Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

site-uri gata facute adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
craiova2

craiova2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 06.04.2014
Ce parere aveti de site-urile gata facute de la adsense? as vrea sa imi cumpar un plan de acolo de 10 site-uri.cate ore trebuie sa stau pe zi sa le promovez avand invedere k sunt 10 site-uri

#2
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,679
  • Înscris: 05.02.2012
Eu zic sa stai pe treaba ta pentru "k" nu merge asa. Fa-ti un site propriu, vino cu ceva nou, si nu o sa ai nevoie de 10 website-uri.
Edit:

In cazul in care te gandesti :"Eh, pai si atunci de ce se vand daca nu merge treaba ? de unde sti tu?"
- Merge treaba, insa pentru cei care le vand, nu cei care le cumpara
- Website-urile de genu au continut duplicat, iar daca nu sti ce inseamna sa ai continut duplicat, fa o cautare
- E destul de greu sa te ocupi de 1 singur website, in cazul in care vrei ceva unic, insa ce sa mai zicem de 10
- Daca pentru tine a face cativa centi pe zi (hai 1$-2$) inseamna a face bani, atunci da, merita sa cumperi insa cu conditia sa te muti in india sau kuala lumpur incat sa iti permiti sa traiesti din acei 2$

Edited by Andreysc7, 27 October 2014 - 21:21.


#3
craiova2

craiova2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 06.04.2014
nu cred k pot sa ma descurs sa fac un site, ma refer asa cum trebuie cu tot cu continut ,sincer mai bn platec

#4
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
pentru 10 siteuri e suficient 30-35 de ore pe zi...

#5
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,679
  • Înscris: 05.02.2012
Si daca nu te descurci, cum crezi ca o sa mearga ? un website trebuie alimentat cu continut nou tot timpul (zilnic sau saptamanal). Eu zic sa te indrepti spre un alt domeniu pe care il cunosti. Banii din domeniul online nu provin asa usor

Aaaa da, si inca ceva. Ai auzit de SEO si probabil te-ai gandit ca suna pompos, ca nu ai cum sa dai chix cu asa ceva insa din pacate Google schimba periodic algoritmul de cautare si trebuie facut un "update" si la acel "seo", care din cate am vazut, nu prea mai exista (in sensul ca nu mai merge)

Edited by Andreysc7, 27 October 2014 - 21:25.


#6
craiova2

craiova2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 06.04.2014
petrec multe ore la pc,cumpar un plan adsense de 10 site-uri costa 180 ron nu e mult nu e mare pierdere merita sa incerc

#7
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,679
  • Înscris: 05.02.2012
SI eu stiu multi care petrec si mai mult timp decat tine la PC insa degeaba. Oricum, arunci banii pe fereastra insa daca te decizi sa cumperi, te rog sa revi sa ne spui cum te descurci :)

#8
craiova2

craiova2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 06.04.2014
mai studiez o  sapt, doua si dupa o sa ma bag merita sa incerc am pierdut eu la viata mea la pariuri mult mai mult Posted Image

Edited by craiova2, 27 October 2014 - 21:52.


#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Sa mai spuna careva ca nu ti se potriveste numele de utilizator ales.

#10
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,679
  • Înscris: 05.02.2012

Quote

mai studiez o  sapt, doua si dupa o sa ma bag merita sa incerc am pierdut eu la viata mea la pariuri mult mai mult
Nu vad legatura cu subiectul dar na.
Oricum, 180 RON nu o fi vreo suma, dar decat sa o arunci pe geam, mai bine te duci si iti iei ceva de banii aia, sau ii donezi daca tot vrei sa scapi de ei. Crezi ca ce ti-am zis, ti-am spus doar asa , ca sa imi fac mai multe postari, dar nu va merge, crede-ma. Te-ai gandit ca acele website-uri trebuie hostate + un domeniu pentru fiecare ? Nu cred ca te-ai gandit.

10 website-uri = 10 domenii = vreo 70$ (sau 140$)
hosting = 50$ pe an, poate si mai mult, depinde cat continut bagi insa sa luam minimul
Pack 10 website-uri = 180 RON = 52$
-------------------------------------------------
Total : 172$ = 600 RON minim (daca gasesti domenii ca lumea la 7$ bucata, desi nu cred)

Majoritatea domeniilor .com sunt 14$ ... deci cel mai probabil te ajunge unde la 1000 RON

Edited by Andreysc7, 27 October 2014 - 22:02.


#11
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 24.05.2007
Stii ce vei cumpara de cei 180 Lei? Fix 10 template-uri pe care le poti descarca gratuit de pe net daca le cauti 10 minute, cu continut de genul "lorem ipsum sit dolor". Chiar si de ar avea continut pe tema site-ului, tot nu te ajuta ca trebuie rescris.

Eu zic sa faci singur totul si sa nu dai banii pe prostii. Cumpara gazduire (care iti permite sa adaugi mai multe domenii add-on) si un singur domeniu pentru inceput.
Cauta pe net template-uri HTML sau ceva similar, pune-le pe server si scrie-ti propriul continut...

Pana aici e simplu si deja ai scutit 180 Lei. Investeste-i mai bine in promovare, in link building. Din pacate asta e problema cea mai mare in a castiga din adsense... sa faci un site web e simplu, sa ii aduci trafic e dificil... si cand spun trafic nu ma gandesc la 100 de amarati de vizitatori pe luna ci la minim 100 pe zi.

#12
craiova2

craiova2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 06.04.2014
ai dreptate dar nu cred k reusesc sa fac un site asa cum trebuie cap,coada mai bn prefer 10 gata facute,din 10 o fi unu bunicel ma gandesc si in plus 180 ron nu e mult gata facute ai citit planul Unlimited pe http://descoperaadsense.eu/

#13
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Sterge rapid adresa site-ului din post.

Astea sunt niste tepe, cum zice si blue_wings, mizeriile astea de "servicii", daca se pot numi asa, exista de cand m-am apucat eu de facut siteuri, de prin 2005, si de atunci n-am auzit pe nimeni sa se imbogateasca de pe urma lor.

Tot ce o sa primesti o sa fie un template gratuit, si niste continut. Daca nu stii optimizare seo, te anunt ca nu vei avea nici o sansa cu siteurile alea, mai ales ca o sa existe altii care au cumparat pachetele si au continut EXACT ca al tau, adica duplicat. Nu ai nici o sansa cu astfel de site sa faci bani.

#14
craiova2

craiova2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 06.04.2014
stiu k sansele sunt mici de castig,dar pt inceput vreau doar sa invat cum e treaba cu un site, sa vad poate o sa fac unu propiu despre sport,fotbal dar trebuie sa gasesc pe cineva sa ma ajute stiu k asa ar fi mai bn

#15
stanes

stanes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 24.06.2014
"unu propiu" nu cred

#16
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 24.05.2007
Daca chiar vrei sa dai bani pe asa ceva, vezi ca gasesti mai ieftin:
1. pe ebay: http://www.ebay.com/...P-/141028053968
2. pe fiverr: https://www.fiverr.c...tes-sales-pages

Daca as cauta mai mult si mai bine, sunt sigur ca as gasi astfel de pachete la liber... deci de ce sa dau bani?

#17
Marcel9

Marcel9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 31.10.2014
Daca am un site interesant si de bun simt si am 200 de prieteni virtuali cu care vb zilnic si ii rog sa-mi intre pe site si eventual sa dea clic si pe reclame mai castig bani din reclame, deoarece o sa am zilnic aceleasi IP-uri care viziteaza ??

Posted Image Posted Image

Posted Image Posted Image Posted Image Dar daca ne strangem vreo 200 cu site si ne dam clic reciproc intre noi zilnic ??


Multumesc f mult, anticipat.

#18
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View PostMarcel9, on 31 octombrie 2014 - 14:57, said:

Daca am un site interesant si de bun simt si am 200 de prieteni virtuali cu care vb zilnic si ii rog sa-mi intre pe site si eventual sa dea clic si pe reclame mai castig bani din reclame, deoarece o sa am zilnic aceleasi IP-uri care viziteaza ??

Posted Image Posted Image

Posted Image Posted Image Posted Image Dar daca ne strangem vreo 200 cu site si ne dam clic reciproc intre noi zilnic ??


Multumesc f mult, anticipat.

Incearca, e buna strategia, o sa mearga sigur ! Nu-ti face griji ca o sa-si dea seama Google si o sa va zboare in secunda doi.

Edited by oauzor, 31 October 2014 - 16:16.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate