Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cost Control Digi.mobil ?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Florin1335

Florin1335

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 23.07.2014
Salut! M-am mutat astăzi pe digi mobil si vreau sa stiu la ce pot suna să-mi dea câteva detalii despre minute, mb. Am abonamentul optim nelimitat deci nu ar fi o mare problema cu minutele, dar totusi, să-mi spună macar cat net mai am.
Am citit undeva ca nu s-ar putea ...

#2
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
Fiind vorba de un abonament nou, serviciul va functiona corespunzator in zilele urmatoare.
Poti consulta Cost Controlul prin:

SMS la 700
Apel *111# -> 1 -> 5
DigiCare
Aplicatia Digi Oriunde

#3
Florin1335

Florin1335

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 23.07.2014
Mulțumesc. Se poate închide.


#4
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
DIGI-Helper spune-i ca sms se taxează de cate ori verifica! Sms-urile nu sunt gratuite!

#5
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
Nu dezinforma. Abonamentele Digi Optim/Complet au SMS-uri nelimitate in retea, iar cel la 700 fiind perceput ca mesaj in retea e gratuit.
Altceva nu ai de facut la ora asta?

 DIGI_Helper, on 30 octombrie 2014 - 15:22, said:

Mesajul este tarifat conform planului tarifar al abonamentului detinut.
In cazul in care detii ab. Optim sau Complet este GRATUIT.

Quote

Tarif SMS conform planului de tarife al abonamentului contractat (pentru abonatii cu numar nelimitat de SMS-uri nu se taxeaza). http://www.rcs-rds.r...le/cost-control

Pana si la ofertele retrase Digi Mobil In Familie/Plus era gratuit. http://www.rcs-rds.r...elefonie-mobila

Edited by deathnite, 18 December 2014 - 07:20.


#6
greenvision

greenvision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,120
  • Înscris: 03.01.2010
A mai patit cineva (cu abonament optim nelimitat) sa se trezeasca cu cost suplimentar? 0.01 / 0.03/0.07 /0.10 si acum am 0.11. Nu-mi dau seama de ce am cost suplimentar. Cum as putea cere un desfasurator  ?

#7
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014
Sms în alte rețele. Desfășurător ai în Digicare.

#8
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Scrie-ti va rog pe aria dedicata DigiMobil, sunt discutii acolo cu toate problemele retelei si puteti afla mai multe informatii.
Lasati aceasta arie pentru discutii legate de celelalte servicii de la RDS-RCS, gen Internet fix.

#9
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008

 deathnite, on 18 decembrie 2014 - 07:09, said:

Nu dezinforma. Abonamentele Digi Optim/Complet au SMS-uri nelimitate in retea, iar cel la 700 fiind perceput ca mesaj in retea e gratuit.
Altceva nu ai de facut la ora asta?




Pana si la ofertele retrase Digi Mobil In Familie/Plus era gratuit. http://www.rcs-rds.r...elefonie-mobila
Nu dezinformez, am 3 abonamente optim nelimitat si sms catre 700 cost control taxeaza 0.01 cent. Verifica, nu te lua dupa ce scrie pe site!

#10
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
Daca te taxeaza depune sesizare, ceva nu e in regula la tine, serviciul e gratuit pentru aceste abonamente.
Pe mine nu ma taxeaza din moment ce nu am cost suplimentar, se vede si pe desfasurator.

Attached File  Digi Cost Control 700.png   13.69K   94 downloads

 Ciubex, on 18 decembrie 2014 - 22:03, said:

Scrie-ti va rog pe aria dedicata DigiMobil, sunt discutii acolo cu toate problemele retelei si puteti afla mai multe informatii.
Lasati aceasta arie pentru discutii legate de celelalte servicii de la RDS-RCS, gen Internet fix.
Mai degraba ar trebui mutat topicul in aria Digi Mobil.

Edited by deathnite, 19 December 2014 - 18:48.


#11
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
Abonament Optim 2, nou-nouț, început în 10.06.2015.
Problemă cu acest Cost Control.
Îmi arată la fiecare accesare valoarea SMS-urilor (în alte rețele) cumulată pentru lunile iunie și iulie 2015 - adică nu se resetează la început de lună.
Convorbirile efectuate in alte rețele sunt evidențiate corect - adică se resetează la început de lună. La fel și traficul de date - no problem.
Am făcut sesizare în Digicare, iar răspunsul a fost aiuritor.
Citez:
In urma sesizarii cu numarul nnnnn, va informam ca RCS-RDS va pune la dispozitie serviciul "Cost Control" pentru a putea verifica oricand valoarea convorbirilor efectuate de dumneavoastra, trimitand sms la numarul 700. Mentionam ca serviciul are caracter orientativ (adică faptul că se cumulează valoarea SMS-urilor și nu se restează lunar este orientativ??).
Alt citat:
Pentru traficul efectuat in luna Iulie , va rugam sa asteptati emiterea desfasuratorului. In acesta veti gasi detaliate toate convorbirile si sms-urile transmise dar si costurile aferente acestora.
(ce să ințeleg de aici, că pe luna iulie vor fi taxate din nou toate SMS-urile începînd din luna iunie 2015?)
Ceva este rău în neregulă cu sistemul lor de Cost Control.
Bineînțeles că voi aștepta desfășurătorul pe luna iulie 2015, altceva n-am de făcut. Sper să nu am surprize neplăcute.

#12
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

 o_p_2005, on 28 iulie 2015 - 14:44, said:

altceva n-am de făcut.
Ba da, plateste si tu orientativ.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate