Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

81.000.000 de persoane care trăiesc în SUA au întâlnit un înger

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
34 replies to this topic

#19
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004


View Postaltul2, on 10 noiembrie 2014 - 12:04, said:

De exemplu este un slogan binecunoscut: Ingerii lui Victoria secrets. Sunt depravarea in persoana
Mamăăă ! Numai îngeri d-ăia depravați aș dori !!!


#20
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014

View Postgenius, on 10 noiembrie 2014 - 12:58, said:

Mamăăă ! Numai îngeri d-ăia depravați aș dori !!!

Apasati pe say it! Posted Image ( scrieti ce vreti: te doresc, esti cel mai tare la pat...d'astea...setati pentru limba romana)  http://www.oddcast.c...ple.php?sitepal

Edited by gicaru, 10 November 2014 - 13:21.


#21
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Aha,ingeri d-aia,dupa ce prizezi niste tamaie columbiana.

#22
veteran_x

veteran_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 908
  • Înscris: 01.05.2013
Cu multi ani in urma fiind prin oras cu treburi mi-a atras atentia un grup de persoane ce stateau buluc in jurul unui tip la discutii.
cum arata acea persoana:
inalt aproximativ 2 m, parul blond, lung  ceva mai jos de umeri, avea o bentita pe cap ce trecea peste frunte  cam de 1-2 cm latime,
era imbracat cu un soi de halat, as zice eu pt ca nu stiu ce denumire sa-i dau, dintr-un material grosut, gen halat de baie, pufos, de culoare portocalie sau ceva asemanator, dar credeti-ma ca nu am mai vazut nuanta aia de portocaliu, o culoare calda...placuta.
cu manecile largi la incheietura maini, undeva la vreo 30-40 cm.
era incaltat cu un soi de sandale Romane, cu cureluse impletite in jurul piciorului pana aproape de genunchi, asta mi-a ramas in minte pt ca era vreme rece si umeda, ploioasa, fiind undeva pe toamna.  

Ce discutau acele persoane cu 'tip-ul'.... tema era credinta.
tip-ul le spunea acelor persoane (in momentul cand am ajuns aproape) ca omenirea nu mai are credinta si de aici atatea boli si necazuri, atat am auzit eu. pt ca am plecat, si acum imi pare ft rau pt ca nu am stat mai mult sa asist la discutii.
cine  o fi si de unde o fi venit ...habar n-am.

#23
salomee

salomee

    Au incercat sa ne ingroape dar nu au stiut ca suntem seminte...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 25.01.2013

View Postveteran_x, on 15 noiembrie 2014 - 22:41, said:

Cu multi ani in urma fiind prin oras cu treburi mi-a atras atentia un grup de persoane ce stateau buluc in jurul unui tip la discutii.
cum arata acea persoana:
inalt aproximativ 2 m, parul blond, lung  ceva mai jos de umeri, avea o bentita pe cap ce trecea peste frunte  cam de 1-2 cm latime,
era imbracat cu un soi de halat, as zice eu pt ca nu stiu ce denumire sa-i dau, dintr-un material grosut, gen halat de baie, pufos, de culoare portocalie sau ceva asemanator, dar credeti-ma ca nu am mai vazut nuanta aia de portocaliu, o culoare calda...placuta.
cu manecile largi la incheietura maini, undeva la vreo 30-40 cm.
era incaltat cu un soi de sandale Romane, cu cureluse impletite in jurul piciorului pana aproape de genunchi, asta mi-a ramas in minte pt ca era vreme rece si umeda, ploioasa, fiind undeva pe toamna.  

Ce discutau acele persoane cu 'tip-ul'.... tema era credinta.
tip-ul le spunea acelor persoane (in momentul cand am ajuns aproape) ca omenirea nu mai are credinta si de aici atatea boli si necazuri, atat am auzit eu. pt ca am plecat, si acum imi pare ft rau pt ca nu am stat mai mult sa asist la discutii.
cine  o fi si de unde o fi venit ...habar n-am.


Dupa descriere, cred ca ''tip-ul'' era un hippie :)


[ http://i1060.photobucket.com/albums/t450/bede8/hippie_cartoon_zpsee00cdb4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#24
veteran_x

veteran_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 908
  • Înscris: 01.05.2013
Sunt diferente majore, man, intre un hippie si ce am vazut eu. Plus ca au aparut si ceva articole cu poze in presa vremii despre acel OM.

#25
satanicgem

satanicgem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 02.12.2009

View Postveteran_x, on 15 noiembrie 2014 - 22:41, said:

Cu multi ani in urma fiind prin oras cu treburi mi-a atras atentia un grup de persoane ce stateau buluc in jurul unui tip la discutii.
cum arata acea persoana:
inalt aproximativ 2 m, parul blond, lung  ceva mai jos de umeri, avea o bentita pe cap ce trecea peste frunte  cam de 1-2 cm latime,
era imbracat cu un soi de halat, as zice eu pt ca nu stiu ce denumire sa-i dau, dintr-un material grosut, gen halat de baie, pufos, de culoare portocalie sau ceva asemanator, dar credeti-ma ca nu am mai vazut nuanta aia de portocaliu, o culoare calda...placuta.
cu manecile largi la incheietura maini, undeva la vreo 30-40 cm.
era incaltat cu un soi de sandale Romane, cu cureluse impletite in jurul piciorului pana aproape de genunchi, asta mi-a ramas in minte pt ca era vreme rece si umeda, ploioasa, fiind undeva pe toamna.  

Ce discutau acele persoane cu 'tip-ul'.... tema era credinta.
tip-ul le spunea acelor persoane (in momentul cand am ajuns aproape) ca omenirea nu mai are credinta si de aici atatea boli si necazuri, atat am auzit eu. pt ca am plecat, si acum imi pare ft rau pt ca nu am stat mai mult sa asist la discutii.
cine  o fi si de unde o fi venit ...habar n-am.
Adica daca nu e credinta = pedeapsa cu boli si necazuri.

P.S. Sa aveti credinta cand sunteti bolnavi, caci salvarea dvs. nu e medicul ci tip-ul in portocaliu cu sandale romane.

Edited by satanicgem, 16 November 2014 - 20:21.


#26
veteran_x

veteran_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 908
  • Înscris: 01.05.2013
Doar atat ai inteles tu din mesajul ala?

#27
request

request

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 18.01.2006
Îngeri există indiferent ca voi credeți sau nu. Si sunt de mult mai multe tipuri decat au găsit cei care au făcut studiul.

#28
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postaltul2, on 10 noiembrie 2014 - 12:04, said:

Astfel de sondaje sunt modele ateiste. in acest caz probabil s-a sondat la iesirea din club.
Deci, ateii astia au stat la iesirea din club si au "sondat" pe credinciosii cei nevinovati (apropo, ce naiba cautau credinciosii in club?) care au stat cuminti si au discutat despre Biblie (in club, printre paharele de vischi si prafurile de pe mese).

View Postaltul2, on 10 noiembrie 2014 - 12:04, said:

Si evident ca toti au vazut "ingeri" daca erau manga.
Da, dar e misto sa afirmi cu atata tarie ca acei crestini care au vazut ingeri erau manga :).

#29
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postchaosss, on 10 noiembrie 2014 - 08:19, said:

http://www.evz.ro/81...t-un-inger.html

Americanii astia ori au vazut prea multe filme ori au un magnetic la ingeri. Posted Image
81 milioane e o cifra imensa, chiar imi pun niste semne de intrebare....
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QIhxfM8NRbo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Postrequest, on 29 noiembrie 2014 - 07:00, said:

Îngeri există indiferent ca voi credeți sau nu.
Corect ! Numărul celor pe care îi vezi la un moment dat depinde de cât ai băut .

#31
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Avea bunicu' o palma grea si de cate ori ma mangaia (rar dar o mai facea din cand in cand) vedeam o multime de ingeri in jurul meu.......

#32
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010
acum am vazut titlul topicului.....wtf. Posted Image

#33
touchthis

touchthis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 19.06.2015
I-ai văzut?

View Postaltul2, on 10 noiembrie 2014 - 12:04, said:

Ingerii intunericului sunt negri dar se deghizeaza.
De exemplu este un slogan binecunoscut: Ingerii lui Victoria secrets. Sunt depravarea in persoana


#34
kyrre

kyrre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 27.05.2010
Acum depinde si de ce inger vezi. Si de cata "aghiasma" ai luat la bord inainte de intalnire.
Insa cel mai amuzant mi se pare ca au stabilit ei numarul exact de ingeri. Vreo 400k. Hilar.

Edited by kyrre, 21 February 2016 - 00:56.


#35
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011

View Postchflorin, on 10 noiembrie 2014 - 10:00, said:

Cei 81 de milioane de americani sunt de fapt consumatori de droguri , de aia vad ingeri .
Trebe halucinogene, nu droguri. Am băut de am rupt paharul și n-am văzut îngeri. Sau nu iau de unde trebuie :w00t:

View Postaltul2, on 10 noiembrie 2014 - 12:04, said:

Astfel de sondaje sunt modele ateiste. in acest caz probabil s-a sondat la iesirea din club. Si evident ca toti au vazut "ingeri" daca erau manga.

Clar, nu iau de unde trebuie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate