Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Problema aplicatie sistem Allview X2 Soul

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
nkrico

nkrico

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.01.2015
Salut. Am o problema, cel putin haioasa. Mi-am achizitionat un telefon Allview X2 Soul. Telefonul a venit din cutie cu root facut, asa ca, m-am apucat sa sterg din numeroasele aplicatii bloatware preinstalate pentru a optimiza cat de cat telefonul. Din pacate, am dezinstalat si aplicatia de vreme, care, din ce imi pot da seama era responsabila si pentru widgetul cu ceas din lockscreen, ceas pe care acum nu il mai am iar lockscreenul este  foarte "sec" sa zicem.. As fi foarte recunoscator daca un posesor al aceluiasi telefon mi-ar putea trimite un backup la aplicatia de vreme. In cazul in care totusi ma insel si nu din aceasta cauza a disparut ceasul, si s-a mai lovit cineva de problema asta, as fi in aceeasi masura recunoscator pentru o solutie.

#2
xmaret112

xmaret112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.01.2015

View Postnkrico, on 26 ianuarie 2015 - 19:22, said:

Salut. Am o problema, cel putin haioasa. Mi-am achizitionat un telefon Allview X2 Soul. Telefonul a venit din cutie cu root facut, asa ca, m-am apucat sa sterg din numeroasele aplicatii bloatware preinstalate pentru a optimiza cat de cat telefonul. Din pacate, am dezinstalat si aplicatia de vreme, care, din ce imi pot da seama era responsabila si pentru widgetul cu ceas din lockscreen, ceas pe care acum nu il mai am iar lockscreenul este  foarte "sec" sa zicem.. As fi foarte recunoscator daca un posesor al aceluiasi telefon mi-ar putea trimite un backup la aplicatia de vreme. In cazul in care totusi ma insel si nu din aceasta cauza a disparut ceasul, si s-a mai lovit cineva de problema asta, as fi in aceeasi masura recunoscator pentru o solutie.
Incearca sa descarci o aplicatie din play store care sa contina un ceas

#3
ilietu

ilietu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 14.08.2008
Factory reset!

#4
nkrico

nkrico

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.01.2015
Ms de reply, am incercat dash clock widget care in teorie are un widget pt lockscreen, dar nu a functionat, cat despre factory reset din moment ce am sters aplicatia cu root uninstaller ma gandesc ca ar fi sters direct din /system asa ca dupa ce dau factory reset nu o sa functioneze. Corectati-ma daca gresesc, nu sunt foarte cunoscator in domeniu.ms

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate