 4 picioare? DA, Va-ti inteles sa dea lapte ? DA, V-ati iteles sa fie cu doua tite ? DA, Produsul corespunde.
Daca mai puneai conditia ca una sa faca BEE si nu MEHEHE, era alta treaba.

Edited by keta, 04 March 2015 - 02:20.


#11
osd321

osd321

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 29.09.2014

 PS2RO, on 04 martie 2015 - 02:16, said:

Ca sa ne dam seama si noi ce teapa ai luat scrie ce ai comandat si ce ai primit. Cu anumite detalii despre toata povestea asta a ta.
PS: Prea multe subiecte cu tepe pe softpedia azi.

cartele free sim eu vrem o suta de numere  el mia trimis 100 de numere expirate faza e ca nu eu am verificat coletul  pt ca mam increzut in ala  , cartelele nu erau nu in cartela aia mare eu daca vedeam respingeam coletul da de unde sa stiu

 keta, on 04 martie 2015 - 02:19, said:

Conteaza si ce ai comandat si ce ai inteles tu din discutia cu vanzatorul, e cuvantul tau contra cuvantului sau.
Tu ai comandat o capra el ti-a trimis o oaie.
V-ati inteles sa fie cu 4 picioare? DA, Va-ti inteles sa dea lapte ? DA, V-ati iteles sa fie cu doua tite ? DA, Produsul corespunde.
Daca mai puneai conditia ca una sa faca BEE si nu MEHEHE, era alta treaba.

 keta, on 04 martie 2015 - 02:19, said:

Conteaza si ce ai comandat si ce ai inteles tu din discutia cu vanzatorul, e cuvantul tau contra cuvantului sau.
Tu ai comandat o capra el ti-a trimis o oaie.
V-ati inteles sa fie cu 4 picioare? DA, Va-ti inteles sa dea lapte ? DA, V-ati iteles sa fie cu doua tite ? DA, Produsul corespunde.
Daca mai puneai conditia ca una sa faca BEE si nu MEHEHE, era alta treaba.

in colet erau cartele eu vream free sim el mia dat cartele expirate

Edited by osd321, 04 March 2015 - 02:25.


#12
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Eu nu am auzit pina acum de cartele free sim. Toate cartelele sunt arondate unui operator. Vrei 100 cartele OK dar de la un anumit operator, free sim nu exista. In viziunea mea.

Telefoane free sim DA, adica libere in retea.

Edited by keta, 04 March 2015 - 02:30.


#13
osd321

osd321

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 29.09.2014

 keta, on 04 martie 2015 - 02:29, said:

Eu nu am auzit pina acum de cartele free sim. Toate cartelele sunt arondate unui operator. Vrei 100 cartele OK dar de la un anumit operator, free sim nu exista. In viziunea mea.
cartelele free sim se comanda online da doar orange are asa ceva   , nimeni numi da 100 de cartele am incercat la orange nu
imi pot da pentru ca sunt persoana fizica si nam firma

http://www.orange.ro...FG2UaAsk08P8HAQ

#14
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Deci nu sunt free sim, Sunt 100 de numere de cartele Orange prepay, care au un regim special de eliberare, nu se dau oricui. Treaba pute de la o posta, de ce te-ai bagat la asa ceva ?

Nu sunt expirate doar ca trebuie sa le incarci pe fiecare in parte ca sa se activeze.

Acest sistem este si in UK si eu folosesc asa ceva si se gasesc in toate rafturile de la supermarket..

Edited by keta, 04 March 2015 - 02:40.


#15
osd321

osd321

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 29.09.2014

 keta, on 04 martie 2015 - 02:35, said:

Deci nu sunt free sim, Sunt 100 de numere de cartele Orange, care au un regim special de eliberare, nu se dau oricui. Treaba pute de la o posta, de ce te-ai bagat la asa ceva ?

da sunt free sim logic , nu are importanta de ce ,e banii mei nu conteaza ce cumpar cu ei ,eu am pus o intrebare atat
ca eu vreau 200,300 de numere ce importanta are fiecare face ce vrea

 keta, on 04 martie 2015 - 02:29, said:

Eu nu am auzit pina acum de cartele free sim. Toate cartelele sunt arondate unui operator. Vrei 100 cartele OK dar de la un anumit operator, free sim nu exista. In viziunea mea.

Telefoane free sim DA, adica libere in retea.
Telefoane free sim DA?  tu faci misto  acuma cica telefon free sim ce e ala ,un telefon e decodat sau codat intr_o
retea   , free sim se numeste o cartela care are perioada de valabilitate minima si este fara credit
si cu oferta curenta daca incarci

#16
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Dar nu ai dreptul sa le comercializezi nefiind agent economic. Nu castigi nimic, castiga doar prima veriga ce a luat de la Orange, tu-i faci treaba aluia pe banii tai. Doua tepe de fapt.....

Asta daca erau valabile ca expira in 90 zile.

Edited by keta, 04 March 2015 - 02:44.


#17
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
comanda a fost facuta printr-un intermediar gen okazii,olx etc..???

#18
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013

 osd321, on 04 martie 2015 - 01:38, said:


Am luat teapa la un produs cu 130 de lei livrarea s-a facut prin fancureier mi-a spus cineva ca abia la 12 poate scoate banii, pot cumva bloca banii? va rog sa imi spuneti

Alta data cere livrare cu verificare colet si dupa aceea faci plata la curier!Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate