Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

unde gasesc dopuri pentru urechi ?

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
En Sof(t)

En Sof(t)

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 25.09.2003
Stie cineva unde gasesc doape de bagat in urechi pentru a estompa zgomotul ? (ca ma streseaza astia ingrozitor la serviciu)

#2
Relativ

Relativ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 02.10.2004
vata cred ca-i mai practica. sau natural - nu te spala 3-4 luni in urechi

#3
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
la sensiblu, am luat eu acum vreo trei ani si ceva...

#4
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
farmacii mai fine

#5
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Dar unde lucrezi? Pe concasor? Sau ce-i in halul asta de insuportabil?

#6
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
casti pe toata urechea sunt cele mai bune.

uneori merg undeva unde un regulator de presiune fluiera extrem de puternic, si fara astea nush ce-as face.

#7
reesolsky

reesolsky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.10.2004
Vezi ca la orice farmacie sint dopuri. Si astea sint de vreo citeva feluri. Sint niste dopuri mai bunicele, portocalii la culoare

#8
En Sof(t)

En Sof(t)

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 25.09.2003

reesolsky, on Nov 16 2004, 21:38, said:

Vezi ca la orice farmacie sint dopuri. Si astea sint de vreo citeva feluri. Sint niste dopuri mai bunicele, portocalii la culoare

<{POST_SNAPBACK}>


k. thank

#9
vatanasiu

vatanasiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 09.08.2003
am vazut acum 1 luna la Bricostore militari, le gasesti la raionul cu accesorii scule ( manusi, etc.).

#10
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
Din experienta voastra care sunt cele mai bune?
Eu am avut unele galbene, si unele galben cu roz din material dinala de burete care se poate strange/comprima, dupa care usor usor isi revine la dimensiunea normala. Dar astea, dupa un timp se fac ca un burete normal si ma chinui sa le bag in urechi, si nici nu acopera decat aproximativ 40% din zgomot. Ceva mai bun de atat stiti?
Pentru dormit le vreau.

#11
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
elimina zgomotul.
n-ajuta mare lucru;)

#12
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
Din pacate nu am cum :(. Si eu sunt dinaia care se trezeste la orice zgomot, dorm neintoarsa doar daca ma imbat bine.

#13
zbacea

zbacea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.05.2010

 En Sof(t), on 15th November 2004, 23:05, said:

Stie cineva unde gasesc doape de bagat in urechi pentru a estompa zgomotul ? (ca ma streseaza astia ingrozitor la serviciu)

     Salut uite eu l-am gasit pe un baiat din Bucuresti care vinde pentru hoteluri dopuri de urechi. 0730 99 99 40 da-i un telefon daca ai nevoie, pe mine m-au linistit. :peacefingers:

#14
Laur3ntyu

Laur3ntyu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 24.04.2007
gasesti in magazinele Dedeman pe raionul scule electrice,mai exact protectia muncii,unde sunt manusi,salopete costa 1 leu perechea!

Edited by Laur3ntyu, 03 June 2010 - 16:57.


#15
w0lfshad3

w0lfshad3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.06.2008
Cel mai bun articol pe care l-am gasit pentru dopuri de urechi AICI
Daca faci clic pe link-ul produsului il poti cumpara online.  :coolspeak:
Eu folosesc ceva similar cu "Hearos Ultimate Softness Series", care sunt vandute la farmaciile Sensiblu.
Sunt ieftine si bune, cred ca voi face comanda si pentru un set din strainatate sa vad diferenta de calitate totusi.

P.S. Autorul initial are dreptate. Mediul de la serviciu (in special unde serviciul e de natura intelectuala) este specific unor retardati ca romanelarii, fara bun simt. Muzica, urlete, mistocareala etc. Libertinajul se datoreaza adevarului principal, faptul ca toti acei indivizi sunt angajati pe nepotisme, pile, spaga si chiar prostitutie.
Nici o distractie nu ajuta la concentrare, si in primul rand cei cinstiti vor sa munceasca spre diferenta de cei enumerati mai sus, fiindca e tot ce-i tine pe acel post.

#16
neo2

neo2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 08.06.2005
Daca gasesti la farmaciile Dona - dopuri de silicon OTO-TAP ( sunt din Spania). Pe site-ul lor poti vedea la ce magazin le au disponibile.
Mie mi se pare ca sunt cele mai bune.
Ceva similar ( tot dopuri de silicon ) poti gasi la Decathlon la raionul de sporturi acvatice ( unde sunt si casti de inot, ochelati de inot etc. ). Sunt mai scumpe dar daca nu gasesti la Dona nu ai de ales.
Inainte de a ti le introduce in urechi umezesti putin conductul auditiv si apoi modelezi dopul de silicon intr-o forma de cilindru mai subtire ( ca sa alunece usor pe canalul urechii) . Il introduci cu grija astfel incat sa nu presezi timpanul cu dopul de aer creat. Cand vrei sa il scoti procedezi tot cu grija adica prin miscari usoare astfel incat depreziunea sa nu afecteze timpanul. Eu procedez asa de cel putin 10 ani si nu am nici o problema. . Personal am folosit si dupurile de care spun ceilalti useri si acestea de silicon mi se par cele mai bune. Celelalte ( de spuma ) cand se expandeaza  - la mine cel putin - creaza o presiune din interior spre exterior care ma deranjeaza. Dopurile de silicon nici macar nu le simti. Dar unii poate au alta parere chiar daca le-au incercat si pe cele de silicon si pe cele de spuma. Ideea e sa le incerci sa vezi care iti convin.

#17
mihai770

mihai770

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 17.02.2004
O sa le incerc si eu pe acelea din silicon.
Eu am gasit la farmacie dopuri de burete marca 3M portocalii si de care sunt foarte multumit.
Sunt vreo 6-8ron perechea si tin vreo 2-3 luni, dupa care se cam strica.

#18
RegeleLeu

RegeleLeu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 15.05.2012
2.8 Ron - Kaufland - In zona la pansamente/spirt/Tablete de calciu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate