Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

cerere de oferta termopane apartament Bucuresti / Berceni

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Florian2

Florian2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.01.2012
Salutari !
Cerere de oferta termopane + montaj  / apartament Bucuresti / Berceni
Dimensiuni goluri:
Ferestre : latime / inaltime  in cm
1. 145cm  / 114 cm
2. 145cm / 117 cm
3. 119cm / 116cm
toate  impartite la mijloc si se deschid : stanga normal / dreapta normal si pe verticala + plasa tantari
usa balcon ;
usa 85cm / 195cm  deschidere normala si verticala + plasa tantari
fereastra dreapta la usa balcon fara deschidere  90cm / 115cm
culoare : varianta alb si stejar auriu
Astept 2 variante de profil / feronerie ca sa pot alege una.
Ma intereseaza calitate medie, latime aprox. 70 mm - ce ma sfatuiti,  nu superspeciale cu preturi f. mari
Doresc o echipa care sa nu distruga golurile de ferestre iar spatiile pe contur intre fereastra si perete sa fie mici daca se poate. ( aprox 5-7 mm )
Nu doresc spatii sa poti baga degetul in gol. Prefer sa platesc geamul nu sa umplu goluri mari.
Dimensiunile finale se vor masura de catre  firma pentru a respecta aceasta cerere.
Exista si un balcon destul de mare ( 6.50 m ) care trebuie inchis / se vor face masuratori exacte de
catre firma care va fi aleasa dupa oferta de ferestre. Doresc factura si garantie.
astept oferte
multumesc

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
cred ca ai cam gresit site-ul, acesta nu este un site de joburi

nici vreo ramura AJOFM pt cautarea fortei de munca si nici vreun site de licitatii in oferte de executii. sa se bata careva pe aici care face pe mai putini bani lucrarea

cred ca te-ai uitat prea mult la tv in sensul asta

Edited by Dany_Darke, 15 November 2014 - 11:56.


#3
Florian2

Florian2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.01.2012

 Dany_Darke, on 15 noiembrie 2014 - 11:52, said:

cred ca ai cam gresit site-ul, acesta nu este un site de joburi

nici vreo ramura AJOFM pt cautarea fortei de munca

Poate ai inteles gresit : Eu doresc sa-mi pun termopane la apartament si am vazut ca aici se cer oferte si sunt firme care raspund.

Daca eu am inteles gresit si nu am voie sa cer oferte pentru ce imi doresc sa fac in apartament  imi cer scuze.
Daca aceasta este varianta, si am facut o astfel de greseala, rog un moderator sa stearga topicul.

multumesc

#4
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 Florian2, on 15 noiembrie 2014 - 11:58, said:


Poate ai inteles gresit : Eu doresc sa-mi pun termopane la apartament si am vazut ca aici se cer oferte si sunt firme care raspund.

Daca eu am inteles gresit si nu am voie sa cer oferte pentru ce imi doresc sa fac in apartament  imi cer scuze.
Daca aceasta este varianta, si am facut o astfel de greseala, rog un moderator sa stearga topicul.

multumesc
Vrei PVC sau Aluminiu?

#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
una este sa vii sa intrebi cat te ajunge si sa intrebi unde te-ai putea adresa si alta este sa vii si sa astepti sa vina vreo cateva firme si sa liciteze intre ele care face pe mai putini bani.

cred ca ai inteles gresit conceptul de cerere

#6
Florian2

Florian2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.01.2012

 DIVX2006, on 15 noiembrie 2014 - 12:00, said:

Vrei PVC sau Aluminiu?

PVC vreau, multumesc.

 Dany_Darke, on 15 noiembrie 2014 - 12:03, said:

una este sa vii sa intrebi cat te ajunge si sa intrebi unde te-ai putea adresa si alta este sa vii si sa astepti sa vina vreo cateva firme si sa liciteze intre ele care face pe mai putini bani.

cred ca ai inteles gresit conceptul de cerere

Eu am facut o cerere de oferta, nu o licitatie. Cunosc conditiile de licitatii si nu ma incadrez.
Eu doresc variante de rezolvare a termopanelor  din apartament.
Cum banuiesc ca fiecare are un profil diferit, feronerie diferita si geam si altele... nu se poate face licitatie pe produse diferite.

Reformulez intrebarile mele daca nu sunt conform politicii forumului :

Cam cat ma ajunge si unde ma pot adresa adresa pentru a pune termopane la apartament - cu specificatiile din primul post ?

scuze pentru eroarea de exprimare din postul 1.

#7
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
abia acum este clar, pt ca altfel ... din cele 2 posturi de mai sus, chiar nu se intelegea acest lucru. in fine, nu mai intru in alte detalii

ideea este ca poate sunt firme si din alte sectoare care se pot ocupa de asta, dar vezi ce mai spun si colegii. parerile sunt impartite mereu, asa ca te sfatuiesc sa iei la pas firmele respective si sa vezi exact ce ofera, poate iti dau si un discount in functie de suma totala.

dar asta se rezolva la ei, nu pe forum

#8
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Nu vrei golurile cu pricina...
Dar ai verificat ca golul sa fie perfect?
Altfel nu poti sa asa pretenti!

#9
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 Florian2, on 15 noiembrie 2014 - 12:12, said:


PVC vreau, multumesc.
...
Incearca la Metal Expert Art...au Salamander(iti recomand seria 3D), o alegere mai buna ar fi aluminiu cu bariera termica(tot la ei: e o firma din Bucuresti).

#10
Florian2

Florian2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.01.2012

 BodCasa, on 16 noiembrie 2014 - 01:46, said:

Nu vrei golurile cu pricina...
Dar ai verificat ca golul sa fie perfect?
Altfel nu poti sa asa pretenti!

Am dat valorile aproximative la goluri - ma astept ca sa se faca masuratorile finale de furnizor bineinteles.
Si tot atunci imi poate spune daca poate sau spune ca imi asigura 1 cm max sau 1.2 cm max in functie de ce vede pe loc.
Poate e putin ce imi doream eu dar nici sa vad 2-3 cm in fiecare parte ca nu e bine Posted Image

 DIVX2006, on 16 noiembrie 2014 - 09:50, said:

Incearca la Metal Expert Art...au Salamander(iti recomand seria 3D), o alegere mai buna ar fi aluminiu cu bariera termica(tot la ei: e o firma din Bucuresti).

multumesc - ma uit pe net dupa ei Posted Image

#11
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,804
  • Înscris: 03.02.2007
Întotdeauna furnizorul va face măsurătoarea. De obicei, la bloc, golurile ies mult mai mari decât vrei tu, vor avea 30-80 mm, asta din cauza formei glafurilor, mai înguste la exterior și mai  late pe interior. Se pot pune profile de compensare, dar astea costă mai mult decât umplerea golului cu spumă, iar majoritatea refuză costul suplimentar pentru niște profile care se îngroapă în tencuială. De bune sunt bune profilele respective, dar te poți dispensa de ele.

#12
Florian2

Florian2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.01.2012

 Digix, on 17 noiembrie 2014 - 09:35, said:

Întotdeauna furnizorul va face măsurătoarea. De obicei, la bloc, golurile ies mult mai mari decât vrei tu, vor avea 30-80 mm, asta din cauza formei glafurilor, mai înguste la exterior și mai  late pe interior. Se pot pune profile de compensare, dar astea costă mai mult decât umplerea golului cu spumă, iar majoritatea refuză costul suplimentar pentru niște profile care se îngroapă în tencuială. De bune sunt bune profilele respective, dar te poți dispensa de ele.

Daca forma golului nu este dreptunghi ci pleaca aiurea cu 3 cm sau 4 spre colt sau altfel normal ca voi intelege situatia.
Eu doar spuneam ca in limitele golului sa nu avem spatiu ci fereastra.
Cred ca si firma doreste sa puna un geam mai mare in loc sa lase gol cu spuma in loc. Posted Image

multumesc pentru sfaturi.Posted Image

Spatiul trebuie umplut cu un mortar / tencuiala cred peste spuma.
ce material ma sfatuiti?
nu e mai bine unul elastic si rezistent la apa?
Cum se numesc materialele pe care ma sfatuiti sa le folosesc? - Am vazut ca sunt multe tipuri si au o varietate de coduri...
Sunt si firme care trimit acasa materialele si sunt serioase, incercate de forumisitii de aici?
Orice sfat bun ma ajuta - Multumesc !

#13
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,804
  • Înscris: 03.02.2007
Se alege varianta optimă după ceea ce se observă la fața locului și dorința beneficiarului. Poate vă fac și eu o ofertă dacă apuc zilele astea.

#14
Florian2

Florian2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.01.2012
De aici am primit doar o oferta. Digix nu a mai trimis - multumesc oricum.

Am reusit sa gasesc pe net o firma si am pus Salamander 76 / 3 foi geam - 40 mm
Sunt foarte multumit de cum au decurs lucrurile - au facut tot ce au promis si la timp / fara amanari.

Sper sa nu am probleme in timp iar daca vor aparea cred ca le voi rezolva la fel de bine tot cu ei.

Am citit undeva de spuma - da, au folosit o spuma speciala de iarna !

Salutari la toti,

Florian Posted Image

topic inchis

Edited by Florian2, 21 December 2014 - 12:12.


#15
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Poze?

#16
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,804
  • Înscris: 03.02.2007
Scuzele mele, nu am mai apucat, iar când am avut timp era prea târziu ! Succes pe mai departe!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate