Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Problema instalare .framework

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Salut. E vorba de pc-ul de la servici, nu vrea deloc sa instaleze framework 3.5. Am o versiune superioara instalata, dar nu ma lasa sa instalez fifa sub nici o forma fara versiunea 3.5.

Am incercat sa il instalez din windows si sa iau online installer-ul de pe siteul microsoft si nu vrea. Imi zice installation failed sau can't find the connection.

Am incercat si cu offline installer, dar si asta se conecteaza la net si imi da aceeasi eroare.

Ceva sugestii? :D

Un mic update: am vazut ca in add/remove programs, undeva pe un meniu din stanga apare debifat, si daca il bifez incearca sa il ia de pe net si acelasi rezultat :(

Edited by oauzor, 23 December 2014 - 23:02.


#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
dar tu la servici ai timp de fifa? esti inginer la fabrica de apa?


daca ai o versiune superioara, nu ai de ce sa pui o versiune mai proasta si "outdated" pe deasupra de cativa ani deja

Edited by Dany_Darke, 24 December 2014 - 02:37.


#3
yleFTW

yleFTW

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 25.07.2012
Fifa s-ar putea să-ți ceară Microsoft Visual C++ defapt și/sau directx update.

#4
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Multumesc pt raspunsuri. Dany, da, ocazional mai am timp sa bag o fifa, pe viitor poate facem si un campionat ceva intre colegi :D

yleFTW, nu cred, mai ales ca avem software bazat pe c++ si la pc am toate update-urile la zi. O sa incerc totusi sa verific daca sunt instalate si eventual sa le fac un update.

Faza ciudata rau e ca FIFA 15 merge, dar 14 nu vrea sub nici o forma.

Edited by oauzor, 25 December 2014 - 00:35.


#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ehee, ce job "greu" ai.

de un solitaire sa am timp la job si as fi multumita

#6
Rhadoo824

Rhadoo824

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 03.03.2006
Nu stiu daca problema ta mai este de actualitate, insa daca ai un DVD sau imagine de Windows 8.x poti instala .net framework 3.5 offline, rulând următoarea comandă în Command Prompt:

Quote

Dism /online /enable-feature /featurename:NetFx3 /All /Source:F:\sources\sxs /LimitAccess
  Unde F trebuie inlocuit cu litera drive-ului unde este montată imaginea / DVD-ul cu kitul de Windows.

Dacă incerci varianta asta si tot primesti erori, caută dacă nu ai instalate unul sau mai multe dintre update-urile urmatoare:

Quote

KB2966826
KB2966827
KB2966828

Dacă le găsești instalate, dă-le jos, restarteaza calculatorul si incearca sa rulezi din nou comanda de mai sus. Succes!

Edited by Rhadoo824, 30 December 2014 - 02:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate