Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

FREE HOSTING acceptabil

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
naioro

naioro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 15.06.2006
Ofer gazduire gratuita. Fiind un serviciu gratuit, vor fi reclame, dar vor fi de bun simt, in subsolul paginii si atat! Nu vor fi mari si deranjante! Acest serviciu va fi permanent (nu va disparea de pe fata internetului), functional 24/7. Daca va fi necesar, se va infiinta si un forum (in engleza) unde se vor pune tutoriale, FAQ, etc. si se va incerca sa se raspunda la cat mai multe intrebari. Cifrele sunt mai jos.
Multumesc

www.orohost.com


300 MB disk space
10 GB Transfer/Mo
7 MySQL databases
5 Add-on domains
5 Sub domains
Vista Panel
PHP Flags manager
Automatic installer (29 scripts)*
FTP account
File manager (browser upload)
Web mail
POP email accounts
Password protected folders
Php MyAdmin
Clustered servers
Uptime 99.9%

*The 29 scripts are:
phpBB3 Final
SMF 1.1.4
MyBB 1.2.9
UseBB 1.0.8
MyLittle Forum 1.7.4
bBlog 0.7.6
PHP Wind 4.3.2 BIG5
WordPress 2.3.1
CuteNews 1.4.5
PHP Wind 4.3.2 UTF8
Zen Cart 1.3.7
Joomla 1.0.13
Mambo 4.6.2
XOOPS 2.0.17.1
Nucleus 3.31
Drupal 5.5
WikiWig 4.1.2
4images 1.7.4
CopperMine 1.4.14
E107 0.7.10
PHP Wind 4.3.2 GBK
osCommerce 2.2
PHP Nuke 8.0
phpBB 2.0.22
Xoops chinese
CubeCart 3.0.17
PHP Fusion 6.01.11
iceBB 1.0-rc8.1
Mkportal M 1.1 RC1
XMB Engage 1.9.8
v-war v1.5.0 R15
PHPNuke - Clan.Net V4.2.0
KnowledgebasePublisher 2.0
B2evolution 1.10.3
Dragonfly 9.1.2.1

#2
gupi

gupi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 15.04.2005

View Postnaioro, on Jan 22 2008, 13:53, said:

Ofer gazduire gratuita. Fiind un serviciu gratuit, vor fi reclame, dar vor fi de bun simt, in subsolul paginii si atat! Nu vor fi mari si deranjante! Acest serviciu va fi permanent (nu va disparea de pe fata internetului), functional 24/7. Daca va fi necesar, se va infiinta si un forum (in engleza) unde se vor pune tutoriale, FAQ, etc. si se va incerca sa se raspunda la cat mai multe intrebari. Cifrele sunt mai jos.
Multumesc....
Sa ne vedem sanatosi peste un an

#3
florin_tm

florin_tm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 962
  • Înscris: 18.10.2007

View Postnaioro, on Jan 22 2008, 13:53, said:

Ofer gazduire gratuita. Fiind un serviciu gratuit, vor fi reclame, dar vor fi de bun simt, in subsolul paginii si atat! Nu vor fi mari si deranjante! Acest serviciu va fi permanent (nu va disparea de pe fata internetului), functional 24/7.

Daca este cu reclame se vor stradui sa aiba un uptime cat mai bun... de aici si castigul lor, cat despre cat sunt de deranjante... nu te deranjeaza sa isi faca reclama la ceva ce oferi si tu pe site?

#4
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
In general pe hosturi free se tin pagini personale, fara pretentii. In conditiile astea nu vad pe cine ar deranja reclamele. Nu cred ca cineva care scoate bani intr-un fel sau altul din site-ul lui isi tine pagina pe un host free.

#5
naioro

naioro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 15.06.2006

"florin_tm" said:

cat despre cat sunt de deranjante... nu te deranjeaza sa isi faca reclama la ceva ce oferi si tu pe site?
Nu cred ca cineva apeleaza la un hosting gratuit daca are intr-adevar ceva de oferit. Cum a zis si SE7EN, sunt pagini personale. N-are ce te deranja. Daca ai un site cu trafic mare, mergi spre un hosting platit si-ti pui propriile reclame.
Chiar sunt curios ce parere au cei care si-au facut cont si citesc postul asta, despre reclamele mele. Poate de plictiseala cineva isi va da cu parerea. Se poate si la mine pe forum.
Si daca tot imi laud marfa, tin pe orohost.com si un TOP5 cu cele mai reusite siteuri pe care le gazduiesc dpdv al designului, continutului si nu in ultimul rand al traficului. Topul e revizuit odata pe saptamana (aprox).

#6
Darrius

Darrius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.12.2007
super, de cand cautam un host free bun, ms :D  :rolleyes:

#7
naioro

naioro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 15.06.2006

Darrius said:

super, de cand cautam un host free bun, ms
;) ma bucur ca-ti place. Revino cu un post, ca sunt curios ce parere ai sau si mai bine, inscrie-te pe forum si vb acolo (sper ca stii engleza :D)
www.orohost.com/forum

#8
florin_tm

florin_tm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 962
  • Înscris: 18.10.2007

View Postnaioro, on Feb 19 2008, 22:35, said:

;) ma bucur ca-ti place. Revino cu un post, ca sunt curios ce parere ai sau si mai bine, inscrie-te pe forum si vb acolo (sper ca stii engleza :D)
www.orohost.com/forum
Pai www.orohost.com este un reseller de freehosting de la http://myownfreehost.net/ care are neste servere in http://xlhost.com/ datacenter... , deci ce rost isi au atatia intermediari??? numai de spam?

Quote

Advertise your Free Hosting Company on Forums, Hosting Directories and to your friends: You will quickly have hundreds of customers signing up each day which will cause lots of clicks on your adverts, making you money! We are confident you will make profit very quickly after signing up when you follow our 'guide to promoting your free hosting company'.

Edited by florin_tm, 19 February 2008 - 22:56.


#9
naioro

naioro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 15.06.2006
si ce daca e un reseller de freehosting? n-am si eu voie sa am un free host, mai ales daca ma ocup de el si lumea e multumita?

Edited by naioro, 20 February 2008 - 23:07.


#10
gupi

gupi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 15.04.2005

View Postnaioro, on Feb 20 2008, 23:06, said:

si ce daca e un reseller de freehosting? n-am si eu voie sa am un free host, mai ales daca ma ocup de el si lumea e multumita?
Daca maine iti dispare free-hosterul ce faci ?
- tu ramai fara spatiu
- 'clientii' tai raman cu buzele umflate
- free-hosterul aduna niste informatii personale (si situri) numai bune de exploatat

Succes

#11
naioro

naioro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 15.06.2006

View Postgupi, on Feb 21 2008, 07:44, said:

Daca maine iti dispare free-hosterul ce faci ?
- tu ramai fara spatiu
- 'clientii' tai raman cu buzele umflate
- free-hosterul aduna niste informatii personale (si situri) numai bune de exploatat

Succes
Stai linistit. Nu se v-a-ntampla asa. Si am o intrebare pt tine si florin_tm... va plac mushtele?

#12
gupi

gupi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 15.04.2005

View Postnaioro, on Feb 21 2008, 23:47, said:

Stai linistit. Nu se v-a-ntampla asa. Si am o intrebare pt tine si florin_tm... va plac mushtele?

bine, fie cum spui tu; sa ne vedem sanatosi la anul!
cat despre intrebare, o consider un semn al pubertatii prelungite.

Sa cresti mare!

#13
florin_tm

florin_tm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 962
  • Înscris: 18.10.2007

View Postnaioro, on Feb 21 2008, 23:47, said:

Stai linistit. Nu se v-a-ntampla asa. Si am o intrebare pt tine si florin_tm... va plac mushtele?

Forumul are o sectiune aparte pentru oferte, daca vrei sa fraieresti lumea incearca in alta parte, unii dintre cei care sunt prezenti aici pe forum chiar muncesc pentru a oferi servicii de calitate si nu fac atata zarva ca tine.

Eu zic ca mai bine ramai la a face bani cu adsense decat sa te legi la cap cu clienti de gazduire pe care nu ai cum sa ii gestionezi, nefiind gazduirea ta.

#14
naioro

naioro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 15.06.2006
Nu vreau sa fraieresc pe nimeni. Eu am ales sa fac asta si daca va fac concurenta... foarte bine. Castigul consumatorului. E treaba fiecaruia cu ce se ocupa si cum isi gestioneaza treburile, nu? Ce conteaza daca e reseller sau nu? Conteaza ca ma ocup de el si cei ce si-au facut cont n-au avut de comentat nimic. Bine ca aveti voi. Si va inteleg, de ce sa se mai faca loc la masa? Dar asta e. Asta e viata. Eu am dat dovada de gandire adolescentina cu intrebarea de mai sus. Corect. Dar voi? Comentati doar pt ca... ce? Stati linistiti, masa e mare. Daca topicul nu e bine aici si trebuie mutat, sunt admini care fac asta, daca nu-si are locul pe acest forum, sa-l stearga sau sa ma pedepseasca conform regulilor, imi asum intreaba responsabilitate. Dar daca inca mai exista...

Edited by naioro, 22 February 2008 - 11:45.


#15
malico

malico

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.08.2008
ms de host, e ok si reclamele chiar nu-s deranjante  :coolspeak:

#16
naioro

naioro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 15.06.2006
Ms de aprecieri. :)
In caz ca nu a mers site, au fost niste pb minore. Rezolvat.

#17
adriano299

adriano299

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 14.07.2008
Sincer, nu-mi place...mai are si Vista Panel care e o panarama...fratilor vreti free host cu vista panel icnercati 0fees.net e prea tare si nu are reclame...vreti cu cPanel 11 si spatiu peste 500 MB, dati-mi un PM.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate