Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Minuni

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
83 replies to this topic

#73
moarepreot

moarepreot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 06.02.2013

View PostRUN_SLOWLY, on 19 ianuarie 2015 - 17:05, said:

Nu înțeleg ce vrei sa spui, poate sunt mai greu de cap..nu ai ce sa poți, e doar manipulare.
Cu Bivolaru este simplu.
Daca detine cheia tineretii "vesnice" si a refacerii organismului ar terbui sa-si repare ochii sa nu mai poarte ochelarii ca fundul sticlei de sampanie.

Edited by moarepreot, 19 January 2015 - 18:35.


#74
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostRUN_SLOWLY, on 19 ianuarie 2015 - 17:05, said:

Nu înțeleg ce vrei sa spui, poate sunt mai greu de cap..nu ai ce sa poți, e doar manipulare.
Sa intelegi DUHOVNICESTE. Adica par egzamplă, sa poti calcula, comparand Scriptura cu Scriptura numaul 666, dupa cum scrie in Apocalipsa 13 ca cei cu Duhul o pot face.

#75
RUN_SLOWLY

RUN_SLOWLY

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 29.11.2014

View Postzexelica, on 20 ianuarie 2015 - 09:18, said:


Sa intelegi DUHOVNICESTE. Adica par egzamplă, sa poti calcula, comparand Scriptura cu Scriptura numaul 666, dupa cum scrie in Apocalipsa 13 ca cei cu Duhul o pot face.
Nu ma interesează prostiile astea. Viață e prea scurta sa pierzi timpul "duhovnicește".:)

#76
adifox

adifox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 15.03.2007

View PostRobert180374, on 28 decembrie 2014 - 10:24, said:

Minunile săvârşite în cadrul "creştinismului" impostor, idolatru, care încalcă poruncile şi voia lui Dumnezeu, care-şi atribuie fraudulos denumiri pompoase (ex: "ortodoxie") sunt în categoria descrisă de Domnul Isus: " Nu oricine-Mi zice: „Doamne, Doamne!” va intra în Împărăţia cerurilor, ci cel ce face voia Tatălui Meu care este în ceruri. Mulţi Îmi vor zice în ziua aceea: „Doamne, Doamne! N-am prorocit noi în Numele Tău? N-am scos noi draci în Numele Tău? Şi n-am făcut noi multe minuni în Numele Tău?”  Atunci le voi spune curat: „Niciodată nu v-am cunoscut; depărtaţi-vă de la Mine, voi toţi care lucraţi fărădelege.” " (Matei 7:21-23).
bine ca i-ati gasit voi un nume creatorului divin :)))   " Este mai bine a te încrede în YHWH, decât a-ţi pune încrederea în om " (Ps. 118:8)
si daca nu ma incred in el? si mi se rupe de vrajelile voastre? crezi ca am ceva de pierdut?  bateti campii de nu stiti ce e cu voi. credeti-ma ca imi e mila de voi ca va indobitociti singuri.

#77
moarepreot

moarepreot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 06.02.2013

View Postadifox, on 23 ianuarie 2015 - 00:48, said:

bine ca i-ati gasit voi un nume creatorului divin Posted Image))   " Este mai bine a te încrede în YHWH, decât a-ţi pune încrederea în om " (Ps. 118:8)
si daca nu ma incred in el? si mi se rupe de vrajelile voastre? crezi ca am ceva de pierdut?  bateti campii de nu stiti ce e cu voi. credeti-ma ca imi e mila de voi ca va indobitociti singuri.
Ai multe de pierdut. Timp si sperante desarte si lupta contra unor nevinovati, si bibnenteles moartea celor carora nu le accepti transfuzia de sange.

#78
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postmoarepreot, on 23 ianuarie 2015 - 18:03, said:

Ai multe de pierdut. Timp si sperante desarte si lupta contra unor nevinovati, si bibnenteles moartea celor carora nu le accepti transfuzia de sange.
Sanchi, ce mult ma doare ca nu crede vreunul.... Pai si bisericosii sunt exact in aceeasi situatie, ei cred ce vor ei, nu ce scrie. Baiatu' asta macar e sincer, nu se da crestin ca fariseii astia bisericosi.

#79
adifox

adifox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 15.03.2007

View Postmoarepreot, on 23 ianuarie 2015 - 18:03, said:

Ai multe de pierdut. Timp si sperante desarte si lupta contra unor nevinovati, si bibnenteles moartea celor carora nu le accepti transfuzia de sange.

cine nu accepta transfuzia? eu ? cred ca te referi la altii stimabile. comentariul meu se referea la YHWH  si aia ai lui care au schimbat biblia si au gasit ei un nume CREATORULUI UNIVERSULUI si ma tot freaca la cap cu treaba asta.
eu am cautat in toate traducerile bibliei din ebraica si in alte limbi n-am gasit nicaieri IEHOVA.  doar in cartea aia a lor. asa ca nu ma incred in nici o baliverna ce mi-o livreaza nush ce misionari.
Domnul mi-a dat ochi sa pot citi si creier sa pot gandi si sa vezi minune mi-a mai dat si o carte  : BIBLIA . pot sa vad si singur care e treaba peacolo.

#80
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Auzi, da' de ce scrii tu YHWH Ca poate e IHVH. Ca asa zic "oie-hovistii"?

#81
adifox

adifox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 15.03.2007

View Postzexelica, on 23 ianuarie 2015 - 20:21, said:

Auzi, da' de ce scrii tu YHWH Ca poate e IHVH. Ca asa zic "oie-hovistii"?

eu am sa-i zic yahoo ca  imi e mai familiar si ma ajuta mai mult decat yhwh.


referitor la acest topic, nu exista minuni. exista doar credinta oamenilor ca cineva le va face bine sau se va intampla ceva. ceea ce va si duce la implinirea lucrului dorit. Iisus insusi a spus de multe ori acest lucru : nu eu te-am vindecat, credinta ta te-a vindecat.

Edited by adifox, 31 January 2015 - 01:23.


#82
Robert180374

Robert180374

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,719
  • Înscris: 25.11.2013

View Postadifox, on 23 ianuarie 2015 - 00:48, said:

bine ca i-ati gasit voi un nume creatorului divin Posted Image))   " Este mai bine a te încrede în YHWH, decât a-ţi pune încrederea în om " (Ps. 118:8)
si daca nu ma incred in el? si mi se rupe de vrajelile voastre? crezi ca am ceva de pierdut?  bateti campii de nu stiti ce e cu voi. credeti-ma ca imi e mila de voi ca va indobitociti singuri.
Numele Creatorului, El Însuşi L-a revelat. Dar subiectul discuţiei nu este Numele lui Dumnezeu.
Dacă nu te încrezi în El, e problema ta. De pierdut, ai de pierdut "doar" împlinirea şi pentru tine a promisiunii Sale. Dacă nu crezi în "vrăjelile" unor oameni, bine faci. Dar, în cine crezi dacă nu în Dumnezeu şi nici în oameni?

View Postadifox, on 31 ianuarie 2015 - 01:22, said:

referitor la acest topic, nu exista minuni. exista doar credinta oamenilor ca cineva le va face bine sau se va intampla ceva. ceea ce va si duce la implinirea lucrului dorit. Iisus insusi a spus de multe ori acest lucru : nu eu te-am vindecat, credinta ta te-a vindecat.
Isus a spus într-adevăr "credinţa ta te-a vindecat". Dar n-a spus niciodată "nu Eu te-am vindecat". Pentru că acestă credinţă vindecătoare, salvatoare, nu este o emanaţie omenească ci un dar al Duhului lui Dumnezeu, a cărui întrupare este El.
Problema cu vindecările miraculoase şi alte minuni este însă aceea semnalată de Isus în Mat. 7:21-23. Există multă impostură, care se săvârşeşte cu aportul unor puteri supranaturale, demonice. Ea poate fi demascată doar având reperul lăsat de Dumnezeu pentru discernerea duhurilor, anume Cuvântul Său care a inspirat Scripturile.

#83
adifox

adifox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 15.03.2007
1.numele creatorului nu este interesant si relevant . este suficient sa-l numim Tatal ceresc , sau Creatorul . Iisus cand ne-a invatat cum sa ne rugam nu ne-a spus sa rostim : yahoo care esti in ceruri ci Tatal nostru ...

2.daca cineva are un exemplu de minune cu dovezi il rog sa posteze sa ne lumineze pe toti. in afara de legende si basme plus ceva povesti nu am gasit minune cu dovezi.

#84
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,573
  • Înscris: 16.03.2004

View Postpenticostalul, on 16 mai 2018 - 21:59, said:

Nu mi se pare corect.
Pui doar intrebari fara a avea curajul sa dai un raspuns.
Repet intrebarea, poate ai uitat: miracolele divine au avut loc doar in secolul I sau pot avea loc si astazi?

Hai să vedem.
Secolul I a fost sub patronajul apostolilor lui Isus, da? Ce urma să se întâmple după plecarea lor? adică moartea lor?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate