Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

RCS & RDS lanseaza Digi Oriunde, o aplicatie pentru comunicare online pe telefoanele mobile.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2269 replies to this topic

#289
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,720
  • Înscris: 23.12.2006
De2 ore nu am primit sms de confirmare. oare co pot face acuma?

#290
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@cmgeorge: trimite DA la 712.

#291
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,720
  • Înscris: 23.12.2006

View Posteasy90rider, on 30th June 2012, 14:23, said:

@cmgeorge: trimite DA la 712.
Trimis si fara sa primesc SMS-u si tot nimic.

#292
adrian001

adrian001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,269
  • Înscris: 02.11.2006
Stai linistit acelasi lucru se intampla si la mine, probabil ca e o problema cu reteaua pentru ca au luat-o toti cu asalt. Parca daca trimiti SMS la 700 ar trebui sa primesti un raspuns cu costul acumulat al convorbirilor, am trimis si nici la asta nu primesc nici un raspuns. Eu am trimis SMS-ul acum vreo 3 ore ...

#293
Alex-AR

Alex-AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 19.03.2009
Bai deja e enervant, am incercat si cu Voip-ul din Android 4 si cu CSipSimple si cu Digi si la toate nu tine conversatia mai mult de 24 secunde. Ce sa fac?

#294
junkname

junkname

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 21.11.2009

View Post12trei, on 30th June 2012, 09:25, said:

De ce? RDS stie deja cand mobilul nu e conectat la retea (pentru casuta vocala), astfel incat ar fi putut apela aplicatia in acest caz.
Pai da, dar de exemplu daca ai activate redirectionari? Daca ai activata casuta vocala? Daca ai inchis si telefonul si aplicatia? Sau, si mai complex, daca esti in roaming, ai telefonul deschis, ca sa primesti SMS-uri, dar vrei sa-ti intre apelurile prin aplicatie, ca sa nu platesti? Nu prea merge o redirectionare implicita la aplicatie. Cred ca cea mai buna solutie, daca se va dori adaugarea acestei facilitati, este cum a zis @easy90rider: sa creeze un numar la care sa-ti poti redirectiona apelurile in ce conditii vrei tu, si de acolo sa fie trimis apelul la serviciul de voip.

#295
cata007

cata007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 01.03.2006
am si eu o intrebare..am o cartela digi prepaid spania, acum sunt in tara si am numar de romania, se poate sa imi fac cont in aplicatia digioriunde? daca da cum, ca nu stiu cum.

#296
adrian001

adrian001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,269
  • Înscris: 02.11.2006
Confirmati activarea contului Digi Oriunde xxx , trimitand SMS cu textul DA la 7
12.

Contul dvs. Digi Oriunde a fost activat. Convorbiri placute!

De abia acum ce am primit mesajele astea doua, in conditiile in care contul pe Digi.Care l-am creat aseara ... deci cred ca au rezolvat problema cu serverul care se ocupa de mesaje ...

Edited by adrian001, 30 June 2012 - 15:31.


#297
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Ati observat ca dupa activarea serviciului apare in DIGICare la adrese instalare?

#298
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,720
  • Înscris: 23.12.2006
Configurat serviciul de SIP pe Nokia N9 :D
Pacat ca il el am si cartela de digi :)

Chestia ca nu pare foarte stabil. De multe ori la raspuns se deconecteaza instant.
Altadata se deconecteaza  dupa cateva secunde.
Altadata merge bine.

Edited by cmgeorge, 30 June 2012 - 16:21.


#299
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Da.:)

View Postvasilemadalincristian, on 30th June 2012, 16:46, said:

Ati observat ca dupa activarea serviciului apare in DIGICare la adrese instalare?


#300
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,720
  • Înscris: 23.12.2006

View Postvasilemadalincristian, on 30th June 2012, 16:46, said:

Ati observat ca dupa activarea serviciului apare in DIGICare la adrese instalare?
Uau... Misto :P

#301
gamer8martie

gamer8martie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,503
  • Înscris: 26.11.2010

View Postthekat, on 29th June 2012, 21:58, said:

Setarile le-am gasit aici (click) si merg perfect pe X-lite  :coolspeak:
Cu 3CX am reusit sa-l fac sa mearga dar cu Xlite nu imi merge.

Edited by gamer8martie, 30 June 2012 - 17:21.


#302
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Merge si pe X-Lite 5, bifeaza register with domain, lasa blank la authorization name si la proxy iar la topology selecteaza ICE.
La mine merge cu setarile astea.

Attached Files


Edited by IP-XCENTRIC, 30 June 2012 - 17:50.


#303
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003
Pana la urmă poate primi cineva apeluri pe.vreo aplicație?

#304
blueff

blueff

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.01.2012
Hmm, pana la urma se pare ca nu e chiar ca si cum ai avea cartela de digi in telefon.
Iata problema pe care am testat-o si nu e chiar in regula:
-Am activat serviciul si totul ok pe cartela de digi;
-Am bagat cartela de Cosmote (nu are importanta ca e de Cosmote pt ca testul l-am facut pe wifi) si am deschis aplicatia digi oriunde. S-a conectat frumos si am sunat pe un Orange. Toate bune, a mers impecabil, pe telefonul de orange mi-a aparut ca sunt sunat de pe numarul RDS.
-Cand ma sun insa de pe Orange pe numarul de Digi imi intra casuta vocala cu toate ca aplicatia digi oriunde este deschisa, conexiunea wifi este impecabila cu semnal maxim si de tip n.

Care este problema?
Multumesc.

Edited by blueff, 30 June 2012 - 18:08.


#305
gamer8martie

gamer8martie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,503
  • Înscris: 26.11.2010

View Postblueff, on 30th June 2012, 19:07, said:

Hmm, pana la urma se pare ca nu e chiar ca si cum ai avea cartela de digi in telefon.
Iata problema pe care am testat-o si nu e chiar in regula:
-Am activat serviciul si totul ok pe cartela de digi;
-Am bagat cartela de Cosmote (nu are importanta ca e de Cosmote pt ca testul l-am facut pe wifi) si am deschis aplicatia digi oriunde. S-a conectat frumos si am sunat pe un Orange. Toate bune, a mers impecabil, pe telefonul de orange mi-a aparut ca sunt sunat de pe numarul RDS.
-Cand ma sun insa de pe Orange pe numarul de Digi imi intra casuta vocala cu toate ca aplicatia digi oriunde este deschisa, conexiunea wifi este impecabila cu semnal maxim si de tip n.

Care este problema?
Multumesc.
Tu poti suna pe alti,alti pe tine in aplicatie nu te pot suna.

Edited by gamer8martie, 30 June 2012 - 18:13.


#306
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,720
  • Înscris: 23.12.2006

View Postblueff, on 30th June 2012, 19:07, said:

Hmm, pana la urma se pare ca nu e chiar ca si cum ai avea cartela de digi in telefon.
Iata problema pe care am testat-o si nu e chiar in regula:
-Am activat serviciul si totul ok pe cartela de digi;
-Am bagat cartela de Cosmote (nu are importanta ca e de Cosmote pt ca testul l-am facut pe wifi) si am deschis aplicatia digi oriunde. S-a conectat frumos si am sunat pe un Orange. Toate bune, a mers impecabil, pe telefonul de orange mi-a aparut ca sunt sunat de pe numarul RDS.
-Cand ma sun insa de pe Orange pe numarul de Digi imi intra casuta vocala cu toate ca aplicatia digi oriunde este deschisa, conexiunea wifi este impecabila cu semnal maxim si de tip n.

Care este problema?
Multumesc.

Problema este ca se poate numai apela. Ideea e sa poti apela la preturi reduse, folosinfu-te de locatia wifi din zona ta, sau cand nu ai semnal pe digi.
Poate in viitor o sa mearga si sa primesti apeluri, dar pentru inceput atat.
E mai sinplu sa faci sa poti efectua apeluri decat sa primesti.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate