Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

casco autoturism cu vechime mai mare de 10 ani

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,261
  • Înscris: 24.01.2008

View Postcrstn, on 31 octombrie 2014 - 11:02, said:

Cat te-au costat primele de asigurare in cei 10 ani ( sau de cand ai masina)?
Stiu ca linistea de a fi asigurat e nepretuita insa eram curios un pic si la partea financiara a problemei.
Pe mine ma intrebi ?  La cealalta masina n-am idee.  La actuala am platit vreo 900 € pt primii doi ani, si, dupa un prim an linistit, am avut o dauna de vreo 3.000 € (copac rupt la furtuna, soldat cu inlocuire plafon si cateva elemente zgariate / revopsite) si inca una de (cred, nici n-am intrebat cat a costat reparatia) vreo 3 - 500 € (o zgarietura de cheie, urata, pe toata partea stanga a masinii).
Polita era fara fransiza, reparatiile  au fost la reprezentanta, cu decontare directa, cand a fost gata masina eu doar am semnat de primire.  Fara legatura cu asigurarea, dar cat a fost masina la ei, service-ul mi-a dat si masina la schimb.  As fi preferat sa nu fi avut respectivele experiente, dar trebuie sa recunosc faptul ca totul a fost extrem de civilizat si cu inconveniente minime.  Iar financiar e evident ca a meritat sa am CASCO.  
Eu am avut candva o masina fara CASCO, pe care mi-au furat-o, n-as mai tine masina fara.

Edited by Barboso, 31 October 2014 - 13:04.


#20
tornad0

tornad0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 01.07.2007
am primit oferta de la Gothaer, prima pe an este de 185 de euro cu fransiza de 300 de euro. mi se pare foarte convenabil

#21
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,261
  • Înscris: 24.01.2008
Da, e chiar mai bine decat la mine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate