Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 

Migrena vs Sex

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,732
  • Înscris: 10.11.2013
Citat dintr-o bloggeritza (din pacate nu-i mai retin site-ul, era tare oricum):
"Daca eu as fi barbat si-as auzi scuza asta de la iubita mea i-as oferi un pahar cu apa si-o pastila spunandu-i ca e ok si-o inteleg. Dupa care m-as imbraca si-as pleca, iar cand ea ma intreaba unde sa-i spun:
La una pe care n-o doare capul."
Am reprodus aproximativ, din memorie.
Daca vorbim despre din astea care la fiecare cearta sau dilema foloseste sexul pe post de santaj (sau lipsa lui, mai bine zis) atunci go ahead si baga-ti carnatul in altele, eventual las-o si nef... o perioada, acum fie ca si-o trage cu altul si o parasesti fie ca-si baga mintile in cap si se da pe brazda macar stii o treaba si ori iti educi ori iti parasesti idioata.
on topic: Eu unul habar n-am, ti-as sugera sa dezbati asta pe un forum specific stintei deoarece aici te-ai lamurit ce fel de expertize primesti.

Edited by n-amname, 10 October 2014 - 01:54.


#20
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
eu am auzit tocmai invers... lipsa sexului la femei duce la migrene si in timp isi pierd mintile
sau cauza principala a durerilor de cap la femei e lipsa sexului

Edited by Nero-d, 10 October 2014 - 07:37.


#21
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

 qarol, on 09 octombrie 2014 - 20:32, said:

Salutare! Ati auzit cu totii scuza folosita de femei atunci cand nu vor sa faca sex invoca o migrena. Se spune ca de fapt endorfinele eliberate prin orgasm ar combate durerea. Ce parere aveti? Ati incercat un astfel de remediu? Ce rezultate ati obtinut?
E doar un pretext la fel cum, dupa cativa ani de casnicie, vei auzi mai mereu: am avut o zi grea, maine ma trezesc devreme, maine am o zi grea, la ora asta te-a apucat?, ne aude copilul, mi-e somn, sunt obosita, am mancat prea mult, sunt balonata etc. etc. Sau iti povesteste ceva de maica-sa si iti trece si mama chefului...
Remediul este sa cauti o alta femeie, care sa fie dispusa sa faca sex.

#22
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
eu nu inteleg de ce unii barbati sunt pusi in pozitia de a se ruga de partenera sa faca sex. Sigur e vina femeii? Din surse sigure stiu ca e o activitate la fel de placuta atat pentru barbat cat si pentru femeie. Atunci ce de si-ar refuza barbatul? De cand e sexul o obligatie pe care femeia incearca s-o evite iar barbatul cauta modalitati sa i-o bage pe gat? Daca un barbat face ce trebuie, n-o sa-l refuze femeia din dotare, ba o sa-l mai caute si altele.

#23
DiaboliKa

DiaboliKa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 02.02.2011

 V_i_c_t_o_r, on 10 octombrie 2014 - 07:39, said:

E doar un pretext la fel cum, dupa cativa ani de casnicie, vei auzi mai mereu: am avut o zi grea, maine ma trezesc devreme, maine am o zi grea, la ora asta te-a apucat?, ne aude copilul, mi-e somn, sunt obosita, am mancat prea mult, sunt balonata etc. etc. Sau iti povesteste ceva de maica-sa si iti trece si mama chefului...
Remediul este sa cauti o alta femeie, care sa fie dispusa sa faca sex.
Si aia sa faca la fel?

@Michidoo are dreptate.

 Michidoo, on 10 octombrie 2014 - 10:57, said:

eu nu inteleg de ce unii barbati sunt pusi in pozitia de a se ruga de partenera sa faca sex. Sigur e vina femeii? Din surse sigure stiu ca e o activitate la fel de placuta atat pentru barbat cat si pentru femeie. Atunci ce de si-ar refuza barbatul? De cand e sexul o obligatie pe care femeia incearca s-o evite iar barbatul cauta modalitati sa i-o bage pe gat? Daca un barbat face ce trebuie, n-o sa-l refuze femeia din dotare, ba o sa-l mai caute si altele.

Edited by DiaboliKa, 10 October 2014 - 13:31.


#24
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

 Michidoo, on 10 octombrie 2014 - 10:57, said:

De cand e sexul o obligatie pe care femeia incearca s-o evite iar barbatul cauta modalitati sa i-o bage pe gat?
adica sa o inece?

#25
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

 Michidoo, on 10 octombrie 2014 - 10:57, said:

eu nu inteleg de ce unii barbati sunt pusi in pozitia de a se ruga de partenera sa faca sex. Sigur e vina femeii? Din surse sigure stiu ca e o activitate la fel de placuta atat pentru barbat cat si pentru femeie. Atunci ce de si-ar refuza barbatul? De cand e sexul o obligatie pe care femeia incearca s-o evite iar barbatul cauta modalitati sa i-o bage pe gat? Daca un barbat face ce trebuie, n-o sa-l refuze femeia din dotare, ba o sa-l mai caute si altele.

Sigur, sinteti barbat. La fel de placuta , vad scrie aici, atit ptr. barbat cit si ptr. femeie. Pot sa intreb din ce sex (femeie, barbat) faceti parte ? NU cred ca detine-ti ambele, ca sa stiti raspunsul magic.

Aici este Institutul de Medicina Psyhosexuala, din care se poate invata destule. http://www.ipm.org.uk/

Ca sa vi-l ofer mai simplu, despre ce se ocupa el, il aveti aici mai detaliat. http://www.netdoctor...oups/006135.htm

Iar recent, acesta stire a facut inconjurul lumii, la toate canalele tarilor, va anunt. Avem schimbari in situatii si pentru femeile, care pina acum se credeau frigide, dar nu erau. Ca sa vezi, cine e de vina !!!! Ah, encefal, ce poti sa faci TU ! http://www.nydailyne...ticle-1.1967337

Aici il gasiti si in romaneste: http://www.realitate...ta_1512210.html

#26
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

 DiaboliKa, on 10 octombrie 2014 - 13:30, said:

Si aia sa faca la fel?
Da, la fel. O relatie fara sex nu mai este relatie. Din pacate sunt o multime de cupluri care raman impreuna doar de dragul copiilor, din interese materiale, comoditate, teama de necunoscut. Ajung sa se urasca unul pe celalalt.

#27
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008

 V_i_c_t_o_r, on 10 octombrie 2014 - 14:12, said:

"O relatie fara sex nu mai este relatie. "
Si cu sex tot nu se numeste relatie. O relatie adevarata se bazeaza pe dragoste,  a face dragoste nu este totuna cu a face sex, dragoste se face doar cu partenera pe  care o iubesti, din comentariile voastre gen "ma duc la alta" sau "du-te la alta") rezulta ca vreti sex si atunci cum sa nu aiba partenera migrene ? Ca partenerul sa nu mai gaseasca scuza migrenei, este  nevoie de iubire (dragoste). Daca nu exista iubire intre parteneri o sa existe doar sex  iar sexul duce la "migrena" , de fapt partenerul (de obicei femeile fiindca ele vor  sa faca dragoste, nu sex cum vor majoritatea  barbatiilor) ramane cu o  lehamite continua  fata de celalalt partener . Concluzie: invatati sa va iubiti partenerul, invatati sa faceti dragoste, treaba cu:  "ma duc la alta" e o tentativa de "rezolvare" a problemei (numita 'migrena" ) fiindca nu sunteti in stare sa o rezolvati si fugiti de ea (de problema vorbesc), de fapt nu sunteti in stare sa iubiti partenerele (si implicit sa faceti dragoste).Partenerele vor sa faca dragoste (adica calitate) iar voi (majoritatea barbatilor) oferiti cantitate (mult sex) = "migrene".

Edited by stlk, 10 October 2014 - 15:32.


#28
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008

 anonymuX, on 10 octombrie 2014 - 15:08, said:

Nu esti convingator, iar plictiseala ramane plictiseala, asta scapi din vedere.

Nu sunt eu convingator sau tu nu esti in stare sa intelegi ? Vrei si traducerea ? poate nu vorbesc in limba ta.

#29
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008

 anonymuX, on 10 octombrie 2014 - 15:47, said:

Nu trebuie sa te enerveze ce am spus.
Uite iti traduc eu mai simpul: daca un cuplu a ajuns la plictiseala, nu prea mai sunt sanse de gasire a remediului.
...dar stii de ce ajunge la plictiseala ? fiindca iubirea e lipsa ! De  persoana care o iubesti (si te iubeste) nu te plictisesti niciodata , nici de ea, nici de lucrurile pe care le faceti impreuna..automat dispare plictiseala,  lipsa iubire= lipsa dragoste (doar sex )= "migrene"

Edited by stlk, 10 October 2014 - 16:07.


#30
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

 stlk, on 10 octombrie 2014 - 15:04, said:

Si cu sex tot nu se numeste relatie. O relatie adevarata se bazeaza pe dragoste,  a face dragoste nu este totuna cu a face sex, dragoste se face doar cu partenera pe  care o iubesti, din comentariile voastre gen "ma duc la alta" sau "du-te la alta") rezulta ca vreti sex si atunci cum sa nu aiba partenera migrene ? Ca partenerul sa nu mai gaseasca scuza migrenei, este  nevoie de iubire (dragoste). Daca nu exista iubire intre parteneri o sa existe doar sex  iar sexul duce la "migrena" , de fapt partenerul (de obicei femeile fiindca ele vor  sa faca dragoste, nu sex cum vor majoritatea  barbatiilor) ramane cu o  lehamite continua  fata de celalalt partener . Concluzie: invatati sa va iubiti partenerul, invatati sa faceti dragoste, treaba cu:  "ma duc la alta" e o tentativa de "rezolvare" a problemei (numita 'migrena" ) fiindca nu sunteti in stare sa o rezolvati si fugiti de ea (de problema vorbesc), de fapt nu sunteti in stare sa iubiti partenerele (si implicit sa faceti dragoste).Partenerele vor sa faca dragoste (adica calitate) iar voi (majoritatea barbatilor) oferiti cantitate (mult sex) = "migrene".
Scuze, ceea ce scrii e din carti, nu prea se potriveste cu realitatea. Dragostea se stinge relativ repede. Un cuplu ramane impreuna din diverse motive dar in niciun caz dintr-o dragoste fierbinte.
Femeile au inclinatia sa viseze tot felul de Feti Frumosi care sa le iubeasca neconditionat, sa le scrie poezii, sa le accepte orice, sa le faca printese... Din pacate unele se trezesc prea tarziu. Noi barbatii vrem sa facem sex, cu cat mai putine vorbe duioase, masaje ale talpilor si alte dulcegarii. Nu ne place sa ni se serveasca tot felul de pretexte, iar cand ne gasim pe altcineva tot ele pozeaza in victime.

#31
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014
Aman !!! Ma gindesc ce are de spus Platon, in privinta acestor discutii, dar si persoanele care au trecut prin asta. Ati auzit, de dragostea platonica (Platon) ? Sa stiti ca nu include sex.

Sa ridice mina citi, iubiti fara Posted Image ....si citi cu ... Posted Image ... !!!  Sint convinsa ca ne impartim in grupe, nu gluma. A si inca ceva. Exista relatii in care nu a fost prezenta iubirea, la inceput, ci a VENIT DUPA. Posibil sa nu credeti, dar VIATA ARE DE TOATE, in joc ! Dar e discutie, de dus sigur, in tema asta. Daca se implica un sexolog aici, o sa ramineti uimiti, ce va sfatuieste. Multe nu se cunosc in tema...relatii si iubirea asta. Bat-o vina ! Posted Image

#32
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Nu există reguli universale în materie de relații interumane... Unii cred în dragoste, alții nu.

#33
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

 V_i_c_t_o_r, on 11 octombrie 2014 - 16:56, said:

Nu există reguli universale în materie de relații interumane... Unii cred în dragoste, alții nu.
Dar unde vedeti ca am scris ceva despre cei care NU cred in dragoste, mai sus ?

Si nu exista unii cred si unii nu, exista doar OMUL si SUFLETUL ... ati auzit cumva si de relatii din MILA ? Dar cine poate sa faca asta, nu-i asa ? Asta ca sa mai lasam si lumea BUNA, pe acest pamint !!!!

#34
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

 stlk, on 10 octombrie 2014 - 15:04, said:

Si cu sex tot nu se numeste relatie. O relatie adevarata se bazeaza pe dragoste,  a face dragoste nu este totuna cu a face sex, dragoste se face doar cu partenera pe  care o iubesti, din comentariile voastre gen "ma duc la alta" sau "du-te la alta") rezulta ca vreti sex si atunci cum sa nu aiba partenera migrene ? Ca partenerul sa nu mai gaseasca scuza migrenei, este  nevoie de iubire (dragoste). Daca nu exista iubire intre parteneri o sa existe doar sex  iar sexul duce la "migrena" , de fapt partenerul (de obicei femeile fiindca ele vor  sa faca dragoste, nu sex cum vor majoritatea  barbatiilor) ramane cu o  lehamite continua  fata de celalalt partener . Concluzie: invatati sa va iubiti partenerul, invatati sa faceti dragoste, treaba cu:  "ma duc la alta" e o tentativa de "rezolvare" a problemei (numita 'migrena" ) fiindca nu sunteti in stare sa o rezolvati si fugiti de ea (de problema vorbesc), de fapt nu sunteti in stare sa iubiti partenerele (si implicit sa faceti dragoste).Partenerele vor sa faca dragoste (adica calitate) iar voi (majoritatea barbatilor) oferiti cantitate (mult sex) = "migrene".

No offence, dar viata bate filmul. Realitatea e mult diferita de ceea ce tu spui aici. Asta daca nu ai facut copy paste din vreo carte de sandra brown.

Edited by bethlen, 28 October 2014 - 00:46.


#35
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,885
  • Înscris: 27.06.2006
In cartea Decameronul scrisa de Boccaccio este o povestire asemanatoare: el o invata pe ea cum sa-l bage pe dracul in iad. Dracul lui statea cam semet cu capul pe sus si trebuia pedepsit si bagat in iad(ul) ei.
Dupa ce ea a invatat cum sa-l bage pe dracul in iad incepuse sa-i placa si tot dorea sa-l pedepseasca pe drac.
Pana la urma el a zis ca dracul a fost pedepsit destul si nu mai trebuie bagat in iad...poate avea si el "migrene"

P.S.: incercati sa cititi Decameronul...chiar daca a fost scris in urma cu vreo 650 de ani probabil ca o sa va placa umorul si picanteriile lui Boccaccio.

Edited by gabicen, 29 October 2014 - 18:00.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate