Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Cont bancar pentru AdSense

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
micatalin_71

micatalin_71

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.03.2007
Poate se gaseste cineva sa ma lumineze si pe mine...

Am un cont AdSense la care sunt inscris cu un cont bancar, pe care vreau sa il inchid, deoarece nu il mai folosesc decat pentru AdSense si sumele care le castig sunt mici si nu se merita taxele de administrare a contului. Alt cont bancar nu mai am deocamdata si as vrea sa trec platile care le primesc pe contul prietenei mele, cu care traiesc, dar cu care nu sunt casatorit inca, deci are alt nume.

1. Exista vreo posibilitate sa fac acest lucru, ca nu am gasit nicaieri sa scrie negru pe alb ca numele ce contract AdSense este obligatoriu sa fie acelasi cu cel de pe contul bancar... doar am citit asa ceva de la alta persoana, care are cont AdSense, deci nu o persoana oficiala.

2. De asemenea am vazut la setari ca pot introduce o alta persoana, ca persoana de contact pentru facturare, dupa logica mea ar fi ca si cum ai avea un asociat pe contract, si ma gandesc ca as putea sa o trec pe prietena mea ca persoana de contact pentru facturare si astfel sa pot primi platile de la AdSense pe contul ei.

Stie cineva clar daca acest lucru este legal la Google AdSense? Va rog frumos sa imi raspundeti doar daca stiti sigur, nu daca doar banuiti ca este asa. Multumesc mult!

#2
AutorCelebru

AutorCelebru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 02.10.2014
1 - La cat plateste adsense nici nu are rost sa te stresezi cu ei.
1.1. - Se poate adauga alt card.

2 - Din curiozitate am dat click pe profilul tau - "adresa" si mi-a dat sa aleg din "3" - Am ales X si am vazut piraterie si etc... - Ce vroiam sa zic? Sper ca nu ti-ai legat numele/cardul de vreo adresa piratata pe care ai pus adsense...

#3
micatalin_71

micatalin_71

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.03.2007
Ce adresa? Ce piraterie???? Nu te inteleg.

#4
micatalin_71

micatalin_71

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.03.2007
Ce le mai place unora sa manance rahat...


Chiar nu stie nimeni sa imi dea vre-un sfat? Inainte cand puneai o intrebare pe Softpedia, era imposibil sa nu primesti imediat cateva raspunsuri, se pare ca s-a cam dus si perioada acestui forum.... pacat ... :(

#5
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
De ce te complici atat cu conturi bancare, cand poti sa ceri retragerea prin Western Union? E simplu, rapid si fara costuri suplimentare.

N-ar trebui sa ai probleme daca treci contul pe numele prietenei tale si adaugi contul ei bancar.

Poti face si card la Banca Transilvania, nu ai nici un fel de taxe de administrare.

Edited by oauzor, 19 October 2014 - 13:10.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate