Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10159 replies to this topic

Poll: Rugaminte: Respectati regulile de mai jos,in caz contrar se aplica sanctiuni. (114 member(s) have cast votes)

Nu votati in chestionar, nu are rost. Scopul lui este doar pentru a vedea regulile de postare!

  1. NU discutati despre: Starea drumurilor,trasee si tot ce tine de masina.Exista topic special pt. asta! (45 votes [39.47%])

    Percentage of vote: 39.47%

  2. NU postati/intrebati despre Agentiile de Turism.Este interzisa postarea de nume/website-uri agentii turism din Romania. (19 votes [16.67%])

    Percentage of vote: 16.67%

  3. Pentru Jigniri/offtopic contul dvs. este suspendat.Va rog NU jigniti. (38 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  4. FOLOSITI FUNCTIA RAPORT. Asa putem scapa topicul de cei mai putin seriosi. (12 votes [10.53%])

    Percentage of vote: 10.53%

Vote

#2485
ella06

ella06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 07.03.2010
[quote name='mp_gerula' date='25th April 2011, 09:06' post='9797965']
Am o intrebare pentru cei care au fost pe plaja Golden Beach (Skala Panagia, eventual Skala Potamia): cum este plaja in zona ei de mijloc? Sunt doar pietre, sau alterneaza cu zone in care e nisip? Intrarea e tot lina? Mi-e teama ca portiunile bune de plaja sunt doar in zonele extreme ale golfului si as vrea ca sa am un joc de plaja bun aproape de locul de cazare (sub 10 min de mers pe jos). Stiu ca multi vor recomanda sa mergem cu masina in alte locuri, dar din experienta concediilor din ultimii ani (tot in grecia), de cele mai multe ori vom face plaja undeva aproape de vila si nu e placut sa parcuri mai mult de 10 min pe jos la orele amiezii in zone neumbrite.
Multumesc,
[/quotE

Am fost 2 ani in Skala Panagia si plaja e super,cu nisip fin si intrarea foarte lina in mare,au fost zile cand am luat-o la picior pe malul marii spre zona de mijloc cum ii spui tu,intrarea la fel de lina si plaja chiar mai lata parerea mea,iar mai spre nord in Skala Potamia nu prea mi-a placut ,nici plaja cu pietre in mare parte si nici intrarea in mare,la mal dadeai de ele apoi de nisip...asa ca du-te cu incredere in Golden beach si vaanta placuta!

#2486
KLAULAU

KLAULAU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.10.2007
Salut,
pentru cine a stat la Vila Dimitra,cum i s-au parut conditiile? Cam care sunt distantele catre un supermarket mai mare,plaja cu nisip,locuri de luat pranzul?  Se merita aceasta locatie ,fata de ce se mai gaseste pe insula?Sincer,eu m-am orientat foarte rapid catre Skala Potamia,nu m-am uitat foarte mult in alte parti.
Multumesc.

#2487
bessondm

bessondm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.12.2009
Buna tuturor,
As dori si eu detalii despre MaryAnn Apartments, din Limenas, daca a fost cineva acolo. Ce-mi puteti spune, in afara de site-ul oficial. Ma intereseaza ceva real, de la cei care au stat efectiv acolo. Pe scurt, cum sunt conditiile de cazare - acceptabile/satisfacatoare/sub orice critica :).
Multumesc.

#2488
iulian19792003

iulian19792003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.08.2009
Daca  a stat cineva la Studios Kierion as dori cateva informati, am rezervare acolo incepand cu 25 iunie.
Merci mult.

#2489
m-larry

m-larry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 06.01.2011
Am sa incarc cateva poze facute acum cateva zile,pentru cei care urmeaza sa mearga in insula Thassos.
1-Aliki...2-Kazaviti...3-Limenas...4-Limenas....5-plaja de marmura de la Makriyamos(se ajunge pe un drum de tara)...6-Potos...7-Skala Maries....8-Theologos.

Attached Files



#2490
comisarul

comisarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 03.12.2004
Cam mari preturile anul asta, cumparativ cu ultimii doi... Spre exemplu, Katerina Studios de la Pachis, frumos, curat, nu m-am cazat acolo insa le stiu, la Pachis am mers in fiecare vara din ultimii 5 ani, dar...90 de euro/noapte?!?!?! Come on! ..ca doar nu e Marriot sau Hilton! E foame mare si p-acolo si grecoteii abia asteapta vara sa ne faca la buzunare :)

#2491
mikio

mikio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.11.2007
Buna tuturor

va rog daca a fost cineva in Limenas la vila Garden si ma poate ajuta cu informatii cum ar fi distanta fata de plaja ,centru sau conditiile de la vila ,orice informatie e binevenita ,mergem prima data in Thassos si am gasit aceasta vila la o agentie din Timisoara .

#2492
tibiscusz

tibiscusz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 01.05.2009

 comisarul, on 1st May 2011, 13:36, said:

Cam mari preturile anul asta, cumparativ cu ultimii doi... Spre exemplu, Katerina Studios de la Pachis, frumos, curat, nu m-am cazat acolo insa le stiu, la Pachis am mers in fiecare vara din ultimii 5 ani, dar...90 de euro/noapte?!?!?! Come on! ..ca doar nu e Marriot sau Hilton! E foame mare si p-acolo si grecoteii abia asteapta vara sa ne faca la buzunare :)
Da, eu crezusem ca am luat teapa - am platit avansul pentru Christin Apartments, Potos. 75 EUR pe noapte, apartament cu 3 paturi, 7 nopti, la inceputul lui august.
Am uitat sa spun, merg pentru prima oara in Thassos.

#2493
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,880
  • Înscris: 04.07.2010

 m-larry, on 1st May 2011, 12:28, said:

Am sa incarc cateva poze facute acum cateva zile,pentru cei care urmeaza sa mearga in insula Thassos.
1-Aliki...2-Kazaviti...3-Limenas...4-Limenas....5-plaja de marmura de la Makriyamos(se ajunge pe un drum de tara)...6-Potos...7-Skala Maries....8-Theologos.
Salutare !

Ai prins vreme excelentă. Și văd că ați umblat ceva pe insulă.
Ce frumos arată locul la O'Andreas din Kazaviti. În august era mai întunecos, deh, frunzele erau la maturitate. Văd că erau fețe de masă. Ați mâncat de prânz acolo ?
Aceeași întrebare pt. Symi (poza 3). Văd că aveau mușterii.


Sănătate și tcb !

#2494
GrandTour

GrandTour

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 12.08.2009

 comisarul, on 1st May 2011, 12:36, said:

Cam mari preturile anul asta, cumparativ cu ultimii doi... Spre exemplu, Katerina Studios de la Pachis, frumos, curat, nu m-am cazat acolo insa le stiu, la Pachis am mers in fiecare vara din ultimii 5 ani, dar...90 de euro/noapte?!?!?! Come on! ..ca doar nu e Marriot sau Hilton! E foame mare si p-acolo si grecoteii abia asteapta vara sa ne faca la buzunare :)
M-am interesat de preturi in Turcia,Egipt si Tunisia, ultimele doua tari fiind si destinatii cu probleme, dupa cum se stie. Ei bine, toti au marit pretul cu min. 10%, majoritatea cu 20%. Nu prea am inteles care e logica, dar nu prea avem ce face.

#2495
m-larry

m-larry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 06.01.2011

 OvidiuNS, on 1st May 2011, 21:35, said:

Salutare !

Ai prins vreme excelentă. Și văd că ați umblat ceva pe insulă.
Ce frumos arată locul la O'Andreas din Kazaviti. În august era mai întunecos, deh, frunzele erau la maturitate. Văd că erau fețe de masă. Ați mâncat de prânz acolo ?
Aceeași întrebare pt. Symi (poza 3). Văd că aveau mușterii.


Sănătate și tcb !

Da,intr-adevar am prins o vreme superba si am batut insula de jur imprejur.
Am avut in biletul luat de la agentie si niste mese asa ca am mancat doar odata in alta parte,la o terasa din Aliki(poza nr 1).In general terasele erau deschise,dar fiind dupa Paste nu prea aveau clienti.
O zi frumoasa!!! :thumbup:

#2496
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,905
  • Înscris: 22.12.2005

 petrescudaniel, on 20th April 2011, 08:19, said:

Unde le-ai pus?
uite le pe cele de "azi"

atentie- preturile erau mari, mult mai mari decat stiam eu ..

benzina de la 1.7 e/l

https://picasaweb.go...KOOq_fCtYyTkQE#

#2497
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007

 foxbat, on 2nd May 2011, 12:00, said:

uite le pe cele de "azi"

atentie- preturile erau mari, mult mai mari decat stiam eu ..

benzina de la 1.7 e/l

https://picasaweb.go...KOOq_fCtYyTkQE#
Foarte frumoase pozele, felicitari ! Pana la urma ai mai ajuns la Stelios?
PS Foxterrierul este o mare figura,sa va traiasca !! Spune-mi te rog, ce acte a trebuit sa faceti ca sa-l luati cu voi?
A mers tot drumul pe motor?

Era sa uit, apa marii cum este? Cumva intr-o poza am vazut zapada sau mi s-a parut??

Edited by grecul68, 02 May 2011 - 12:05.


#2498
m-larry

m-larry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 06.01.2011

 foxbat, on 2nd May 2011, 12:00, said:

uite le pe cele de "azi"

atentie- preturile erau mari, mult mai mari decat stiam eu ..

benzina de la 1.7 e/l

https://picasaweb.go...KOOq_fCtYyTkQE#

Superbe poze.Felicitari!!! Ai surprins momente frumoase ale calatoriei voastre!!!Catelul este supeeeeeer!!!!
Am vazut si un mic suzuki inchiriat.Poti sa-mi spui cat era pretul pe zi?
Numai bine!!!

#2499
April26

April26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 11.05.2009

 tibiscusz, on 1st May 2011, 19:20, said:

Da, eu crezusem ca am luat teapa - am platit avansul pentru Christin Apartments, Potos. 75 EUR pe noapte, apartament cu 3 paturi, 7 nopti, la inceputul lui august.
Am uitat sa spun, merg pentru prima oara in Thassos.

Anul trecut am platit 70 Euro/noapte in august, spre mijlocul lunii, asa ca nu te-ai pacalit.
Noua ne-au placut si apartamentul, mai ales terasa si privelistea marii la cafeluta de dimineata, curatenia, curtea umbroasa, linistea, pozitia centrala cu cofetarioara de vis-a - vis pentru prajiturile si cornurile calde si minimarketul de alaturi si  nu in ultimul rand ospitalitatea lui Kirios Manos, care ne-a asteptat, din prima, cu o bere la rece, la umbrar, de bun venit.

#2500
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,905
  • Înscris: 22.12.2005

 grecul68, on 2nd May 2011, 13:00, said:

Foarte frumoase pozele, felicitari ! Pana la urma ai mai ajuns la Stelios?
PS Foxterrierul este o mare figura,sa va traiasca !! Spune-mi te rog, ce acte a trebuit sa faceti ca sa-l luati cu voi?

pai ..am facut acte la veterinar ( carte, pasaport dar care nu i valabil daca nu e chipat catelul. iar eu m am opus..deh, e europa de est..pana mea..cu chipul lor )
la granita radeau vamesiiasa ca in afara de CI n am scos nimic ( nici macar talon );.

A mers tot drumul pe motor?

da, :)
2000 km



Era sa uit, apa marii cum este? Cumva intr-o poza am vazut zapada sau mi s-a parut??

da era zapada acolo sus
apa marii era verde :) ca in poze
nu era de baie deloc deloc :)


 m-larry, on 2nd May 2011, 14:52, said:

Superbe poze.Felicitari!!! Ai surprins momente frumoase ale calatoriei voastre!!!Catelul este supeeeeeer!!!!
Am vazut si un mic suzuki inchiriat.Poti sa-mi spui cat era pretul pe zi?
Numai bine!!!
era mic insa ..rau
un 4x4 super
negociat de la 35 e/ zi a fost 80 e pt 3 zile + benzina

dar l am chinuit un pic sus :)
pe 4L  :)

#2501
ionescunic

ionescunic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 28.03.2008

 foxbat, on 2nd May 2011, 12:00, said:

uite le pe cele de "azi"

atentie- preturile erau mari, mult mai mari decat stiam eu ..

benzina de la 1.7 e/l

https://picasaweb.go...KOOq_fCtYyTkQE#
Salut , pozele sunt impresionante , catelul e chiar bestial de frumos si jucaus .
Ati trecut prin Obzor? asa mi s-a parut privind prin pozele tale

#2502
AlexandraAndreea

AlexandraAndreea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.05.2011
Salutare! Ati auzit ceva despre hotelul Pavlidis din Limenas? Mi-am facut rezervare in august, 3 zile si mi-ar prinde bine ceva sfaturi. O zi buna!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate