Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Jo Jo Dan v Kell Brook

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Ion Ionuț, alias Jo Jo Dan (34 de victorii, 2 înfrângerii, 18 KO), va boxa, la 28 martie, la Motorpoint Arena din Sheffield, cu Kell Brook (33-0, 22 KO), într-o partidă în care boxerul britanic își va pune în joc centura IBF la categoria semimijlocie. Originar din Sheffield, Brook, 28 de ani, a câștigat titlul IBF în luna august 2014, după ce l-a învins la puncte pe americanul Shawn Porter. Jo Jo Dan l-a învins, la 20 decembrie 2014, la puncte pe canadianul Kevin Bizier, într-un meci disputat pe parcursul a 12 runde, la Quebec. Cu această victorie, Jo Jo Dan a devenit primul challenger la categoria semimijlocie IBF, titlu deținut de englezul Kell Brook.

sursa: http://www.prosport....ul-ibf-13780030

#2
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013
Eu am o parere foarte buna despre Jo Jo Dan dar sa boxezi la categoria welter in conditiile in care ii ai in primii 20 pe Mayweather, Pacquiao, Marquez, Kell Brook, Maidana, Amir Khan, Keith Thurman, Shawn Porter, Timoty Bradley, Robert Guerrero, Diego Gabriel Chaves, Devon Alexander, Paul Malignaggi sau Brandon Rios este curat ghinion. Iar el nu s-a batut inca cu niciunul dintre acestia. Cum am putea sa credem ca il va bate pe Brook? Si chiar la el acasa, stiind bina ca oricine boxeaza in Marea Britanie contra unui localnic are doar 30% sansa de a castiga, vezi cazul Bute-Froch, Simion-Lee si curand Ciocan-Fury. Eu as vrea sa ma insel dar dupa ce l-am vazut Brook cu Shawn Porter, nu vad cum ar putea Jo Jo sa-l bata. Bine, ca niciun meci nu seamana cu altul si uneori un meci depinde de o singura serie de lovituri sau de o singura lovitura si nici nu stim cum boxeaza Brook impotriva unui stangaci.

PS. Ce ziceti de noua stea americana a supergreilor, Wilder?

#3
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Jo Jo Dan accepta sa lupte "afara" fara probleme, decizie care uneori l-a costat destul de mult (meciul cu Selcuk (primul) trebuia sa fie al lui si a fost furat pe fata in Turcia). Probabil si varsta il impinge sa ia meciuri de genul asta, poate si managementul. El e cam pe final de cariera, poate se gandeste sa prinda macar cate burse bunicele inainte de retragere.

Wilder imi pare puternic, am vazut cateva KO-uri de-ale lui pe youtube, iar pe Stiverne l-a transformat in sac de antrenament sambata, dar parca e cam rudimentar.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/46Swezv_q3Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Azi e meciul dintre Jo Jo Dan si Kell Brook pentru titlul IBF, transmis in Romania de Dolce Sport de la ora 22:00.

#5
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006
Imi pare rau pentru Jo Jo Dan, însa nu are nicio sansa.
Brook mi se pare a fi boxerul complet: calm, loveste cu o precizie extraordinara si, mai mult, nu este un laudaros, este chiar un tip respectabil, linistit, care isi vede de treaba lui. Dupa 6 luni de cand a castigat centura, baiatul s-a pictisit si a cerut un boxeur pentru câteva minute de antrenament. Acesta a fost sa fie Jo Jo Dan...
Bafta, Ionut! Sa dai tot ce poti din tine!

Edited by florinbad, 28 March 2015 - 16:26.


#6
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Postflorinbad, on 28 martie 2015 - 16:21, said:

Imi pare rau pentru Jo Jo Dan, însa nu are nicio sansa.
Brook mi se pare a fi boxerul complet: calm, loveste cu o precizie extraordinara si, mai mult, nu este un laudaros, este chiar un tip respectabil, linistit, care isi vede de treaba lui. Dupa 6 luni de cand a castigat centura, baiatul s-a pictisit si a cerut un boxeur pentru câteva minute de antrenament. Acesta a fost sa fie Jo Jo Dan...
Bafta, Ionut! Sa dai tot ce poti din tine!

Eu sunt optimist, Jojo poate produce surpriza. Are 33 de ani, e ultima lui sansa.

#7
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013
Ionut Dan are nevoie de ajutor divin ca sa-l bata pe Kell Brook. Britanicul este extraordinar.
Priviti-l:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Zxq1Q2Pts-I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Ori la bal ori la spital... daca Jo Jo Dan incearca sa boxeze la alibi cu englezul o sa piarda sigur si chiar n-are rost sa se taraie 4-5 runde si apoi sa-si ia un KO. Mai bine incearca sa intre la bataie de la inceput si poate reuseste sa-i prinda una-doua lovituri bine plasate lui Brook.



Tot in noaptea asta boxeaza si Ronald Gavril intr-o gala interesanta, desfasurata la Los Angeles.

Pînă acum, sportivul nostru are 11 victorii, dintre care 9 prin KO, fiind atent monitorizat și susținut de celebrul Floyd Mayweather, din echipa căruia face parte. Adversarul său din această noapte, Elvin Ayala, are 34 de ani și are 26 meciuri la profesioniști, unde a strîns 12 victorii terminate prin KO. Lupta dintre cei doi face parte dintr-o gală al cărei cap de afiș va fi ciocnirea dintre Jhonny Gonzalez, campionul WBC la categoria pană și challengerul Gary Russell Jr. Gavril are 28 de ani, a fost medaliat cu bronz la Mondialele de cadeți din 2003 și la Europenele de junori din 2005, iar la începutul lui 2011 l-a învins prin KO la campionatele naționale pe Bogdan Juratoni, considerat și în momentul de față cel mai bun pugilist amator al României. În 2011, printr-o conjunctură favorabilă, a ajuns în America unde, pas cu pas, își clădește o carieră la profesionism. Gavril se pregătește la Mayweather Promotions, în curtea celui mai renumit boxer al planetei.

Stream pentru acest eveniment: http://www.drakulast...ing-283091.html

#9
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
3 reprize si il macelareste Brook.....
daca eram la box trebuia sa fi aruncat prospoul pana acum.....

pffff . l-a numarat de 4 ori in 4 reprize....mai mult pe jos a stat


si s-a terminat......

Edited by bubalus, 29 March 2015 - 00:51.


#10
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
Ce meci trist...

Froch - Bute inca o data...

Eu zic ca trebuia sa continue. Si-a cam patat imaginea Ionut Dan.

Edited by bluesnake, 29 March 2015 - 00:54.


#11
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
N-a mai putut dupa patru reprize... diferenta mare de valoare, dar, asa cum am spus mai sus, sa mergi pe tactica pe care a ales-o el e moarte curata in fata unui adversar precum Brook... trebuia sa atace de la inceput la totul sau nimic. Era singura lui sansa (minuscula, e drept). Orice alt scenariu s-ar fi incheiat la fel, cu KO in prima jumatate a meciului.

#12
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
E clar ca Brook era din cu totul alta clasa. Dar daca a boxat cu fractura de maxilar 10 reprize putea sa mai traga de el inca vreo 2-3. Meciul  Pacquaio - Algeri - Ultimul a fost pus la podea de vreo 6 ori ? A terminat meciul in picioare.

#13
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Nu cred ca-l mai lasa arbitrul, la un moment dat, in runda a patra, chiar a facut semn ca vrea sa opreasca lupta dar s-a razgandit.
Oricum, asta a fost: Jo Jo Dan e pe final de cariera, poate mai prinde si el cateva meciuri inainte de retragere sa mai scoata ceva banuti si gata.
N-a fost un boxer cu "fata" de campion, singura data cand l-am vazut cu adevarat jupan in ring a fost la primul meci cu Selcuk, cand i-a fost furata victoria in Turcia. Dar a muncit si si-a facut o cariera decenta in conditiile in care el n-a beneficiat de un promoter bun, precum Lucian Bute.

Dar sa ne pregatim de gala din Las Vegas, sigur o sa avem niste meciuri tari acolo.

#14
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
De acord. Este deja pe final de cariera, dar imi place de el ca e baiat cu bun simt, modest. Pacat ca nu prea l-a ajutat jocul de picioare meciul asta, la fiecare pumn se dezechilibra. Pai normal ca in conditiile astea, adversarul vine peste tine. Arbitrul a zis ca trebuie sa arate mai mult, ca altfel, nu poate sa lase meciul sa continue asa. Deci ar mai fi lasat o repriza si apoi dupa cum se desfasura, vedea mai departe.

In fine, cum spunea si comentariul de pe Dolce, Jo Jo completeaza trio-ul de boxeri romani batuti crunt in Anglia... Din pacat nu avem si alti pugilisti de care sa fim increzatori pt viitor (in boxul profesionist). Asta e... ne uitam la altii.

Edited by bluesnake, 29 March 2015 - 01:36.


#15
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postbubalus, on 29 martie 2015 - 00:50, said:

mai mult pe jos a stat

[ http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/03/28/23/1427584216626_lc_galleryImage_SPT_GCK_280315_Boxing_Edd.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/03/28/23/1427584243226_lc_galleryImage_SPT_GCK_280315_Boxing_Edd.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/03/28/23/1427584151805_lc_galleryImage_SPT_GCK_280315_Boxing_Edd.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/03/28/23/1427584165870_lc_galleryImage_SPT_GCK_280315_Boxing_Edd.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by don_dannielo, 29 March 2015 - 01:57.


#16
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006
Asa cum era de asteptat, Kell Brook s-a antrenat cu Jo Jo Dan...

#17
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008

View Postflorinbad, on 29 martie 2015 - 13:08, said:

Asa cum era de asteptat, Kell Brook s-a antrenat cu Jo Jo Dan...
Ar avea sanse cu Floyd M. ?

#18
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Postd-ardeleanu, on 05 iunie 2015 - 10:32, said:

Ar avea sanse cu Floyd M. ?

Ma indoiesc :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate