Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Mari giganti ai lumii care pareau niste ratati !

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014
Am dat peste linkul asta si ma uitam la poze:
http://pulptastic.co...-from-the-past/

Cand de-odata imi sare in ochi o poza:
[ http://i2.wp.com/pulptastic.com/wp-content/uploads/2014/03/06-Charlie-Chaplin-at-age-27-1916.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vedeti ce moaca de looser are asta, ce sfecla de ratat are ?
M-a uimit poza asta prin faptul ca persoana din poza nu are nimic special ca sa zic asa, nu are nimic prevestitor si nimic iesit din comun care sa ne faca sa credem ca ar putea ajunge la un moment dat cineva.
Ei bine, "ratatul" din poza nu este nimeni altul decat cel mai mare monstru sacru al cinematografiei MONDIALE, considerat si cel mai mare actor al tuturor timpurilor, nimeni altul decat Charlie Chaplin. Speechless ! Ramai fara cuvinte la propriu !

Si sa nu spuneti ca toti sunt asa, nu ma refer la actori de talia lui De Niro care si asta este un actor desavarsit si unul dintre cei mai buni, ma refer la cei care sunt in varful piramidei, The best of the best !
M-am uitat si la Bill Gates cand era tanar, si nu stiu, parca la el se simte ca e ceva special cu el, pare sa aiba ceva prevestitor a ceea ce avea sa ajunga. La altii la fel. Pe cand la asta absolut nimic, e atat de comun, atat de banal, nu are nici o sclipire, nimic.

Ce credeti ca l-a propulsat pe Charlie Chaplin atat de departe ? Care a fost punctul lui determinant de a ajunge maxim in cinematografia mondiala ? Cum de s-a transformat in asemenea hal de la ... vedeti si voi cum arata in poza, la ceea ce a ajuns in final ?

Daca mai aveti si alte exemple asemanatoare si din alte domenii, va rog sa le postati si sa spuneti ce credeti voi ca i-a schimbat din ratati in ceea ce au ajuns.

#2
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
a fost la locul potrivit in momentul potrivit

#3
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014
Apropo, si in randul animalelor am avea un exemplu:
[ https://www.awesomestories.com/images/user/9b2d19c587.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Calul din imagine nu este un cal pur sange, nu este un cal arab ci mai degraba o corcitura cu un cal de cursa renumit (LordAdmiral) cu o iapa oarecare. Mai mult decat atat se spune ca atunci cand alerga avea si un picior stramb si alerga cumva cu el spre exterior (asta de la bun inceput, nu dupa ce si l-a rupt).
Calul din imagine a devenit celebru la propriu ! Americanii i-au facut si statuie. Se numeste Seabiscuit !
S-a facut si un film dupa el:
http://www.imdb.com/title/tt0329575/
http://en.wikipedia....wiki/Seabiscuit

Dupa cum vedeti, o martoaga banala a ajuns ceva mare. Si nu avea absolut nimic prevestitor, nu avea acea sclipire despre care se spune ca o au cei mai multi dintre cei care ajung mari.

 xcit, on 17 decembrie 2014 - 16:23, said:

a fost la locul potrivit in momentul potrivit
Nu cred ca e numai asta. Ia sa luam un looser de asta de la noi, de exemplu, si sa-l punem sa joace in filme. Iese ceva ? Nu prea cred...
Si nu cred ca este vorba de talent, ca multi spun ca munca este cea care conteaza, nu stiu, nu prea cred ca e chiar asa.
10% inspiratie (talent) si 90% transpiratie. Cacat !
Daca era asa, o multitudine de oameni muncitori erau deja celebri.
Si sunt destui care munces de le ies ochii si tot nu aude si nici nu va auzi nimeni de ei vreodata.

#4
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
ceea ce e greu ca sa intelegi tu e ca talentul nu are treaba cu fata.

#5
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008

 KHISHCHNIK, on 17 decembrie 2014 - 16:20, said:

Ei bine, "ratatul" din poza nu este nimeni altul decat cel mai mare monstru sacru al cinematografiei MONDIALE, considerat si cel mai mare actor al tuturor timpurilor, nimeni altul decat Charlie Chaplin. Speechless ! Ramai fara cuvinte la propriu !

Hai mai taie din ele dă-le dr...

#6
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014

 driftking91, on 17 decembrie 2014 - 16:29, said:


Hai mai taie din ele dă-le dr...
Exact asa este. Intereseaza-te si vezi.

 Kevlar111, on 17 decembrie 2014 - 16:29, said:

ceea ce e greu ca sa intelegi tu e ca talentul nu are treaba cu fata.
Nu discutam/dezbatem talentul si cat te ajuta talentul si cat te ajuta munca in a avea un succes colosal si in a fi celebru ci faptul ca multi dintre cei care au ajuns celebri de dinainte de a ajunge parca aveau ceva prevestitor, o sclipire ceva, pe cand sunt unii care sunt maxim de banali si pare ca au ajuns si mai celebri decat altii.

#7
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

 KHISHCHNIK, on 17 decembrie 2014 - 16:20, said:

Vedeti ce moaca de looser are asta, ce sfecla de ratat are ?
na, sa-ti fie invatatura de minte sa mai judeci oamenii doar dupa aspectul fizic - si mai rau, doar dintr-o poza.

#8
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,534
  • Înscris: 30.10.2003
Posted Image

Luati aminte la avatarul asta. Posted Image

#9
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014

 born2lose, on 17 decembrie 2014 - 16:32, said:

na, sa-ti fie invatatura de minte sa mai judeci oamenii doar dupa aspectul fizic - si mai rau, doar dintr-o poza.
Eu nu judec pe nimeni doar vreau sa zic ca iese in evidenta Charlie Chaplin in poza aia prin faptul ca e cat se poate de banal si nici sa bagi mana in foc nu ai crede ca el avea sa ajunga ce a ajuns.

 Bursul, on 17 decembrie 2014 - 16:33, said:

Posted Image

Luati aminte la avatarul asta. Posted Image
Asa si ? care-i faza cu el ?

#10
romulus69ro

romulus69ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.08.2012
Vedeti ce moaca de looser are asta, ce sfecla de ratat are ?
M-a uimit poza asta prin faptul ca persoana din poza nu are nimic special ca sa zic asa, nu are nimic prevestitor si nimic iesit din comun care sa ne faca sa credem ca ar putea ajunge la un moment dat cineva.
Ei bine, "ratatul" din poza nu este nimeni altul decat cel mai mare presedinte comunist al Romaniei, NICOLAE CEAUSESCU este cel care a condus tara de la moarte lui Dej pana a fost executat(ucis) dupa un proces de pomina.

Attached Files


Edited by romulus69ro, 17 December 2014 - 16:38.


#11
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014

 romulus69ro, on 17 decembrie 2014 - 16:36, said:

Vedeti ce moaca de looser are asta, ce sfecla de ratat are ?
M-a uimit poza asta prin faptul ca persoana din poza nu are nimic special ca sa zic asa, nu are nimic prevestitor si nimic iesit din comun care sa ne faca sa credem ca ar putea ajunge la un moment dat cineva.
Ei bine, "ratatul" din poza nu este nimeni altul decat cel mai mare presedinte comunist al Romaniei, este cel care a condus tara de la moarte lui Dej pana a fost executat(ucis) dupa un proces de pomina.
Corect ! Si asta e un exemplu.

#12
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,534
  • Înscris: 30.10.2003

 KHISHCHNIK, on 17 decembrie 2014 - 16:34, said:

Asa si ? care-i faza cu el ?
Deocamdata e un ratat, dar nu se stie ce gigant al lumii va ajunge!

P.S. vorbeam de user Posted Image

Edited by Bursul, 17 December 2014 - 16:41.


#13
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014

 Bursul, on 17 decembrie 2014 - 16:40, said:

Deocamdata e un ratat, dar nu se stie ce gigant al lumii va ajunge!

P.S. vorbeam de user Posted Image
Nu ar fi mai bine sa-l prindem si sa-i dam putina m...e ca sa ne putem lauda cand va ajunge un gigant al lumii ca NOI am fost cei care i-am dat m...e ? Posted Image

PS: Tot de user vorbeam. :D

#14
ever_forever

ever_forever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 03.02.2006
Apropo, Si Chaplin si Ceausescu au ramas cu mutra de ratati chiar si dupa ce au ajuns celebri :)

Doar ca nu se mai lega nimeni de mutra lor, ca era de rau daca o faceai :)

#15
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,534
  • Înscris: 30.10.2003

 KHISHCHNIK, on 17 decembrie 2014 - 16:44, said:

Nu ar fi mai bine sa-l prindem si sa-i dam putina m...e ca sa ne putem lauda cand va ajunge un gigant al lumii ca NOI am fost cei care i-am dat m...e ? Posted Image

PS: Tot de user vorbeam. Posted Image

Si nu-l prinzi?

#16
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014

 ever_forever, on 17 decembrie 2014 - 16:44, said:

Apropo, Si Chaplin si Ceausescu au ramas cu mutra de ratati chiar si dupa ce au ajuns celebri Posted Image

Doar ca nu se mai lega nimeni de mutra lor, ca era de rau daca o faceai Posted Image
Probabil ca ei stiau ca au o mutra de ratati si erau frustrati din cauza asta si cand au prins puterea au tras de ea la maxim ca sa arate lumii cine-s ei. :D

 Bursul, on 17 decembrie 2014 - 16:47, said:

Si nu-l prinzi?
Vine el pe horn pe 25.

#17
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

 KHISHCHNIK, on 17 decembrie 2014 - 16:34, said:

Eu nu judec pe nimeni doar vreau sa zic ca iese in evidenta Charlie Chaplin in poza aia prin faptul ca e cat se poate de banal si nici sa bagi mana in foc nu ai crede ca el avea sa ajunga ce a ajuns.
ce incerc eu sa zic este ca charlie chaplin nu a fost cunoscut ca fotomodel, ci ca actor - iar calitatile de actor nu le poti vedea intr-o poza. e la fel de stupid ca a zice despre o cantareata ca arata super bine ascultandu-i o melodie la radio.

#18
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010
Mă, voi mai ţineţi minte cum arătaţi în pozele din primul vostru buletin ? Sau în poza de pe diploma de Bac ?

În pozele astea cam toată lumea arată prost, pentru că pe fotografi îi doare-n kur dacă ieşi bine în poză, important e că eşti tu ăla. Dacă vrei poze în care să arăţi bine, ia şi plăteşte în plus fotograful şi-ţi face ăla o poză să bălească toate muierile. De exemplu, asta:
[ http://24.media.tumblr.com/tumblr_lr8b2gEDzq1qeu6ilo1_400.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate