Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

DVD-player Vortex sacadeaza/oprește rularea la finalul fișierului

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 03.04.2005
Bună seara

Am un DVD Player Vortex DVD 210 conectat prin RCA la o plasma. Este un DVD-player foarte vechi dar care pentru că merge, nu mă îndur să îl schimb. Le tot pun la fete diverse dvd-uri dublate, fie în format dvd clasic cu meniu, fie fișiere gen .....BDRip.XviD.AC3.RoDubbed.avi care în general au ori 700 mb, ori 1,4 gb. De multă vreme am observat că la finalul DVD-ului apar artefacte vizuale apoi tinde să sară câteva secunde înainte și apoi se oprește. De multe ori dacă dau skip peste capitol, merge bine. Ei, m-am gândit că am făcut ceva la structura dvd-ului și l-am stricat eu, dar la fișierele gen avi sau divx merge perfect până foarte aproape de final unde sacadează, sare secunde și apoi se oprește, nemaiputând să vizionezi deloc. Am crezut o vreme că inscripționez eu discurile greșit, la viteză mare sau sunt blank-urile de calitate proastă dar le fac la 4 x și sunt fie Verbatim fie Sony. Dacă ar avea probleme cu decodarea fișierelor ar sacada din prima secundă, nu ultimele 10 minute din orice.

Aveți idee care ar fi problema? Măcar să știu că dacă îl schimb rezolv problema. Mulțumesc.

#2
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014
nu-si dezminte numele, l-o fi luat...varteju'!

#3
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Probabil are un defect mecanic in partea optica.
Niste praf poate deasemeni afecta mecanismul.

Daca te pricepi si ai rabdare, poti sa cumperi un spray cu aer comprimat, sa dai afara tot praful din zona aceea si apoi sa gresezi suprafetele de glisare si rotitele.
Daca nu, apeleaza la cineva care se pricepe si are rabdare.

#4
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
probleme cu partea mecanica.
pe la 100 lei incep playerele cu usb.
scapi si de cheltuiala cu blankurile, timpul pierdut....
un stick de 8 e vreo 20 lei, unul de 16 vreo 30 lei.

#5
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 03.04.2005
Mulţumesc pentru răspunsuri. Am să îl duc atunci la service dar dacă costă prea mult probabil că voi cumpăra altul nou. Mersi şi pentru sugestia cu stick-ul doar că este mai uşor pentru fete să-şi ia dvd-urile din bibliotecă şi să le pună în dvd decât să folosească un stick ceea ce implică cunoştinţe prea avansate pentru ele.

#6
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
ala cu stick are si cd, oricum.
si fetele vor avansa cu tehnologia, mai repede decat te astepti.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate