Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Pls help am nevoie de o explicatie

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,569
  • Înscris: 16.03.2004

View PostAstro-Liv, on 09 noiembrie 2014 - 15:06, said:


Vise care ne ..vorbesc.

Visele nu pot vorbi. Eventual, Dumnezeu ne poate vorbi prin vise, sau Diavolul, care inseala.

#20
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014
Ma refer la vise care ne "vorbesc"... adica incearca sa ne spuna ceva (prin asta vorbit) si noi ar fi tare bine, daca am reusi sa le interpretam, cit mai corect posibil.

#21
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,569
  • Înscris: 16.03.2004

View PostAstro-Liv, on 19 noiembrie 2014 - 18:11, said:

Ma refer la vise care ne "vorbesc"... adica incearca sa ne spuna ceva (prin asta vorbit) si noi ar fi tare bine, daca am reusi sa le interpretam, cit mai corect posibil.

Ca sa poata fi interpretate (avand un sens), acele vise trebuie sa provina de la o Inteligenta, care doreste sa ne transmita ceva.
Insa visele nu vin de acolo, ci sunt fabricate de creierul nostru. Nicio interpretare, deci!

Edited by dark, 19 November 2014 - 18:18.


#22
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

View Postdark, on 19 noiembrie 2014 - 18:17, said:

Ca sa poata fi interpretate (avand un sens), acele vise trebuie sa provina de la o Inteligenta, care doreste sa ne transmita ceva.
Insa visele nu vin de acolo, ci sunt fabricate de creierul nostru. Nicio interpretare, deci!

Da de unde stiti dvs. de unde...provin ? Ca sa puteti sa-mi spuneti ca nu se pot interpreta ? Dar si fabricate numai de creierul nostru, cum nu trebuiesc interpretate ? Dvs. dimineata stiti EXACT ce a vrut creierul sa va ...zica" in acel vis ?  Deci stiti exact si ce ati visat si ce se va intimpla, asta ptr. ca va spus creierul ?

Dar vad ca va stiti, TOT creierul, nu gluma. Sa inteleg ca ptr. dvs.... nu mai exista mistere, in tema creier sau ....vise. Totul e clar si..fara interpretari.

Edited by Astro-Liv, 19 November 2014 - 20:16.


#23
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,569
  • Înscris: 16.03.2004

View PostAstro-Liv, on 19 noiembrie 2014 - 20:15, said:

Da de unde stiti dvs. de unde...provin ? Ca sa puteti sa-mi spuneti ca nu se pot interpreta ? Dar si fabricate numai de creierul nostru, cum nu trebuiesc interpretate ? Dvs. dimineata stiti EXACT ce a vrut creierul sa va ...zica" in acel vis ?  Deci stiti exact si ce ati visat si ce se va intimpla, asta ptr. ca va spus creierul ?

Dar vad ca va stiti, TOT creierul, nu gluma. Sa inteleg ca ptr. dvs.... nu mai exista mistere, in tema creier sau ....vise. Totul e clar si..fara interpretari.

Am spus: majoritatea viselor sunt creatii fara sens ale creierului uman. Numai in cazuri speciale Dumnezeu comunica. Sau diavolul, care vrea sa insele.

Cine se apuca sa-si "interpreteze" visele este doar un ignorant mistic.

#24
zdutzu

zdutzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 23.02.2007
Eu zic s-o lase mai moale initiatorul cu FPS-urile si sa treaca la RPG-uri, macar asa o sa viseze ca si-o arde cu elfi si orci, ceea ce e de preferat parerea mea.

#25
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

Quote

Eu zic s-o lase mai moale initiatorul cu FPS-urile si sa treaca la RPG-uri, macar asa o sa viseze ca si-o arde cu elfi si orci, ceea ce e de preferat parerea mea.
...ai un like....big like. Chiar am ras. Eventual elfi, orci si de ce nu paianjeni....

#26
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

View Postdark, on 20 noiembrie 2014 - 15:39, said:

Am spus: majoritatea viselor sunt creatii fara sens ale creierului uman. Numai in cazuri speciale Dumnezeu comunica. Sau diavolul, care vrea sa insele.

Cine se apuca sa-si "interpreteze" visele este doar un ignorant mistic.

Eu am o cu totul, alta parere. Gindesc altfel si in tema dvs. de ..ignorant mistic. Pentru mine acesta este, tocmai aceea persoana care, NU se apuca sa-si interpreteze visele. NU gasesc nimic rau in a face asa ceva... si cred oamenii de ani de zile, incearca asta. Nu imi place sa pun nici cuvintele- fara sens- ptr. un creier uman. Deci in toate cazurile si nu speciale, mie personal imi poate vorbi creierul, numai prin Dumnezeu, daca va place asa. Si ptr. mine cuvintul dark, al dvs... este inclus in ... bine. Posted Image  Cu respect.

Edited by Astro-Liv, 23 November 2014 - 12:45.


#27
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,569
  • Înscris: 16.03.2004

View PostAstro-Liv, on 23 noiembrie 2014 - 12:40, said:

Eu am o cu totul, alta parere. Gindesc altfel si in tema dvs. de ..ignorant mistic. Pentru mine acesta este, tocmai aceea persoana care, NU se apuca sa-si interpreteze visele. NU gasesc nimic rau in a face asa ceva... si cred oamenii de ani de zile, incearca asta. Nu imi place sa pun nici cuvintele- fara sens- ptr. un creier uman. Deci in toate cazurile si nu speciale, mie personal imi poate vorbi creierul, numai prin Dumnezeu, daca va place asa. Si ptr. mine cuvintul dark, al dvs... este inclus in ... bine. Posted Image  Cu respect.

Si la ce ajungeti cu aceste interpretari? La prevestiri ale viitorului?

#28
zdutzu

zdutzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 23.02.2007

View Postdark, on 20 noiembrie 2014 - 15:39, said:

Am spus: majoritatea viselor sunt creatii fara sens ale creierului uman. Numai in cazuri speciale Dumnezeu comunica. Sau diavolul, care vrea sa insele.
Cum faci diferenta intre creatiile fara sens si cazurile speciale?

#29
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,569
  • Înscris: 16.03.2004

View Postzdutzu, on 26 noiembrie 2014 - 12:02, said:

Cum faci diferenta intre creatiile fara sens si cazurile speciale?

Cazurile speciale sunt atunci cand comunica un spirit.

#30
CentOS_Operator

CentOS_Operator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 11.02.2015

View Postpelikanu, on 19 septembrie 2014 - 05:24, said:

Cand te gandesti ca scopul celor 2 Feţi-Frumoşi nu este altul decat sa si-o traga cu mentionata Ilena Cosînzena si fiecare spera in idiotenia lui ca va fi ales pe baza unor criterii logice ... devine hazlie povestea cu paianjeni colorati.


hahahah :P  
off doamne..tot la sex ne gandim si in vis?

#31
Gianyna

Gianyna

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.02.2015
Ai visat urat si vrei sa afli ce semnifica? Cunosti persoane care considera ca li s-au facut farmece?  Din cei apropiati tie, sunt persoane care incearca sa scape de un viciu (alcool, droguri)? Ai probleme financiare? Vrei sa afli ce-ti rezerva viitorul? Suna la Renumita Larisa, cunoscuta pentru puterile si capacitatile ei de a vindeca persoanele cu probleme de acest gen.
NU EZITA!
SUNA LA 0724924978!
VIATA TI SE VA SCHIMBA, DUPA O INTALNIRE CU VESTITA LARISA!!!
Intra pe http://tamaduitoarealarisa.com/

#32
have_dreams

have_dreams

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 01.06.2010
Asta-i Serious Sam 2?

#33
CristianMoldoveanu

CristianMoldoveanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 18.02.2015
E de la jocuri. Si eu mai visez uneori ca impusc zombi, dupa ce bag un Doom. :)

#34
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

View Postdark, on 26 noiembrie 2014 - 11:17, said:


Si la ce ajungeti cu aceste interpretari? La prevestiri ale viitorului?

La asa o intrebare....saracul Freund si psihanaliza, degeaba  munca lui. La ce sa mai raspund eu, cine sint eu? Cu intrebarea dvs. e doborit insusi Freud. Cu respect. http://www.psihanali...ea_viselor.html

#35
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,569
  • Înscris: 16.03.2004

View PostAstro-Liv, on 07 martie 2015 - 13:53, said:


La asa o intrebare....saracul Freund si psihanaliza, degeaba  munca lui. La ce sa mai raspund eu, cine sint eu? Cu intrebarea dvs. e doborit insusi Freud. Cu respect. http://www.psihanali...ea_viselor.html

Psihanaliza nu are legatura cu clarviziunea.

#36
aurelian087

aurelian087

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 04.01.2015
"

View PostAngelSoul, on 19 septembrie 2014 - 03:26, said:

<p>Cine stie ce vrea sa insemne?
Cum adica? Eu spre exemplu am visat azi noapte ca eram un mostru si distrugeam orasul.%2

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate