Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Informatii despre THERA GROUP CONSTANTA

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
legiunes

legiunes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.01.2010
Buna, am si eu o oferta interesanta de la Firma THERA GROUP CONSTANTA si nu stiu cat de seriosi sunt, daca a auzit vreo cineva despre acesta firma , cat de seriosi sunt, daca a fost sau este vreo cineva plecat cu ea va rog sa-mi dati si mie niste informatii despre ea. Va multumesc mult:).

#2
rares85

rares85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 05.11.2008

View Postlegiunes, on 24th February 2010, 14:17, said:

Buna, am si eu o oferta interesanta de la Firma THERA GROUP CONSTANTA si nu stiu cat de seriosi sunt, daca a auzit vreo cineva despre acesta firma , cat de seriosi sunt, daca a fost sau este vreo cineva plecat cu ea va rog sa-mi dati si mie niste informatii despre ea. Va multumesc mult:).


   Salu eu mi-am depus dosarul la ei din luna noiembrie cand mi-au venit cu o oferta de plecare in danemarca in domeniul zootehniei,oferta care mi-a convenit si am platit taxa de inscriere de 100 euro.De atunci tot ma amana ba ca nu se mai merge ,ba ca angajatorul de acolo vrea sa mearga 2 persoane in proba si tot asa spunandu-mi ca ma vor contacta cu alte oferte de lucru in strainatate cea ce bineinteles nu s-a intamplat.In cluj de unde sunt eu de cate oriu am fost la firma de atatea ori m-am intalnit cu 3-4 persoane care isi cereau banii inapoi ei platind si comisionul de semnare a contractului si tot nu i-au dus.In luna ianuarie au trimis un grup de vre-o 20 de persoane in grecia la cules de portocale care dupa 2 saptamani abia sau intors in tara prin ambasada deoarece greci erau in greva si nu se lucra la ei dar cei de la thera group i-au trimis totusi.La cum sta treaba in cluj cu firma asta eu zic ca e tapa,mai nou si-au schimbat si programul de la 9-14 se depun actele si de la 14-16 sunt cei cu reclamati cand vine si avocatul firmei si te lamureste ca nu vei m-ai primi nici un ban deoarece ai semnat contractul cu ei in care scrie ca nu vei m-ai primi nici un ban inapoi.Eu zic ca este o firma care da tepe legal. :thumbdown:

#3
mihai_george

mihai_george

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.03.2010

View Postlegiunes, on 24th February 2010, 14:17, said:

Buna, am si eu o oferta interesanta de la Firma THERA GROUP CONSTANTA si nu stiu cat de seriosi sunt, daca a auzit vreo cineva despre acesta firma , cat de seriosi sunt, daca a fost sau este vreo cineva plecat cu ea va rog sa-mi dati si mie niste informatii despre ea. Va multumesc mult:).

Salutare
Firmele astea cu plecari in strainatate intotdeauna vor fi criticate pentru ca e drept sunt multi tepari dar la multi tine si de legatura lor cu cei care angajeaza, de aia se amana plecarile sau cine stie. Eu momentan sunt in Palma de Mallorca, prin firma asta, si sunt f ok. Probabil cei de care zici ca fac reclamatii la birou au fost mai ghinionisti. Eu in 2 saptmanani dupa ce mi-am depus dosarul la firma asta si am platit taxa am avut contracul in mana si plecarea in 4 zile. E drept ca m ajuta sa stiu din timp plecarea pentru ca luam biletul mai ieftin  dar a fost ok ca au fost prompti. Lucrez la un hotel de 4 stele aici, ca ospatar, e fff ok, cand am ajuns nea tinut un training, nu ne-a lasat sa incepem asa cum vrem. Cazarea este ok intr-un apartament cu 3 camere. Eu sunt singur si in celalate 2 camere sunt 2 cupluri venite tot prin firma asta. In concluzie, suntem ff multumiti. Poate daca alegeti si voi Spania, nimeriti bine. Eu sunt din ianuarie aici iar ceilalti au venit la inceputul lui februarie si din cate am inteles vor mai veni si alti romani. Avand in vedere ca m-au rezolvt in timp asa scurt, nu am decat cuvinte de multumire la adresa lor, asa ca bafta si voua. ;-)

#4
bbelena

bbelena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.07.2010

View Postrares85, on 9th March 2010, 14:00, said:

Salu eu mi-am depus dosarul la ei din luna noiembrie cand mi-au venit cu o oferta de plecare in danemarca in domeniul zootehniei,oferta care mi-a convenit si am platit taxa de inscriere de 100 euro.De atunci tot ma amana ba ca nu se mai merge ,ba ca angajatorul de acolo vrea sa mearga 2 persoane in proba si tot asa spunandu-mi ca ma vor contacta cu alte oferte de lucru in strainatate cea ce bineinteles nu s-a intamplat.In cluj de unde sunt eu de cate oriu am fost la firma de atatea ori m-am intalnit cu 3-4 persoane care isi cereau banii inapoi ei platind si comisionul de semnare a contractului si tot nu i-au dus.In luna ianuarie au trimis un grup de vre-o 20 de persoane in grecia la cules de portocale care dupa 2 saptamani abia sau intors in tara prin ambasada deoarece greci erau in greva si nu se lucra la ei dar cei de la thera group i-au trimis totusi.La cum sta treaba in cluj cu firma asta eu zic ca e tapa,mai nou si-au schimbat si programul de la 9-14 se depun actele si de la 14-16 sunt cei cu reclamati cand vine si avocatul firmei si te lamureste ca nu vei m-ai primi nici un ban deoarece ai semnat contractul cu ei in care scrie ca nu vei m-ai primi nici un ban inapoi.Eu zic ca este o firma care da tepe legal. :thumbdown:


ai dreptate firmele de genul vor fi criticate tot timpul si niciodata cei care pleaca bine prin ele nu vor fi bagati in seama, cum noi suntem doar romani si ne intereseaza doar stirile negative vom ramane doar cu stirile si someri in acelasi timp:)
sotul meu e plecat in anglia de aproape 3 luni si e in continuare bine acolo, plecat cu thera group, sunt clujeanca, stiu povestea cu grecia portocale; cand sotul meu a plecat prin ei am fost sceptica la inceput si recunosc mi-a fost teama, din aceiasi cauza; m-am interesat dupa despre ce s-a auzit cu grecia, a fost greva agricultorilor in acea perioada si oamenii nu au muncit, unde e vina Thera Group ? din cate am inteles toti au fost despagubiti ulterior desi dupa parerea mea nu trebuia sa fie despagubit niciunul. deci nu am de ce sa ma plang si nici nu va indrum sa mergeti sa depuneti dsosarul la ei, mai bine ramaneti in romania :) ca e mai bine aici pe salariul minim :) sau someri ca se poarta
uitam sa spun, cand sotul meu a fost sa semneze contractul de plecare a vazut pe cineva acolo care se interesa sa plece si felul cum punea intrebarile. oameni buni daca voi credeti ca ne angajeaza cineva cu figuri pe noi si ca noi suntem cei mai tari iar angajatorii sunt prosti ne inselam amarnic, sa ne schimbam atitudinea si vom avea mai mult succes de angajare, cand cineva iti ofera un loc de munca, taci si nu comenta atat. oare de ce credeti ca unii dintre noi nu pleaca? am auzit ca cei care aplica la ei li se face o fisa unde sunt trecute toate convorbirile avute cu noi, daca suntem nepoliticosi ne noteaza si nu prea avem sanse sa ne trimita ca cica firmele din strainatate nu vor astfel de oameni, cred ca e normal

#5
sdragulin

sdragulin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.10.2009

View Postbbelena, on 9th July 2010, 12:08, said:

ai dreptate firmele de genul vor fi criticate tot timpul si niciodata cei care pleaca bine prin ele nu vor fi bagati in seama, cum noi suntem doar romani si ne intereseaza doar stirile negative vom ramane doar cu stirile si someri in acelasi timp:)
sotul meu e plecat in anglia de aproape 3 luni si e in continuare bine acolo, plecat cu thera group, sunt clujeanca, stiu povestea cu grecia portocale; cand sotul meu a plecat prin ei am fost sceptica la inceput si recunosc mi-a fost teama, din aceiasi cauza; m-am interesat dupa despre ce s-a auzit cu grecia, a fost greva agricultorilor in acea perioada si oamenii nu au muncit, unde e vina Thera Group ? din cate am inteles toti au fost despagubiti ulterior desi dupa parerea mea nu trebuia sa fie despagubit niciunul. deci nu am de ce sa ma plang si nici nu va indrum sa mergeti sa depuneti dsosarul la ei, mai bine ramaneti in romania :) ca e mai bine aici pe salariul minim :) sau someri ca se poarta
uitam sa spun, cand sotul meu a fost sa semneze contractul de plecare a vazut pe cineva acolo care se interesa sa plece si felul cum punea intrebarile. oameni buni daca voi credeti ca ne angajeaza cineva cu figuri pe noi si ca noi suntem cei mai tari iar angajatorii sunt prosti ne inselam amarnic, sa ne schimbam atitudinea si vom avea mai mult succes de angajare, cand cineva iti ofera un loc de munca, taci si nu comenta atat. oare de ce credeti ca unii dintre noi nu pleaca? am auzit ca cei care aplica la ei li se face o fisa unde sunt trecute toate convorbirile avute cu noi, daca suntem nepoliticosi ne noteaza si nu prea avem sanse sa ne trimita ca cica firmele din strainatate nu vor astfel de oameni, cred ca e normal


#6
ciprian_celebrul

ciprian_celebrul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 23.07.2007
Cine a plecat cu firma asta?

#7
Lucas606

Lucas606

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.09.2010

View Postmihai_george, on 22nd March 2010, 22:59, said:

Eu momentan sunt in Palma de Mallorca, prin firma asta, si sunt f ok. . Eu in 2 saptmanani dupa ce mi-am depus dosarul la firma asta si am platit taxa am avut contracul in mana si plecarea in 4 zile. E drept ca m ajuta sa stiu din timp plecarea pentru ca luam biletul mai ieftin  dar a fost ok ca au fost prompti. Lucrez la un hotel de 4 stele aici, ca ospatar, e fff ok, cand am ajuns nea tinut un training, nu ne-a lasat sa incepem asa cum vrem. Cazarea este ok intr-un apartament cu 3 camere.


  Salut, am o intrebare urgenta.. am primit o oferta pt Mallorca de ospatar, suntem cuplu, cazare si masa asigurate.. Dar salariul este mic..  am inteles ca se primeste bacsis mai mult si vreau sa va intreb daca stiti ceva in sensul asta?  se poate face bacsis mare, ne putem baza pe acest lucru??    Va multumesc

#8
ciprian_celebrul

ciprian_celebrul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 23.07.2007
Depinde ce salar vi sa propus!
La cat timp dupa depunerea dosarului va sunat sa va faca o oferta?

#9
Laura_BV

Laura_BV

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.11.2010

View Postlegiunes, on 24th February 2010, 14:17, said:

Buna, am si eu o oferta interesanta de la Firma THERA GROUP CONSTANTA si nu stiu cat de seriosi sunt, daca a auzit vreo cineva despre acesta firma , cat de seriosi sunt, daca a fost sau este vreo cineva plecat cu ea va rog sa-mi dati si mie niste informatii despre ea. Va multumesc mult:).

Buna ziua. Referitor la aceasta firma pot sa va spun urmatoarele: m-am inscris la Cluj, in luna iulie, am platit o taxa de 160 ron parca si de atunci nu am primit nici un raspuns. Imi spusesera ca voi primi cel putin o oferta in maximum doua luni, dar nu am primit absolut nimic. Nu stiu daca sunt "tepari" 100%, dar parerea mea este urmatoarea: ofertele lor pe care le posteaza pe site sunt, majoritatea, inventate. Ei nu au aceste oferte, m-am convins de asta si cand am fost acolo (am intrebat de una din oferte, pe care o vazusem pe site de vreo doua saptamani, si domnisoara de acolo mi-a spus ca e o oferta noua, ca nu au lucrat inca cu ei, dar a ramas cam surprinsa, nu stia ce sa-mi spuna).
Eu am mai cunoscut astfel de firme, sunt cateva si in Brasov si cred ca sunt in toata tara, dar am incercat totusi la ei, sperand ca poate, poate...
S-ar putea sa aiba totusi cateva oferte, sa trimita din cand in cand pe cate unul undeva (asta in cazul in care cei care au scris pe-aici ca au plecat sunt reali), dar si daca e asa, inseamna ca au cateva oferte din cand in cand, dar nu atat de multe (sau poate nu au deloc de fapt), iau doar banii si atat!
Va doresc tuturor mult succes, dar nu va sfatuiesc sa apelati la astfel de firme!

#10
decoy1980

decoy1980

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.02.2010

View Postlegiunes, on 24th February 2010, 15:17, said:

Buna, am si eu o oferta interesanta de la Firma THERA GROUP CONSTANTA si nu stiu cat de seriosi sunt, daca a auzit vreo cineva despre acesta firma , cat de seriosi sunt, daca a fost sau este vreo cineva plecat cu ea va rog sa-mi dati si mie niste informatii despre ea. Va multumesc mult:).


Thera Group NU este o firma serioasa. Si eu am platit taxa de 120 de euro, la inceputul verii, dar singura oferta pe care mi-au trimis-o de atunci era in Irlanda la un circ ambulant. Nu sunt chiar asa de disperat ca sa ma duc sa stau in rulota, pe drumuri. Oricum ei prin aceasta oferta mi-au "inchis gura" si si-au indeplinit obligatiunile contractuale. Sunt foarte dezmagit de aceasta firma, dar nu ma mai mira nimic in aceasta tara.

#11
costamaya

costamaya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 26.02.2008
Vroiam si eu sa depun un dosar...

Edited by costamaya, 11 November 2010 - 00:41.


#12
rattatouille

rattatouille

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.05.2008

View Postdecoy1980, on 9th November 2010, 14:20, said:

Thera Group NU este o firma serioasa. Si eu am platit taxa de 120 de euro, la inceputul verii, dar singura oferta pe care mi-au trimis-o de atunci era in Irlanda la un circ ambulant. Nu sunt chiar asa de disperat ca sa ma duc sa stau in rulota, pe drumuri. Oricum ei prin aceasta oferta mi-au "inchis gura" si si-au indeplinit obligatiunile contractuale. Sunt foarte dezmagit de aceasta firma, dar nu ma mai mira nimic in aceasta tara.

Buna seara, sunt si eu interesat de acest subiect intrucat il am pe fratele meu care are un dosar la ei de cca o luna si urmaresc ce se scrie pe net; eu nu stiu ce sa spun, nu vreau sa se inteleaga gresit ca le-as lua apararea in vreun fel, insa fratele meu a fost indrumat spre aceasta firma de un amic de al lui, care a plecat in Anglia prin ei in primavara, ca sofer si el din cate am inteles e multumit si zice ca au fost seriosi, a plecat relativ repede, in cca o luna-doua si a fost bine acolo.
Daca-mi permiteti o parere proprie, acum ce pot sa zic, pe net se scrie si de bine, si de rau, nu poti multumi pe toata lumea, nu toata lumea e facuta sa reziste la un job in afara. Si va spun asta din proprie experienta, pt ca am fost si eu plecat. Eu unul am vazut ca romanul nici nu e obisnuit cu munca, habar nu are ce inseamna munca in afara si in general are asteptari mult prea mari in raport cu strainatatea, pe de-o parte, si cu cat de competent e, pe de alta parte. Daca voi aveti impresia ca o firma de plasare, oricare ar fi ea va garanteaza automat jobul ideal, evtl platit cu cateva mii de euro, cu cazare la 5 stele, munca putina, seful sa fie de treaba, sa nu va ceara sa stiti nicio limba straina, traiti pe alta lume, fratilor; joburile cu adevarat bune sunt pentru ai lor, noi suntem cetateni de mana a treia si cel mai probabil ce vom obtine de la ei vor fi joburi in consecinta.

#13
sdragulin

sdragulin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.10.2009
pana la urma am mai sunat cei de la firma?

#14
gabi8818

gabi8818

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.12.2010
ba fratilor astia dau numai tepe sa vedeti ce vrajeala au :in contract original iti promite ca pleci in dou luni dupa aia astepti tel lor dar in ofertele care urmeaza sa vi le trimita urmeaza urmatoarele comisioane ascunse :370 euro +tva costul programului 100 euro pe tara respectiva 400 euro +tva din primul salar deci pe romaneste te rup de bani aici in tara ca sa nu poti achita aceste cheltuieli, si sa nu va restitue banii inapoi pe care iati dat la inceputul"colaborarii" ei va inchid gura zica :thumbdown: nd ca vau trimis oferte a plus cei 489 care ii trimitemi initial la taxa de contract prestari servicii deci  :thumbup: TEAPA :thumbdown:  :deadtongue:  :nonobad:  :thumbdown:  :coolspeak:  NU II CREDETI CA MIAM LUAT SI EU TEAPA CU EI

#15
ciprian_celebrul

ciprian_celebrul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 23.07.2007
Am primit o ”oferta” de la ei cu 48 de ore inainte de plecare!
Ii sun a 2 zi imi spune  sa le dau comisionul ala gras , ca o sa plec cu mai multe persoane , ca daca nu merge altcineva in locul meu.
Ii intreb in ce sat/oras o sa merg , se face ca nu stie , imi zice  numai provincia!
Imi spune  dupa cateva minute ca a fost unul din firma  localitae fara sa-si dea seama ca se da de gol!

Va dati seama ce manipuleaza astia!
Voi ce credeti?!
Din ciclul Basmele romanilor! :lol:

#16
gabi8818

gabi8818

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.12.2010
am incercat sa mi recuperez si eu banii pe care iam dat initial pentru gasirea unui loc de munca in strainatate si de acum au inceput cu vrajelile:sa le fac o cerere sa o trimit la ei precum imi vreau banii inapoi si bineinteles faxul nu le mere la tel nu mai rasp si altele scuze de genul asta pana la urma am reusit sa dau de cineva de acolo si mia acceptat cererea si mia zis urm lucruri:sa astept 30 de zile in vederea unui rasp,banii nu se stie daca imi vor fi restituiti,si tot chestii de aste.In acest caz va dau un sfat nu apelati la ei si daca cumva ati patit asta adresativa OPC si dupa aia datii in judecata si aveti drept de castig bineinteles puteti cere si daune morale ATENTIE LA TEPARII ASTIA

#17
rattatouille

rattatouille

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.05.2008
Buna seara, urmaresc si eu acest subiect de ceva vreme; eu doar atat pot sa spun, sunt impartial si sper sa fiu inteles cat se poate de clar: fratele meu a plecat ieri, 3 Ianuarie ca sofer profesionist in Danemarca prin Thera Group. O sa va tin la curent cum merg treburile in privinta lui, daca totul este in regula si daca s-a respectat tot ceea ce s-a promis. Pana acum, au fost de cuvant cu noi, noi suntem multumiti. Bafta tuturor!

#18
ceacky22

ceacky22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.01.2011
Si eu am depus un dosar la ei in iulie 2010 si am primit o singura oferta ca sofer dar mi sa cerut sa platesc comisionul acela de vreo 480 EURO ca sa pot pleca spunandu-mi ca deja am fost acceptat. ok am zis, si am mers personal la Bucuresti sa platesc si sa iau contractul, dar odata ajuns acolo mi sa spus ca e o neintelegere si ca eu voi pleca peste 2 saptamani dar ca pot plati comisionu acela. Bineinteles ca nu l-am platit SPUNANDU-LE CA VOI PLATI LA SEMNAREA CONTRACTULUI. De atunci nici nu m-au mai contactat deloc.

Cred ca sunt niste TEPARI de meserie si cauta sa ia doar comisioanele

Cei care spun ca au plecat cu ei sunt complici de ai lor cred eu.

               " TINETI OCHII DESCHISI"

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate