Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Cardul bancar, sensul vietii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#19
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
Cand am facut scoala de soferi la prima ora de condus trebuia sa-i dau banii si pentru restul ...ii uitasem acasa , m-am dus cu mainile in buzunar......

#20
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008

View PostHedonist, on 01 noiembrie 2014 - 14:31, said:

Prima zi bancara am intrat la BRD in sediu, ala din blocul rotund de pe maniu, si le-am devastat carciuma pana a reusit paznicul sa ma imobilizeze

Daca si un amarat de paznic octogenar poate sa te mobilizeze e clara treaba, keyboard warrior!

#21
sh_ake

sh_ake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 05.08.2008
La benzinarie am patit eu o trasnaie similara, dar din vina lor:
Intr-o vara, pe la trei dimineata, urma sa plecam in Bulgaria la mare si-i zic nevestii ca pana strange ea bagajele, ca sa castigam timp, ma duc sa pun benzina. Aveam doar putini lei prin casa, asa ca n-am luat nici un ban cu mine cu gand sa platesc cu cardul. Ajung la un Lukoil prin cartier, fac plinul, intind cardul si tipa de la casa :
-"Pai n-ati vazut afisul la pompa? Avem o defectiune la POS si nu putem incasa pe card"
Ma duc la geam, ma mai uit odata catre pompa, nimic. "Nu e nici un afis la pompa"
Face asta ochii mari si urla la unul care aranja niste sucuri prin frigidere "Mă, ai lipit afisele alea la pompa cum ti-am zis"..."ăăăă, am uitat, mă duc acu " zice ăla.
Ii zic fetei ca pot sa platesc cash peste vreo ora, ca tot sunt in drum spre mare, ea imi cere un act ceva, ii zic ca din ce acte am la mine nu pot sa-i las decat legitimatia de serviciu ca restul imi trebuie daca din intamplare ar fi vreun filtru pe strada.
Pana cand am terminat de facut  bagajele trecuse de sase cand am ajuns din nou la benzinarie, dar dupa ce am platit, tipa si-a cerut mii de scuze, si mi-a dat si-un pumn de braduti "pentru deranj".

Edited by sh_ake, 01 November 2014 - 16:37.


#22
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Asta cu pumnu' de braduti m-a facut sa ma gandesc la un subbrat de braduti :lol:
Macar tu ai iesit pe plus


Si cu cardurile de credit e groaznic, noroc ca n-am :lol:

#23
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
:lol: Trist ce-ai patit. Nu am avut parte de chestii d-astea pana acum ;)

#24
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Eu sunt curios ce ai facut cu caruciorul ala plin? L-ai parcat la casa sau ai pus produsele inapoi de unde le-ai luat?

#25
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
L-am lasat la casa, se ocupa angajatii de elPosted Image

Edited by lex404, 01 November 2014 - 21:31.


#26
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Regula de aur: ABBC :D   acte bani batiste chei

Batistele, ca nu mai sunt la moda, le poti inlocui cu ce ai chef: prezervative, gume, etc samd, da tine minte poezia. :)

Nu, n-am patit asa ceva. Nu schimb geanta fara sa verific ca am mutat tot, nu ies din casa fara bani, carduri, carduri de reducere pt farmacii, hypermarketuri, cinema etc samd. :)

#27
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008

View Postbeku111, on 01 noiembrie 2014 - 15:27, said:

Cand am facut scoala de soferi la prima ora de condus trebuia sa-i dau banii si pentru restul ...ii uitasem acasa , m-am dus cu mainile in buzunar......

Eu am uitat dosarul la 40 km departare. Am sunat pe cineva acasa si l-a pus la microbuz. Noroc ca ma programase peste doua ore.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate