Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Service si seriozitate CEL.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
M-am decis sa-mi iau un telefon de la ei (samsung), si nu vreau sa am probleme cu service-ul daca Doamne fereste se va intampla (pentru ca la telefoanele cu touch se cam intampla sa ai probleme).

Problema se pune asa:

Telefonul Samsung va beneficia de garantie la service-ul lor (al magazinului) sau la service-ul  producatorului? (pentru ca pe site-ul lor nu este trecut decat 2 service-uri dar niciuna nu are trecuta categoria de telefoane)

Dece am atatea intrebari si dece cumpar de la ei??  Pt ca doar la ei il gasesc, si pretul este oarecum mai mic decat la altii..

Am auzit atatea lucruri negative despre ei, si nu vreau sa am probleme....desi cel mai bine ar fi sa evit magazinul, din ce citesc pe net..


telefonul este asta...il gasesc la un magazin serios la un pret mai mic>?

Edited by cephalophodes, 27 January 2015 - 17:28.


#2
cimpianmarius

cimpianmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 03.05.2013
Orange, 149 euro? Si il iei la liber de pe site.

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View Postcephalophodes, on 27 ianuarie 2015 - 17:26, said:

Am auzit atatea lucruri negative despre ei, si nu vreau sa am probleme....desi cel mai bine ar fi sa evit magazinul, din ce citesc pe net..
telefonul este asta...il gasesc la un magazin serios la un pret mai mic>?
cel.ro nu are service si nu a avut niciodata. Ei sunt doar un magazin on-line, iar de garantie se ocupa firmele din pagina la care ai dat si tu link.
Daca vrei neaparat sa-l iei de la ei atunci trebuie neaparat sa suni si sa-i rogi sa verifice, fiindca acelasi model de telefon poate fi procurat din surse diferite, si astfel sa fie acoperit de garantia oficiala Samsung, sau sa aiba garantie la un service de cartier.

Dar ar fi mai bine sa-l iei de pe orange.ro fiindca din cate stiu ei aduc telefoanele numai pe cai oficiale, si prin urmare beneficiaza de garantie oficiala in service-ul producatorului (sau intr-unul autorizat de producator).

Edited by Hider141, 27 January 2015 - 17:49.


#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Eu de ex am cumparat de la eMag un iPhone 6 si a venit cu icnarcator de UK, fara adaptor...


iti dai seama ca nu ofera garantie emag, ci distribuitorl printr-un service.

#5
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
eu am cumparat de la emag i6 , tableta si macbook air si au venit cu incarcatoare de romania .
cred ca ai fost tu mai ghinionist .

dar cred ca suntem amandoi , offtopic nu ?

de pe cel.ro cumpar de ani de zile si au fost foarte seriosi dar nu am avut niciodata nevoie de garantie .

#6
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009
Doamne te va feri de problemele hardware, mai ramane doar Satana care sa te fereasca de problemele software !

#7
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
cel mai bine intrebi la  samsung servicelocation .intri intre 9:00 si 18:00 pe chat .

#8
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Am trimis in garantie o multifunctionala Borther, care nu accepta niciun cartus de toner.
Cei de la service, cu care a trebuit sa vorbesc personal, mi-au zis ca trebuie un cartus original ca are nu stiu ce chip care memoreaza bla, bla, bla...
Cartusul are memorie mecanica. (TN-1030)
Daca nu platesc acel cartus nu imi repara multifuncionala.

In fine, ideea e alta, cei de la cel.ro au raspuns greu la emailuri. Daca problema se poate rezolva prin service autorizat, nu e nicio diferenta fata de alte siteuri de gen.

#9
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
multumesc baieti.....vad ca e la vodafone cu 145 de euro...

oare sa mai scada pretul?? un var de al meu a dat 780 pe el tot de la orange...acum daca e 149 are un pret mai mic...dar oare cat ar putea sa mai scada??

#10
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006

View Postcephalophodes, on 27 ianuarie 2015 - 17:26, said:

M-am decis sa-mi iau un telefon de la ei (samsung), si nu vreau sa am probleme cu service-ul daca Doamne fereste se va intampla (pentru ca la telefoanele cu touch se cam intampla sa ai probleme).

Problema se pune asa:

Telefonul Samsung va beneficia de garantie la service-ul lor (al magazinului) sau la service-ul  producatorului? (pentru ca pe site-ul lor nu este trecut decat 2 service-uri dar niciuna nu are trecuta categoria de telefoane)

Dece am atatea intrebari si dece cumpar de la ei??  Pt ca doar la ei il gasesc, si pretul este oarecum mai mic decat la altii..

Am auzit atatea lucruri negative despre ei, si nu vreau sa am probleme....desi cel mai bine ar fi sa evit magazinul, din ce citesc pe net..


telefonul este asta...il gasesc la un magazin serios la un pret mai mic>?
Service-ul la Samsung se face la service-urile autorizate sau direct la samsung.Nu te duci cu el la vanzator pentru ca aceste il va impacheta ,si trimite cu curierul la Samsung.
In Masina curierului este un fel de vortex .
Eu tot ce am cumparat de la samsung am dus la reparar pe Decebal.E acolo un service mare  si bun.
Tocai din acesta cauza ai pe spatele garantiei o lista cu milioane de service-uri Samsung.

#11
CristiX

CristiX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.05.2003
Salutari.

Vreau sa va spun ca cei de la www.cel.ro sunt cei mai neserioasi.
Recent mi s-a defectat o placa de baza care mai avea 2 luni garantie, am facut procedura de garantie conform cerintelor lor si le-am expediat-o prin curier. Cand a ajuns la ei, acestia imi trimit niste poze sa-mi arate ca placa are pini indoiti... foooaarrte ciudat caci in mod expres am inspectat placa inainte de a le-o trimite... din interior stiu ca este o practica ca atunci cand au o problema de garantie si produsul trebuie inlocuit, incearca fel de fel de tertipuri sa iti anuleze garantia. Imi pare rau ca m aflat acest lucru pe pielea mea... tipu care mi-a confirmat practica este angajat la ei de 8 luni, cand am cumparat placa nu era altfel ma tineam departe de ei.
In schimb cei de la Emag foooooaaaarte profi si seriosi, o data cu placa mentionata mai sus s-au defectat si memoriile, sursa, si dvd writeru.. probabil a fost ceva in neregula de s-au ars toate in acelasi timp, ideea este ca EMAG mi le-au inlocuit pe toate in 5 zile.. la fel dvd writerul mai avea 1 luna garantie si sursa era in ultima luna de garantie :D

Ce sa va zic... ca sa intelegeti cat de neseriosi sunt cei de la cel.ro uitati-va ca nu au numar de telefon pt reclamatii si service. De ce oare????


Cristi

#12
fokushima

fokushima

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.05.2015
evitati CEL.ro. mai bine platesti un pic in plus si cumperi de la alt magazin decat sa te dai cu capul de pereri dupa....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate