Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

NU CUMPARATI Camere Video SONY DVX-700 SAU DVX-800

- - - - -
  • Please log in to reply
319 replies to this topic

#1
duzzy59

duzzy59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 07.05.2006
Am ocazia sa iau la un pret bun o camera video Sony DVX800.
Oriunde am cautat pe net nu am gasit date suficiente sa ma edific.
Stie careva ceva date sau pareri despre ea?
Ce calitate scoate si daca merita achizitionata

merci

#2
ancab

ancab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 04.12.2006
sony dvx800 defapt nu e sony,este o piraterie ordinara, le vand tiganii la pachet cu ''aparate foto'' sony dl200.Sunt facute de chinezi pe vapor.Tiganii le cumpara din Budapesta,din Tigherispiata(sau cum s-o pronunta),la 20 euro bucata.
Repet,nu este Sony si nu este videocam,ci o mare pacaleala pt. necunoscatori.

#3
Morpheus_lek

Morpheus_lek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.08.2007

 ancab, on Aug 3 2007, 14:14, said:

sony dvx800 defapt nu e sony,este o piraterie ordinara, le vand tiganii la pachet cu ''aparate foto'' sony dl200.Sunt facute de chinezi pe vapor.Tiganii le cumpara din Budapesta,din Tigherispiata(sau cum s-o pronunta),la 20 euro bucata.
Repet,nu este Sony si nu este videocam,ci o mare pacaleala pt. necunoscatori.

Nashpa... Doar ce mi-am luat o astfel de camera...

Am cautat informatii pe net despre ea si, intr-adevar, este un fake. In Europa Occidentala se vand astfel de camere cu 800 euro...

I-am facut teste, memory cardul de 2 gb este clar un fake, dar cardul se poate inlocui. Pozele la 16 MegaPixeli chiar ies, in mod ciudat, extrem de bine (mult mai bine decat pozele facute cu un Kodak luat din Spania de la reprezentanta acum 2 ani care face poze la 5 mp). Filmele ies bine, bateria tine suficient de mult timp... o sa postez poze si filmuletul pe forum maine.

Reuseste sa ajunga pentru filme la 52x fara sa strice calitatea filmului, ceea ce ma cam uimeste...

Acum nu stiu ce sa fac... Pentru calitatea imaginilor si filmului as tine-o... Dar mi-e teama sa nu cumva sa se strice neavand garantie...

#4
Vv3n0M

Vv3n0M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 22.11.2006
Fake. Mie cel putin tot ce inseamna gratis sau super oferta imi suna a pacaleala. Nu mai dati banii pe porcarii si nu mai cumparati produse din piata sau de la tigani. Daca vrei o camera sony adevarata du-te la sony center.

#5
valixor

valixor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 08.05.2007
Salut! Cineva mi-a vandut o camera video SONY (cica seria DVX-800) si am vrut sa caut pe net cat costa, dar cred ca e contrafacuta...Voi ce stiti? :o

Edited by valixor, 16 August 2007 - 07:14.


#6
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Este contrafacuta grosolan.A venit ieri la mine un prieten cu una pe care scria Sony DVX-700(cumparata de la un necunoscut cu 500 lei) si i-am stricat ziua cand i-am spus ca este un fals,camerele video Sony nu arata asa.Am cautat si eu modelul pe net la Sony dar nu au asa ceva.

#7
valixor

valixor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 08.05.2007

 catalinmariescu, on Aug 16 2007, 06:23, said:

Este contrafacuta grosolan.A venit ieri la mine un prieten cu una pe care scria Sony DVX-700(cumparata de la un necunoscut cu 500 lei) si i-am stricat ziua cand i-am spus ca este un fals,camerele video Sony nu arata asa.Am cautat si eu modelul pe net la Sony dar nu au asa ceva.

Deci e un fals... Si ce difera intre astea contrafacute si cele originale? Nu sunt bune? Sau difera calitatea imaginii? :rolleyes:

#8
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Difera absolut tot,mai ales calitatea imaginii si a camerei in general.Este ca si cum ai lua o Dacie 1300 si ai pune abtibilduri pe ea cu BMW,doar atat va semana.Nu zic ca nu te vei putea folsi de ea dar nu cred ca vei fi foarte multumit.

Edited by catalinmariescu, 16 August 2007 - 07:40.


#9
valixor

valixor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 08.05.2007

 catalinmariescu, on Aug 16 2007, 06:39, said:

Difera absolut tot,mai ales calitatea imaginii si a camerei in general.Este ca si cum ai lua o Dacie 1300 si ai pune abtibilduri pe ea cu BMW,doar atat va semana.Nu zic ca nu te vei putea folsi de ea dar nu cred ca vei fi foarte multumit.

si daca o iei originala e de 2 ori mai scumpa...dar macar iti da garantie? B)

Tu ce-ai face daca ai putea sa-ti iei banii inapoi? Ai lua banii inapoi?

Edited by valixor, 16 August 2007 - 07:53.


#10
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
La o camera originala Sony(si nu numai) ai mai multe avantaje decat garantia:fiabilitate,calitatea imaginii,a bateriei,dimensiunea si calitatea displayului,etc.Poti cumpara o camera originala dar la mana a doua daca vrei sa faci economie si tot este cu mult peste o camera contrafacuta.

As da camera inapoi si sa-mi recuperez banii fara cea mai mica ezitare.Prietenul meu nu mai are cum sa-l gaseasca pe cel de la care a luat-o dar mi-a spus ca va cauta sa o vanda cat mai repede.

Edited by catalinmariescu, 16 August 2007 - 08:43.


#11
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Romania tara tuturor posibilitatilor... :)
http://www.dataman.ro/?p=52
Camerele care inregistreaza pe format SD au o slaba calitate a inregistrarii video in primul rand datorita compresiei uriase a semnalului video.
Un model care are in nume DVX: http://www.amazon.co...r/dp/B0009XXO5G

Edited by SuperDuper, 16 August 2007 - 12:27.


#12
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Cea cumparat de prietenul meu este exact ca modelul din link-sONY DVX-700....inclusiv geanta. :ciocan:

#13
valixor

valixor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 08.05.2007

 catalinmariescu, on Aug 16 2007, 13:04, said:

Cea cumparat de prietenul meu este exact ca modelul din link-sONY DVX-700....inclusiv geanta. :ciocan:

naspa... :huh:

#14
viv

viv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.10.2005

 Vv3n0M, on Aug 6 2007, 21:31, said:

Fake. Mie cel putin tot ce inseamna gratis sau super oferta imi suna a pacaleala. Nu mai dati banii pe porcarii si nu mai cumparati produse din piata sau de la tigani. Daca vrei o camera sony adevarata du-te la sony center.

Multumesc pentru informatii, era s-o patesc si eu..

#15
valixor

valixor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 08.05.2007

 Morpheus_lek, on Aug 5 2007, 23:21, said:

Nashpa... Doar ce mi-am luat o astfel de camera...

Am cautat informatii pe net despre ea si, intr-adevar, este un fake. In Europa Occidentala se vand astfel de camere cu 800 euro...

I-am facut teste, memory cardul de 2 gb este clar un fake, dar cardul se poate inlocui. Pozele la 16 MegaPixeli chiar ies, in mod ciudat, extrem de bine (mult mai bine decat pozele facute cu un Kodak luat din Spania de la reprezentanta acum 2 ani care face poze la 5 mp). Filmele ies bine, bateria tine suficient de mult timp... o sa postez poze si filmuletul pe forum maine.

Reuseste sa ajunga pentru filme la 52x fara sa strice calitatea filmului, ceea ce ma cam uimeste...

Acum nu stiu ce sa fac... Pentru calitatea imaginilor si filmului as tine-o... Dar mi-e teama sa nu cumva sa se strice neavand garantie...

eu am patit-o...ce tip de memorie sa cumpar? B)

#16
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
VA RECOMAND SA NU CUMPARATI ACESTE CAMERE VIDEO VANDUTE SUB NUMELE DE SONY PENTRU CA SUNT PRODUSE CONTRAFACUTE!  :ciocan:

SONY NU ARE IN GAMA DE PRODUSE O ASTFEL DE CAMERA VIDEO,CELE VANDUTE SUB NUMELE DE SONY DVX-700 SI DVX-800 SUNT NISTE FALSURI ORDINARE.
SUNT MAI MULTE PERSOANE CARE AU FOST INSELATE DE DIVERSI CU ASTFEL DE CAMERE VIDEO FACUTE PE VAPOR,VREAU CA PRIN ACEST TOPIC SA TRAG UN SEMNAL DE ALARMA SA CASCATI BINE OCHII CA SA NU CASCATI PORTOFELUL.


 valixor, on Aug 16 2007, 08:14, said:

Salut! Cineva mi-a vandut o camera video SONY (cica seria DVX-800) si am vrut sa caut pe net cat costa, dar cred ca e contrafacuta...Voi ce stiti? :o

 catalinmariescu, on Aug 16 2007, 08:23, said:

Este contrafacuta grosolan.A venit ieri la mine un prieten cu una pe care scria Sony DVX-700(cumparata de la un necunoscut cu 500 lei) si i-am stricat ziua cand i-am spus ca este un fals,camerele video Sony nu arata asa.Am cautat si eu modelul pe net la Sony dar nu au asa ceva.

 SuperDuper, on Aug 16 2007, 13:24, said:

Romania tara tuturor posibilitatilor... :)
http://www.dataman.ro/?p=52
Camerele care inregistreaza pe format SD au o slaba calitate a inregistrarii video in primul rand datorita compresiei uriase a semnalului video.
Un model care are in nume DVX: http://www.amazon.co...r/dp/B0009XXO5G

 catalinmariescu, on Aug 16 2007, 15:04, said:

Cea cumparat de prietenul meu este exact ca modelul din LINK. :ciocan:


Attached File  3687952_1.jpg   28.19K   2067 downloads

p.s. Nu am nicio legatura cu firma Sony dar nu suport sa vad cum tot felul de tepari profita de pe urma altor oameni.Am avut un astfel de produs pe mana si nu face nici 100 de lei nici vorba de 400-500 de lei cu cat il vand potlogarii. :bandit:

#17
valiro

valiro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 674
  • Înscris: 18.06.2005
Si aici este un fals ordinar.
ATENTIE!

#18
sorin79

sorin79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 13.01.2007
da astia de la okazii nu au primit nici o plingere oare??? io nu cred ca n-au primit.

Edited by sorin79, 19 August 2007 - 14:41.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate