Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

UMI Zero

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
pavel1968

pavel1968

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.01.2015
Am hotarat sa-mi cumpar un telefon din China si anume UMI Zero.
Va rog pe cei care aveti sau cunoasteti acest model sa postati parerile si sfaturile sau o alta optiune de achizitionat.

#2
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Vrei neaaparat ca ecranul sa fie de 5"?
Si eu am urmarit modelul asta ceva vreme dar din cate am citit pe partea de soft si baterie nu sta chiar asa bine. Daca nu tii foarte mult la aspect (chiar arata frumos) cred ca gasesti optiuni mai bune in aceiasi bani.
La 5.5" ai jiayu s3, meizu m1, ecco aurora (in precomanda la 180$ cu livrare in martie) etc.
La 5" imi vine in minte elephone p6000 dar sigur sunt si altele cu noile procesoare pe 64 biti care sa aiba dotari similare cu umi zero.

Edited by sorin83, 30 January 2015 - 15:52.


#3
pavel1968

pavel1968

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.01.2015

 sorin83, on 30 ianuarie 2015 - 15:47, said:

Vrei neaaparat ca ecranul sa fie de 5"?
Si eu am urmarit modelul asta ceva vreme dar din cate am citit pe partea de soft si baterie nu sta chiar asa bine. Daca nu tii foarte mult la aspect (chiar arata frumos) cred ca gasesti optiuni mai bune in aceiasi bani.
La 5.5" ai jiayu s3, meizu m1, ecco aurora (in precomanda la 180$ cu livrare in martie) etc.
La 5" imi vine in minte elephone p6000 dar sigur sunt si altele cu noile procesoare pe 64 biti care sa aiba dotari similare cu umi zero.
Cele peste 5" mi se par cam mari si incomode.

#4
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Arunca un ochi si pe Dakele 3 Posted Image

#5
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Umi? Jiayu? Ecco? Dakele? Ce mai urmeaza? ied andi, oliviu, prestigio, motoc, pui shanghai, dooogeeee, ebola?

Daca vrei sa nu faci experimente pe banii tai cauta un xiaomi, zte, meizu, lenovo...

Edited by alin62, 30 January 2015 - 17:02.


#6
gabitu73

gabitu73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 05.12.2008
Eu am un Umi X2 de peste un an si n-am avut nicio problemă cu el , dar l-am cumpărat din Ro deci cu garanție.

#7
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Si eu am vrut sa-mi iau Umi Zero dar dupa ce am citit cate probleme de soft are am renuntat. Mi-am luat un Jiayu G5S si nu regret absolut deloc fiindca este mai mic si mult mai fiabil. Eu te sfatuiesc sa te gandesti bine inainte de a lua o decizie si sa citesti cat mai multe review-uri atat pe forum-uri cat si pe site-urile de specialitate.

#8
pavel1968

pavel1968

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.01.2015

 ravy21, on 16 februarie 2015 - 11:42, said:

Si eu am vrut sa-mi iau Umi Zero dar dupa ce am citit cate probleme de soft are am renuntat. Mi-am luat un Jiayu G5S si nu regret absolut deloc fiindca este mai mic si mult mai fiabil. Eu te sfatuiesc sa te gandesti bine inainte de a lua o decizie si sa citesti cat mai multe review-uri atat pe forum-uri cat si pe site-urile de specialitate.
Jiayu G5S a fost printre primele optiuni dar are Android 4.2. Ma intereseaza si urmaresc postarile noilor aparitii: Kingzone N3 Plus sau Kingzone Z1, dar nu prea sunt mediatizati.

#9
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Oricum la Android nu vezi nici o diferenta de la 4.2 la 4.4, sunt doar niste chestii de securitate din spatele lui si cam atat. Eu niciodata nu m-am ghidat dupa versiunea de soft atunci cand am vrut sa-mi iau un telefon. M-au interesat doar performantele si fiabilitatea. Softul se schimba daca tot esti pasionat de asa ceva (sunt destule custom rom-uri pentru majoritatea smartphone-urilor de pe piata). Dar fiecare gandeste in stilul lui. Bafta oricum la cautari.

#10
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Pana la urma mi-am luat inima in dinti si mi-am luat si eu un Umi Zero. Am vandut Jiayu fiindca avea displayul prea mic si am vrut sa trec la unul mai mare. Pana in momentul de fata nu regret alegerea facuta. Se pare ca nu trebuie sa ne luam tot timpul dupa parerea unuia sau altuia. Conteaza daca iti place tie telefonul si daca esti multumit de el iar eu momentan sunt foarte multumit. Daca aveti intrebari nu ezitati sa le adresati.

Edited by ravy21, 13 March 2015 - 22:37.


#11
sonyfly

sonyfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 05.08.2014
As vrea sa-mi spui cum se misca telefonul in utilizarea generala,daca ai intampinat vreun fel de probleme si daca bateria e macar multumitoare.
Are posibilitatea schimbarii 3G pe care sim doresti?

#12
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Salut si scuze pt raspunsul intarziat. Functioneaza 3G-ul pe ambele slot-uri. Nu am avut nici o problema cu el pana in prezent probabil fiindca i-am pus un custom rom de care sunt foarte multumit. Bateria ma tine 2 zile si ceva in conditiile in care folosesc datele 2-3ore pe zi si vorbesc aprox 1ora/zi. De jucat nu ma joc f.mult iar luminozitatea o tin setata pe automat.
Chiar nu regret ca l-am cumparat.

#13
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Am avut ocazia sa pipai unul azi. E frumusel, elegant si bine construit.
Husa Z era zgariata pe toate partile dar telefonul arata ca nou.

#14
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Da este foarte bine construit, mult mai bine decat multe Samsung-uri, LG-uri sau HTC-uri care sunt duble ca pret. :) Plus ca spatele este din sticla iar lateralele si interiorul din metal (asa cum scrie si in review-uri).

Edited by ravy21, 13 May 2015 - 08:47.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate