Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

MISA & Bivolaru reloaded

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3725 replies to this topic

Poll: chestionar MISA & Bivolaru (408 member(s) have cast votes)

Ce parere aveti despre MISA?

  1. Pregateste viitorul spiritual al omenirii. (22 votes [5.41%])

    Percentage of vote: 5.41%

  2. Este un loc bun pentru practicat yoga.. atentie insa la activitatile suplimentare dubioase. (46 votes [11.30%])

    Percentage of vote: 11.30%

  3. Yoga nu este predata corect, activitati colaterale sunt dubioase (65 votes [15.97%])

    Percentage of vote: 15.97%

  4. Este o secta care profita de naivitatea cursantilor (222 votes [54.55%])

    Percentage of vote: 54.55%

  5. Este un experiment social (Masonic) (16 votes [3.93%])

    Percentage of vote: 3.93%

  6. Este o scoala autentica de yoga (36 votes [8.85%])

    Percentage of vote: 8.85%

Ce parere aveti despre Bivolaru?

  1. Este D-zeu pe Pamant (21 votes [5.16%])

    Percentage of vote: 5.16%

  2. Este un suflet realizat cu anumiri puteri oculte obtinute prin practica Yoga (46 votes [11.30%])

    Percentage of vote: 11.30%

  3. Este un om obisnuit care are cunostinte de Yoga dar care in timp a alunecat in patima puterii, banilor si a femeilor (101 votes [24.82%])

    Percentage of vote: 24.82%

  4. Este un escroc care se foloseste de imaginea pe care o are in interiorul miscarii pentru a face bani si a profita sexual de femeile de la curs (239 votes [58.72%])

    Percentage of vote: 58.72%

Vote Guests cannot vote

#1549
krm

krm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 24.10.2006

 _Naga, on 2nd March 2011, 16:32, said:

Ce mi-a mai placut la Vasile Andru este......

Si mie imi place Vasile Andru. Omul este sincer si chiar practica. dar a cam privin limitat practicile ne-crestine. Nu toate sunt in cautarea transcendentei si a absolutului. Multe sunt axate pe cautarea Unicului (Creatorului).


In alta ordine de idei, am inteles in sfarsit tonul ironic al lui Rami. Probabil din lipsa de participanti pro-, face el oficiul...

#1550
_Naga

_Naga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 27.06.2010

 krm, on 2nd March 2011, 18:59, said:

In alta ordine de idei, am inteles in sfarsit tonul ironic al lui Rami. Probabil din lipsa de participanti pro-, face el oficiul...

:lol:

Pai tu pe babanul de pe exmisa nu l-ai cunoscut pana acum? :)

#1551
smultron

smultron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 13.11.2006
Inainte de 1989, foarte interesantul scriitor Vasile Andru, publica o carte denumita "Progresia Diana". Usor de banuit astazi la ce facea referire autorul, superb incifrat in scriitura cartii: Dhyana Yoga.

Spune V. Andru:

"Ma fericesc ca am facut un stagiu si un masterat in Centrul Sivananda, unde baza studiului e Vedanta: si anume aspectul Advaita Vedanta, adica invatatura non-duala. M-a atras si aspectul practic al acestei scoli: faptul ca se face o practica a mintii, care te deschide spre cunoasterea revelatorie."

http://www.jurnalul....ndru-20891.html

#1552
SimonMagul

SimonMagul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 25.02.2011

 krm, on 2nd March 2011, 11:40, said:

Asa-zisele stari de iluminare spontane sunt tot rezultatul unor eforturi, pe care le-ai facut altadata! Spontaneitatea starii de iluminare este numai aparenta.

Starea de iluminare apare cand energia "merge in sus"...iar aceasta traiectorie a energiei apare numai prin efort...

-Absolut corect,toate starile de iluminare sunt obtinute in urma unui intens efort spiritual.

-Starea de iluminare nu apare atunci cand energia merge in sus,jos,traim clipa,facem sex cu continenta,meditatii, binecuvantari,paratrasnete,fulgere,identificari cu maaesru,etc,etc.

Una dintre cele mai mari gafe pe care le-a facut gregarul si implicit apartine si misei,este faptul ca:

Starea de iluminare sau eliberare spirituala,nu este o stare pe care o poate obtine oricine,,ci este un nivel de constiinta.
Cand ai atins respectivul nivel de constiinta,ca l-ai atins facand meditatie,vanzand castraveti pe piata,facand sex,jucand bambilici,etc,in acel moment vei intra in samadhi.

Krm,esti beton omule,dar pe exmisa nu ai aparut,a avut drepate,parca Deeria,discutia dintre tine sau Naga si Coloratul este ca meciul dintre M.Tison si Badea Gheorghe.
Rami mai misca ceva,dar e subtirel,parca ar fi F.Piersic la scoala,cand orice il intreba profesorul,el ajungea tot la castravete!
Mai avem de discutat multe gafe de-ale gregarului.

 rami, on 2nd March 2011, 11:14, said:

e posibil sa fie adevarat ce spui tu, despre ce se studiaza acum la MISA. dar nu ma poti contrazice cand spun ca acel citat e dintr-o brosura scoasa de MISA in anii 90.

stii si tu ca mentalul trebuie transcens ptr a avea acces la cunoasterea ultima.

ma bucur foarte mult ca site-ul exmisa are probleme. eu cred ca asta e un semnal destul de clar, de la D-zeu.

-Esti atat de fascinat de misa incat nu stii exact ce se studiaza acum cu predilectie???Este normal de fapt,caci,daca ai studia in profunzime cursurile misei,yoga,shivaism,etc,ai intelege destul de repede de faptul ca gregarul este un mincinos.

-Ce inseamna sa-ti transcenzi mentalul???Ce legatura este intre mental si antahkarana???

-Este un semn de la Dumnezeu ca exmisa are probleme???Dar ca in misa sunt atatea probleme,inclusiv schisma,descinderea mascatilor,scandalurile,etc,nu sunt un semn de la Dumnezeu pentru cei intelepti,ca aici se intampla ceva necurat si trebuie oprit sau trebuie parasita misa?

Edited by SimonMagul, 02 March 2011 - 23:04.


#1553
krm

krm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 24.10.2006

 SimonMagul, on 2nd March 2011, 21:17, said:

Krm,esti beton omule,dar pe exmisa nu ai aparut.....

Vezi ca Rami te-a pacalit si pe tine cu aparenta de discipol fanatic!


Nu scriu pe exmisa din cateva motive:
- aproape toti cei care scriu acolo au deja parerile formate si infinit de greu ajung sa se gandeasca sa le mai ajusteze, macar pe ici -colo
- sunt unii atat de indragostiti de propria lor persoana, incat transpun asta in aproape fiecare mesaj pe care-l scriu
- campania impotriva lui GB este motivata de ura (sau diferite alte resentimente), fapt la care nu subscriu
- desi subscriu la campania lor de demascare a fraudei produse de GB si acolitii sai, nu sunt de acord cu modul in care ea are loc (de multe ori, pentru a-si atinge scopul nu-i intereseaza eventualele victime colaterale)

Am sentimentul ca, daca a-si scrie pe exmisa acum, ar fi ca si cum as trece cu vederea cele de mai sus...

PS; nu stiu ce inseamna "esti beton"! M-am cam indepartat de argoul zilelor noastre. Are ceva peiorativ, nu este asa?

Edited by krm, 03 March 2011 - 11:53.


#1554
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

 krm, on 3rd March 2011, 11:52, said:

PS; nu stiu ce inseamna "esti beton"! M-am cam indepartat de argoul zilelor noastre. Are ceva peiorativ, nu este asa?


Nuu, e fix invers, e de bine!

#1555
krm

krm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 24.10.2006
Ma gandeam sa va propun un efort de memorie (ex-misa, in-misa): Sa povestiti macar o singura situatie in care GB s-a manifestat pentru dvs. ca Guru. Eu m-am tot gandit la mine si nu am gasit niciuna!

Spun asta cu oarecare surprindere, pentru ca pana mai ieri puteam sa povestesc cel putin o duzina. Analizate mai atent, am descoperit ca in aproape toate cazurile pe care eu le-am gasit nu sunt sigur ca este GB, ori altcineva folosindu-i formasa (ale mele sunt toate in vis sau in meditatie!). celelalte sunt situatii in care omul poate fi inspirat, departe de nivelul unui Guru!

Eu unul nu am avut nici o experienta directa, fizica, cu GB in care el sa-si manifeste caracteristici de Guru.


Si acum o explicatie: Ce consider eu ca fiind o manifestare de Guru?
Consider pe cineva un Guru, daca acesta poate sa se manifeste pentru mine in situatii de nivel spiritual foarte inalt. Asta poate implica atingerea de catre mine a unei stari modificate de constiinta, specifica si identificabila cu cele descrise in tratatele stravechi si recunoscute. Guru trebuie sa stie ce traiesc eu fara sa-i spun eu, trebuie sa-mi de-a un sfat precis, care sa ma ajute sa ajung la/ ori sa fructific respectiva stare de constiinta. Prin manifestarea lui ma face sa inteleg cel putin ca el este familiar cu acea stare de constiinta si cu cea imediat superioara ei.

Mai poate sa fie legat de un nivel profund atins prin practicarea unei tehnici yoga. Guru trebuie sa poate fie sa ma ajute cu un sfat precis, fie sa ma ghideze cu alte sfaturi la fel de precise, pentru ca eu sa pot merge inainte beneficiind de experienta lui.

Lucrurile sunt destul de subiective, de aceea ele trebuie analizate cu luciditate si detasare. Altfel este doar wishful thinking!

#1556
rami

rami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.03.2007

 krm, on 2nd March 2011, 19:59, said:

Si mie imi place Vasile Andru. Omul este sincer si chiar practica. dar a cam privin limitat practicile ne-crestine. Nu toate sunt in cautarea transcendentei si a absolutului. Multe sunt axate pe cautarea Unicului (Creatorului).


In alta ordine de idei, am inteles in sfarsit tonul ironic al lui Rami. Probabil din lipsa de participanti pro-, face el oficiul...
in alta ordine de idei, tonul ironic egzista numai in imaginatia voastra. eu sunt, neindoielnic, un adevarat discipol, increzator in misiunea spirituala a poporului roman, condus de catre MISA, o adevarata sperietoare de asteroizi, cutremure si alte belele care ameninta viitorul nostru !
asa ca va rog frumos, nu-mi atribuiti intentii care nu-mi apartin, si in legatura cu ,,babanul'' , ,,bibanul'' si alte lighioane din astea, nu sunt eu, si nu voi fi niciodata !
deci, iata :

nu sunt babanu',
nu sunt bibanu',
sunt Rami, misanu'
si-alung bolovanu''

bolovanu este , se intelege, asteroidu' care era cat pe ce sa ne beleasca.

#1557
derzis_heron

derzis_heron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 20.08.2010
Forumul exmisa.org este supus de cateva zile la un atac masiv de tip flood-DDoS, de ~ 1 Gbps. Desi IP-ul site-ului se schimba in fiecare zi, nu dureaza mai mult de cateva ore pana cand indivizii respectivi isi dau seama si incepe un nou atac masiv.

Se pare ca informatia pe care a primit-o Mihai Rapcea (conform careia persoane din MISA ar fi platit 5000 EUR pentru a face inutilizabil forumul exmisa) este reala.

Mai jos aveti articolul lui Mihai Rapcea:

Quote

http://rapcea.ro/201...ectam-adevarul/

Să respectam ADEVARUL

Feb 25th, 2011 by MR

Săptămâna trecută, la cursul de yoga, instructorul de la anul meu de curs ne-a citit anunțurile pentru perioada următoare, așa cum o face de obicei la sfârșitul fiecărei ședințe.

Unul dintre anunțuri mi-a atras atenția în mod deosebit. Se vorbea despre inițiativa de a se scrie o carte cu relatări ale cursanților yoga, despre cele 10 reguli morale pe care orice practicant trebuie să le respecte, grupate sub denumirea de yama și nyama.

Eram rugați ca, cei ce am trăit experiențe spirituale deosebite pe parcursul anilor de practică, referitoare la punerea în aplicare și respectarea regulilor de yama și nyama, să trimitem pe o anumită adresă de mail relatările noastre, ce vor constitui materialul viitor al unei cărți pe această temă.

Am fost ”atins” de acest anunț, cugetând în sinea mea despre ce fel de exemple și relatări am putea eu și colegii mei să trimitem. Și mi-au venit în minte exemple plăcute și mai puțin plăcute pe tema conditei morale la yoghinii din școala noasră de yoga.

Mi-am amintit cum, în anul 3 de yoga, în decembrie, în preajma Crăciunului, am plecat acasă doar în pulover, pentru că geaca îmi dispăruse din vestiar. Altă dată mi-au dispărut pantofii, și am fost nevoit să cer niște pantofi cu împrumut de la un coleg din ashram.

Mi-am amintit de mormanul imens de minciunele, minciuni sau mega-minciuni și auto-minciuni, pe care memoria mea le-a stocat de-a lungul a 20 de ani de yoga la MISA, ce contraveneau cu spiritul regulilor morale învățate în anul 1 de curs. De la minciunile lui Grieg, trecând prin minciunile instructorilor și până la minciunile cursanților. Oameni care se mințeau pe ei înșiși și care îi mințeau și îi mint pe ceilalți. Uneori, cu intenții bune.

Acum, supun atenției voastre, în spirit de dreptate, următorul aspect. Am aflat din comentariile voastre, ale cititorilor, că blogurile ex-misa nu mai pot fi accesate.

În urmă cu 3 zile mă aflam în biroul Asociației Victimelor Mineriadelor de pe str. Batiștei, în compania unei căni de ceai cald, servite cu prietenie de președintele asociației, dl. Ene Viorel. Discutam despre diverse chestiuni organizatorice referitoare la activitatea din viitorul apropiat al ONG-urilor în care avem reprezentare, când pe ușă a intrat un cunoscut al d-lui Ene, care a intrat și el în discuția noastră. Nu știu cum a venit vorba, dar el recunoscându-mă ca practicant yoga la MISA, mi-a făcut cu ochiul și mi-a spus că cineva de la noi (de la MISA) s-a arătat dispus să îi plătească 5000 de euro pentru a face indisponibile cele două site-uri ex-misa. Șocat, eu l-am întrebat cine l-a contactat de la MISA, la care el mi-a raspuns că nu cunoaște numele persoanei și că i s-a făcut oferta printr-un intermediar, dar că poate afla numele ”ofertantului”. Mi-a mai spus că suma respectivă i s-a părut prea mare, că s-a temut să nu fie vre-o provocare din partea poliției, pentru că de obicei suma care se plătește pentru a ”hakeri” un site este de maxim 1000 de euro.

Am luat cu titlu de informare ce mi-a spus persoana respectivă și am trecut la alte subiecte. Mi s-a părut totuși ciudat faptul că cineva de la MISA ar dori să închidă prin mijloace nelegale un alt site, în condițiile în care dreptul la opinie și libertatea de exprimare sunt garantate de Constituția României.


Ce anume de pe site-ul ex-misa a deranjat așa de tare încât să fie oferită o asemenea recompensă pentru ”amuțirea” acelei ”guri de iad” cum numea Gregorian Bivolaru site-urile ex-misa într-unul din mesajele către cursanți (avertizându-ne să nu cădem în capcana de a accesa acel site plin de informații răuvoitoare…) ?!

Dacă pe Adrian Năstase s-a ”meditat” pentru a fi ”scos din sfera vieții politice”, dacă pentru unii instructori MISA s-au organizat ”referendumuri” și rugăciuni colective pentru ca Dumnezeu să le retragă acestora susținerea ocultă, CE MAI URMEAZĂ ?!

Chiar s-a ajuns în halul de a se plăti infractori care să atace ”dușmanii” MISA-ei sau ai lui Gregorian Bivolaru, desființându-le site-urile !? Păi atunci e de așteptat să fie angajați eventual și bătăuși care să ”reducă la tăcere” și pe cei incomozi și cu gura mare… ca mine.

Până acum, aveam rezerve în a crede că site-ul meu sau eu personal am fost în atenția unor răuvoitori de la MISA, sau plătiți din această direcție, pentru a mă intimida. Aveam suficienți dușmani încât să existe o oarecare incertitudine. Acum însă, îmi pun problema că ex-misa nu tratează decât un singur subiect și nu are decât un singur adversal, dintr-o singură direcție.

Unde mai sunt atunci atât de lăudatele reguli de conduită morală yoghine !? În nici un caz în rândurile factorilor de decizie de la MISA !!!

Revenind la subiectul cărții, cred că dacă se dorește scrierea unei cărți la MISA pe tema respectării regulilor de conduită morală, această carte ar trebui să aibă mai multe zeci de volume. Iar primele 100 de volume să conțină numai transcrierea relatărilor ”confesorale” a capilor, a liderilor acestei școli, care să își recunoască plini de umilință greșelile și încălcările repetate ale regulilor morale. Începând cu Gregorian Bivolaru. Chiar dacă un atare gest îi va ”umaniza”, le va știrbi din aura de ”divinitate” cu care s-au învăluit, chiar dacă îi va da jos de pe piedestalul pe care sunt cocoțați – în ochii celorlalți cursanți yoga.

Și doar ultimul volum să fie cu relatări de ”mari realizări spirituale” și fenomene paranormale izvorâte din respectarea adevărului, abstinență și continență, mulțumirea față de Dumnezeu, non-furt, non-posesivitate, purificare, studiu, austeritate și adorarea lui Dumnezeu.

Altfel, acest gen de publicistică nu va reprezenta în ochii oamenilor decât o manevră abilă din partea celor ce se știu cu musca pe căciulă, căci știți cum e la români: hoțul strigă hoțul, cel imoral îți dă lecții de moralitate, iar infractorul își dă în judecată (sau face plângere) împotriva victimei, preventiv.

Edited by derzis_heron, 03 March 2011 - 22:15.


#1558
rami

rami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.03.2007

 derzis_heron, on 3rd March 2011, 23:09, said:

Forumul exmisa.org este supus de cateva zile la un atac masiv de tip flood-DDoS, de ~ 1 Gbps. Desi IP-ul site-ului se schimba in fiecare zi, nu dureaza mai mult de cateva ore pana cand indivizii respectivi isi dau seama si incepe un nou atac masiv.

Se pare ca informatia pe care a primit-o Mihai Rapcea (conform careia persoane din MISA ar fi platit 5000 EUR pentru a face inutilizabil forumul exmisa) este reala.

Mai jos aveti articolul lui Mihai Rapcea:
of, of of ! fracmasonii astia , ce perversi ! deci, presupunand ca informatia e adevarata, si ca niste hackeri ataca site-ul ex-misa, iata cel mai  plauzibil scenariu: ptr a pune intr-o lumina proasta MISA, sionistii perversi au platit ca sa fie atacat site-ul rescpectiv, ptr ca orice persoana naiva ar presupune ca numai MISA ar putea  fi  in spatele acestei actiuni de distrugere acelui site. da, MISA este interesata sa se opreasca odata ex-misa, dar n-ar face asa ceva niciodata, n-ar da bani grei unor indivizi certati cu legea. de aceea, scenatiul propus de mine este , cu adevarat, cel mai plauzibil. si persoana misterioasa, intrata in biroul lui Ene, bineinteles ca e un agent secret, platit si el, eventual securist, ca sa duca in eroare opinia publica, prin intermediul lui Rapcea, care, de cand a cazut in capcana satanei, face numai rau scolii si maestrului...

#1559
_Naga

_Naga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 27.06.2010
Un articol interesant:

http://www.puterea.r...eneral-SRI-.htm
...
În tinerețe l-ați cunoscut pe Gregorian Bivolaru?

Da, l-am cunoscut în jurul anilor ’72-’73. El se învârtea prin cercurile de yoga legale. Era un tânăr care abia terminase școala, nu știu dacă avea sau nu bacalaureatul și se tot învârtea și spunea că are nu știu ce forțe. Nu s-a remarcat prin nimic, nu avea nimic care să mă intereseze.


În schimb, îl cunoașteți pe Ion Vulcănescu (n.r. – profesorul lui Bivolaru), despre care ați dat note informative Securității?

El este altceva. Avea o faimă de Monte Cristo. Omul făcuse închisoare, nu știu exact pentru ce, ceva politic. După ce a ieșit din închisoare nu s-a încadrat nicăieri. Deși era în vârstă, era un bărbat carismatic. În jurul lui circula o aureolă că ar fi nu știu ce maestru. Nu vreau să intru în detalii intime, dar știu că practica tantra yoga, față de care eu am unele rezerve. Nu cred că aceste tehnici sunt potrivite pentru societatea noastră, pentru tradiția noastră românească. Mie ceva nu mi-a plăcut. I-am spus domnului Vulcănescu, la un moment dat, că nu-mi place chestia aceasta.

A existat o rivalitate între cele două mișcări de yoga?

Nu cred. Domnul Vulcănescu nu avea o mișcare, fiind cu tinichele multe de coadă. Nu avea cum să adune atâta lume în jurul domniei sale.

„I-am supărat tare pe cei din MISA”

Și ajungeți să faceți un raport despre MISA?

Da, mi se cere un raport ca psiholog. Mi-a fost cerut de la Academia Națională de Informații, dar nu era o sarcină operativă, ci științifică. Mi s-a cerut o evaluare științifică a fenomenului. Am făcut-o cum m-am priceput. Dacă ei fac sau nu fac niște fapte antisociale nu știu. I-am supărat foarte tare pe cei din MISA, dar nu știu de ce, pentru că eu am scris doar că eu nu cred că aceea este yoga. Este părerea mea, poate să fie și greșită.

Ați fost amenințată de cei din MISA?

Indirect, că îmi fac magie neagră, că mă vor lichida și alte lucruri de genul acesta. Este foarte posibil să trimită doi gealați ca să mă bată.


#1560
SimonMagul

SimonMagul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 25.02.2011

 krm, on 3rd March 2011, 11:52, said:

Vezi ca Rami te-a pacalit si pe tine cu aparenta de discipol fanatic!


Nu scriu pe exmisa din cateva motive:
- aproape toti cei care scriu acolo au deja parerile formate si infinit de greu ajung sa se gandeasca sa le mai ajusteze, macar pe ici -colo
- sunt unii atat de indragostiti de propria lor persoana, incat transpun asta in aproape fiecare mesaj pe care-l scriu
- campania impotriva lui GB este motivata de ura (sau diferite alte resentimente), fapt la care nu subscriu
- desi subscriu la campania lor de demascare a fraudei produse de GB si acolitii sai, nu sunt de acord cu modul in care ea are loc (de multe ori, pentru a-si atinge scopul nu-i intereseaza eventualele victime colaterale)

Am sentimentul ca, daca a-si scrie pe exmisa acum, ar fi ca si cum as trece cu vederea cele de mai sus...

PS; nu stiu ce inseamna "esti beton"! M-am cam indepartat de argoul zilelor noastre. Are ceva peiorativ, nu este asa?

-La ce te referi ca m-a pacalit,adica este un pseudomisan,si care ar fi beneficiul lui sa faca lucrul asta?
-E decizia ta de a scrie unde crezi ca este mai bine,DAR,este ca si cum ai lua o pusca si te-ai duce singur sa tragi in inamic,in timp ce armata se lupta in alta parte.Sunt cateva persoane de aici,care sunt foarte inspirate la scris,una diintre ele este Deria,care ma citeste ca pe o carte deschisa,si de aceea o sa continui sa mai scriu si pe aici.
Dar,intr-adevar,am si eu ceva resentimente fata de misa,si de aceea am considerat corect sa ma alatur celor de pe exmisa,alaturi de "armata,direct pe frontul de lupta".
-Cateva sinonime la cuvantul beton:cool,marfa,super,adevarat,tare,


 krm, on 3rd March 2011, 17:26, said:

Ma gandeam sa va propun un efort de memorie (ex-misa, in-misa): Sa povestiti macar o singura situatie in care GB s-a manifestat pentru dvs. ca Guru. Eu m-am tot gandit la mine si nu am gasit niciuna!

Eu unul nu am avut nici o experienta directa, fizica, cu GB in care el sa-si manifeste caracteristici de Guru.

Vezi tu,din start apare o mare problema!Daca fiecare de aici,am fi fost intr-o situatie in care gregarul sa se fi manifestat ca un guru adevarat,nu am mai fi fost prezenti aici.E simplu,nu?
Daca ar fi existat asemenea situatii,inseamna ca gregarul ar fi fost guru adevarat,si astfel,ne-am fi vazut de calea nostra misana!
Eu unul nu am avut niciodata o experienta spirituala legata de gregar,lucrurile sunt mai complexe.........
Dar cica pomul se cunoaste dupa roade si omul dupa fapte..Dupa faptele pe care le face gregarul,eu as zice............multe!!!!!

#1561
MonSeulDesir

MonSeulDesir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 09.02.2007

 derzis_heron, on 3rd March 2011, 22:09, said:

Forumul exmisa.org este supus de cateva zile la un atac masiv de tip flood-DDoS, de ~ 1 Gbps. Desi IP-ul site-ului se schimba in fiecare zi, nu dureaza mai mult de cateva ore pana cand indivizii respectivi isi dau seama si incepe un nou atac masiv.

Se pare ca informatia pe care a primit-o Mihai Rapcea (conform careia persoane din MISA ar fi platit 5000 EUR pentru a face inutilizabil forumul exmisa) este reala.

Mai jos aveti articolul lui Mihai Rapcea:
E clar cu cine avem de-a face... N-am avut dubii ca sunt in stare de asa ceva. Si probabil ca au platit destul, ca razboiul asta sa tot tina. Mai bine v-ati gandi la o miscare de sah ...
Un astfel de site care face lumina in increngatura de la MISA, toate acele marturii ale unor oameni ce au pierdut ani din viata crezand ca merg pe o cale spirituala, ca sa descopere ca cele mai putrede lucruri si ipocrizia cea mai mare acolo se afla, ar trebui sa fie permanent la dispozitia celor care vor sa stie in ce se baga si ar trebui chiar sa aiba protectia acelor institutii ale statului care lupta impotriva sectelor.
Poate ca ar fi mai bine sa renuntati la orice element de care s-ar putea lega si sa pastrati, in primul rand, marturiile. Dati la o parte cursurile (informatii oricum plagiate de pe unde au putut - au vandut si plagiat tot ce au gasit pe lumea asta ca informatie spirituala), pe care oricum nu le mai citeste nimeni de la un an incolo. Gasiti o cale sa salvati esentialul.

Edited by MonSeulDesir, 03 March 2011 - 23:03.


#1562
_Naga

_Naga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 27.06.2010

 MonSeulDesir, on 3rd March 2011, 22:57, said:

Gasiti o cale sa salvati esentialul.

Multe informatii pot fi recuperate relativ usor din google cache de cine are suficienta rabdare.

Eu am apucat deja sa recuperez astfel unele informatii postate mai demult pe aria aia de generalitati, de discutii pe teme legate de spiritualitate in sens larg si doar tangential de MISA.

#1563
_Naga

_Naga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 27.06.2010
Vad ca in momentul asta site-ul merge.

#1564
Fat frumos

Fat frumos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 06.09.2006

 _Naga, on 4th March 2011, 09:10, said:

Vad ca in momentul asta site-ul merge.

asta e alt site (www.exmisa.net), care exista in paralel cu site-ul www.exmisa.ro

#1565
_Naga

_Naga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 27.06.2010

 Fat frumos, on 4th March 2011, 09:35, said:

asta e alt site (www.exmisa.net), care exista in paralel cu site-ul www.exmisa.ro

La adresa respectiva era pe vremuri forumul creat de bhairava. Acum vad ca daca intri pe ea esti redirectionat catre exmisa.org, unde se afla repostat continutul lui exmisa.ro.

L.E. Corectie: la adresa exmisa.net exista si in prezent forumul creat de bhairava, numai ca inainte sa se incarce continutul lui ti se prezinta un link si o invitatie catre exmisa.org.

Deocamdata vad ca exmisa.org merge chiar bine, paginile se incarca repede.

Gata cu flood-ul? Sper sa nu cobesc :)

Edited by _Naga, 04 March 2011 - 09:40.


#1566
rami

rami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.03.2007

 _Naga, on 4th March 2011, 10:51, said:

La adresa respectiva era pe vremuri forumul creat de bhairava. Acum vad ca daca intri pe ea esti redirectionat catre exmisa.org, unde se afla repostat continutul lui exmisa.ro.

L.E. Corectie: la adresa exmisa.net exista si in prezent forumul creat de bhairava, numai ca inainte sa se incarce continutul lui ti se prezinta un link si o invitatie catre exmisa.org.

Deocamdata vad ca exmisa.org merge chiar bine, paginile se incarca repede.

Gata cu flood-ul? Sper sa nu cobesc :)
a tinut minunea cateva minute, probabil. la mine nu mai merge. sau o fi vorba de rezonanta ? :naughty:
cred sincer ca mai bine renuntati la site-ul  ala, si va pocaiti, eventual intrati si voi in miscarea legionara, ptr iertarea pacatelor...

Edited by rami, 04 March 2011 - 11:30.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate