Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

inregistrare de pe receiver pe PC televiziuni HD

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
saimir

saimir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.08.2008
Buna, incerc de ceva vreme sa Gasesc raspuns la unele intrebari legate de inregistrare HD
Eu doresc sa inregistrez emisiuni, filme pentru a le prelucra, in interes personal.
Problema e UPC. Mi.au oferit un DVR are iesire hdmi, daca il conectez la pc. Pot vedea cu ajutorul tv tunnerului programele, insa nu le pot inregistra, spunandu.mi ca sunt criptate.  Ok, daca iau un decodor din magazin sigur nu va merge cartela lor,
Decodorul lor are functie de inregistrare insa atat, nu le poti scoate pe stick desi are port....
Cum pot inregistra programele tv HD?
La rds se poate ?

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Incearca un soft de inregistrare directa a ecranului PC-ului.

#3
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005

View Postsaimir, on 14 decembrie 2014 - 18:19, said:

La rds se poate?
Dacă ai decodor HD poți înregistra pe memostick dar le poți vedea doar pe decodorul propriu.
Nu am încercat să văd emisiunile înregistrate, pe alt decodor identic.

#4
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,057
  • Înscris: 20.06.2009

View Postsaimir, on 14 decembrie 2014 - 18:19, said:

(...)
Cum pot inregistra programele tv HD?
(...)
Chiar dacă le-ai putea înregistra pe un dispozitiv extern, așa cum e la RCS, tot criptate rămân. Chiar și înregistrările de pe televizoarele cu tuner DVB-C și funcție PVR, tot criptate sunt. Toate dispozitivele de înregistrare, fie ele STB sau televizor, fac o formatare proprietară a HDD-ului pe care se înregistrează, asta pentru a le proteja împotriva copierii neautorizate (drepturi de copyright).
Ceea ce dorești tu să faci („doresc sa inregistrez emisiuni, filme pentru a le prelucra, in interes personal”) este o încălcare a drepturilor de copyright, deci nu, nu îți va fi permis să faci asta, nu pe dispozitivele legale.

#5
saimir

saimir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.08.2008
Posibilitati sunt cu siguranta, fiindca pe youtube de exemplu e plin de emisiuni si clipuri si filme si etc.
Cumva trebuie sa fie o porita, dar nu stiu.
Este cineva pe Rds? La ei se poate oare?


#6
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,057
  • Înscris: 20.06.2009
Eu sunt pe RCS și am atât STB, cât și televizor cu CAM și PVR. Nu ți-am scris cele de mai sus degeaba...

#7
saimir

saimir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.08.2008
Dorin_2k ce soft imi recomanzi?

De exemplu pe format analog se poate fara problema sa inregistrez.  Conectez cablul de la tv si inregistrez fara probl, dar pe digital, respectiv HD nu pot

Am inteles, crislacor, mersi... Atubci ma multumesc cu formatul analog, oricum o sa mai caut...

#8
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,032
  • Înscris: 20.12.2007
Solutii sunt, pentru cablu  probabil mai putine, insa la transmisiile prin satelit poti folosi stb-uri cu pvr.
Nu este chiar ieftin si nu ai acces la toti operatorii dth .
Un exemplu este foccus sat : cumpei o cartela de la ei , activezi ce pachet doresti , o utilizezi intr-un stb conax cu pvr si ....poti inregistra
orice emisiune doresti , o poti edita pe computer si vizualiza oriunde.

#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001

View Postbog4u, on 14 decembrie 2014 - 19:34, said:

insa la transmisiile prin satelit poti folosi stb-uri cu pvr.
Nici macar acolo.
Am PVR de la Telekom si nu am reusit sa scot vreo inregistrare facuta.

#10
saimir

saimir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.08.2008
Cam complicat cu satelit fiindca locuind la bloc nu e prea ok cu antena si de astea, .. Pe cablu daca ar fi solutii...

Cam complicat cu satelit fiindca locuind la bloc nu e prea ok cu antena si de astea, .. Pe cablu daca ar fi solutii...

Telekom sunt chiar praf la servicii... Am fost din ianuarie 2013, pana in februarie 2015 am servicii de la ei, am platit in avans sa rezilieze si nu vor decat daca platesc inca 18euro taxa, asa ca le.am zis sa stea linistiti, ca oricum nu le mai folosesc serviciile

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate