Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Islamul decapiteaza?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
23 replies to this topic

Poll: Islamul decapiteaza? (21 member(s) have cast votes)

Ai auzit vreodata de "Statul Islamic"?

  1. Da, sunt musulman si il recunosc (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  2. Nu, sunt musulman si nu il recunosc (1 votes [4.76%])

    Percentage of vote: 4.76%

  3. Am auzit, dar nu sunt musulman (17 votes [80.95%])

    Percentage of vote: 80.95%

  4. Nu am auzit, si nici nu sunt musulman (3 votes [14.29%])

    Percentage of vote: 14.29%

Vorbeste cel care l-a decapitat pe acel om in numele majoritatii musulmanilor?

  1. Da, sunt musulman si vorbeste in numele meu (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  2. Nu, sunt musulman si nu vorbeste in numele meu (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  3. Nu sunt musulman, deci nu vorbeste in numele meu (9 votes [42.86%])

    Percentage of vote: 42.86%

  4. Nu sunt musulman, dar cred ca vorbeste in numele a 50%+1 de musulmani din lume (4 votes [19.05%])

    Percentage of vote: 19.05%

  5. Nu sunt musulman, si nu cred ca vorbeste in numele a 50%+1 de musulmani din lume (8 votes [38.10%])

    Percentage of vote: 38.10%

Crezi ca musulmanii ar trebui sa protesteze impotriva extremistilor?

  1. Da, sunt musulman si cred ca ar trebui sa protesteze (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  2. Nu, sunt musulman si cred ca NU ar trebui sa protesteze (1 votes [4.76%])

    Percentage of vote: 4.76%

  3. Da, desi nu sunt musulman, nu cred ca lipsa unei reactii a majoritatii face bine imaginii islamului (18 votes [85.71%])

    Percentage of vote: 85.71%

  4. Nu, desi nu sunt musulman, cred ca extremistii vorbesc pentru toti musulmanii (2 votes [9.52%])

    Percentage of vote: 9.52%

Vote

#1
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Buna dimineata Posted Image

Nu va uitati pana la sfarsit daca sunteti slabi de inger. Postez vitdeoclipul deoarece el informeaza asupra celor intamplate. Nu ne putem preface ca evenimente reale nu au existat, insa vreau doar sa ma informez, iar aceasta arie imi ofera acces la o comunitate de muslimi (prietenoasa si civilizata, din ce am observat).

1. El spune ca exista statul islamic, ca el e recunoscut, si apoi decapiteaza un soldat in numele acestui stat.

2. Eu nu sunt sigur daca el vorbeste in numele majoritatii (50%+1) musulmanilor, sau nu, de aceea vreau sa va stiu parerea.

Video: http://www.liveleak....=bc1_1408481278 (trebuie sa  confirmi daca ai peste 18 ani, NU TE UITA decat daca esti sigur ca vrei sa vezi niste imagini morbide)

3. Daca el nu reprezinta majoritatea musulmanilor, si musulmanii sunt oripilati de ceea ce fac niste extremisti, de ce nu vedem musulmani protestand impotriva acestor extremisti?

Pana la urma urmei, ceea ce fac acesti extremisti dauneaza imaginii intregului islam.

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Extremiștii nu sînt susținuți de islamiștii ,,normali ".

Tocmai ce a fost un documentar acum două sau trei zile pe Tvr.

#3
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Nu este relevant daca vorbeste in numele lui, al familiei, gruparii sau statului.
Statele Unite vor folosi orice agresiune asupra americanilor ca scuza pentru orice actiune militara oriunde pe glob.
Este fara doar si poate un razboi ce nu poate fi castigat de musulmani prin metodele clasice iar ei par sa faca tot ce le sta in putere pentru a-si inrautati situatia.

Nota Bene:
Nu m-ar mira sa aflu, peste vreo 50 de ani, ca tot americanii au fost in spatele filmuletelor de acest gen.
Este pana la urma o metoda foarte buna pentru a-ti justifica in fata intregului glob deciziile.

#4
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014
Oprirea cruciadelor a fost o greseala, acum plecati capul la musulmani, ridicati coada la gay, cascati buzunarele pt tigani, totul in numele tolerantei.

Platitile scoli, unde invata ca voi aveti pe diavolul inauntru si trebuie sa fiti omorati, dati-le ajutoare sa-si aduce cele 30 de neamuri, faceti-le moschei sa aiba unde sa se dea cu capul de ciment, arestati-ma pe mine ca sunt intolerant in timp ce musulmanii va omoara cu pietre, dar ei nu sunt intoleranti, asta e cultura lor!

#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
@Mengele

Cu scuza asta încerci să scuzi demonul din tine  :icecream:  asta nu te face mai bun.

#6
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Intrebarea 3. este foarte importanta :)

#7
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Nu islamul, prostia decapiteaza.
Sa fim seriosi, istoria ne arata ca nici crestinii nu au fost mai breji, au si ei un trecut extrem de sangeros.
Au evoluat doar mai repede, si au religia majoritar in zone mai civilizate.
Inchizitia, cruciadele etc ii fac pe islamistii de acum sa para mici copii...


A, si sondajul e clar tendentios. Initiator de fapt vrea un singur gen de raspuns.
Ma uitam la intrebarea daca ala cu decapitarea e reprezentativ pentru musulmani:
  • Da, sunt musulman si vorbeste in numele meu
  • Nu, sunt musulman si nu vorbeste in numele meu
  • Nu sunt musulman, deci nu vorbeste in numele meu
  • Nu sunt musulman, dar cred ca vorbeste in numele a 50%+1 de musulmani din lume
si nu vad optiunea nu sunt musulman si nu cred ca vorbeste in numele musulmanilor.

Edited by slai, 14 September 2014 - 08:06.


#8
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,576
  • Înscris: 11.06.2010
Eu unul nu ma pot uita... am mai vazut decapitari dar nu asa grafice/rezolutie mare/prim plan/din fata, si chiar si asa mi s-a facut oleaca rau cand le-am vazut ...

Edited by Handicarpati, 14 September 2014 - 08:05.


#9
Clipboard01

Clipboard01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 22.07.2014
Da, Coranul zice sa omori necredinciosii, e permis pentru musulmani.

#10
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View PostHandicarpati, on 14 septembrie 2014 - 08:04, said:

Eu unul nu ma pot uita... am mai vazut decapitari dar nu asa grafice/rezolutie mare/prim plan/din fata, si chiar si asa mi s-a facut oleaca rau cand le-am vazut ...

Nici eu nu mă uit, nu doresc să îmi distrug sufletul.

#11
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postslai, on 14 septembrie 2014 - 08:03, said:

si nu vad optiunea nu sunt musulman si nu cred ca vorbeste in numele musulmanilor.

Nu e nevoie sa sari de ... in sus, doar feedback-ul constructiv e suficient, ca in orice tara civilizata.

Am adaugat.

#12
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View PostOriginalCopy, on 14 septembrie 2014 - 07:25, said:

Pana la urma urmei, ceea ce fac acesti extremisti dauneaza imaginii intregului islam.
Problema este cu religia in general... In numele religiei au murit, in istoria umanitatii, milioane de oameni. Nu-i mai bun crestinul fata de musulman. Fanatismul apare la cei usor manipulabili, la cei needucati, inculti... Si mai apare la cei care au pierdut totul si nu ii mai intereseaza soarta lor.
Noi privim decapitarea aceea ca un fapt independent, fara sa tinem cont de faptele anterioare...
Daca privim in istoria noastra vom vedea ca anul 1940 a venit pentru romanii din Transilvania cu mult mai multe atrocitati, inclusiv decapitari, din partea unora ce se pretind crestini...

#13
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Azi noapte , era sa "decapitez"(sa-i "educ" vorba di "prost din gura" ! "zacea" sa-si ceara scuze , ca fu prost , platit din banul meu cind cumparam schebap de la un ARAB !) , fu la citeva "vorbe" sa-l "ard" , nu am fost bulache , am oferit toate datele "suna la 112!" , era unul de ma filma (fara acordul meu!!) si un "dulap" din paza , ,(nu o avut tupeu , sa ma intrebe de sanatate !!) !
Sunt timpit sau Romanasi nostri sunt prosti si fara educatie ?
Am facut neste "chestii" la un Libanez (casatorit cu o Romanca si 4 copii!) , nu am iesit din casa pina nu am mincat cu el la masa !! Binenteles , a avut "discont"(ca avea copii!) , chiar daca se intimpla sa fie pe Beller !!

Edited by tidicristi, 14 September 2014 - 08:32.


#14
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010
Nu islamul decapitează, ci nişte cretini care acţionează în numele islamului. În toată lumea sînt un miliard şi nu mai ştiu cîte sute de milioane de musulmani, crezi că tuturor le vine să taie nişte capete cu custura ?

Musulmanii sînt poate printre cei mai pacifişti oameni de pe Glob. Poate indienii să fie mai pacifişti, de să doarmă cu şobolanii pe ei, doar-doar să nu le facă rău, că sînt şi ei suflete.

Dacă vreţi să aflaţi ce e aia ospitalitate, duceţi-vă în casa unui musulman. Atîta timp cît îi trataţi cu respect veţi fi trataţi regeşte, şi nu din interes sau viclenie, ca la ortodocşi, sau indiferenţă, ca la occidentali. Eu n-am întîlnit oameni mai bucuroşi de oaspeţi ca musulmanii. Poate dintr-un complex de inferioritate, cînd văd un occidental că le calcă pragul se simt şi ei ca nişte domni, ca urmare îţi oferă şi ei ce au mai bun.

În schimb, tot complexul ăsta de inferioritate duce şi la extremismele pe care le vedem. Ăştia fac show din decapitările astea, tocmai pentru că altă armă n-au ca să-i facă pe americani să nu-i mai sprijine pe ăia care îi bombardează (Israelul, Assad -au executat mai mulţi soldaţi sirieni decît americani pînă acum, sau Maliki în Irak, curînd vor executa şi kurzi).

E o regulă a războiului asimetric: dacă nu poţi cîştiga prin forţă, vei cîştiga prin teroare. Islamiştii au văzut că pot face America să dea înapoi cu chestia asta, aşa că de ce să renunţi la o tactică, dacă dă rezultate ?

BTW, înaintea execuţiilor, se poartă discuţii pentru răscumpărare. Or americanii (şi mai nou, britanicii) au refuzat să plătească, sau au cerut ăia prea mult (dar dacă stai să te gîndeşti cît costă o zi de operaţiuni militare, poate nu e prea mult). În schimb pentru americanul ăla eliberat de al-Nusra, au plătit, şi ăla a scăpat.

Edited by stormwatch, 14 September 2014 - 08:39.


#15
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Poststormwatch, on 14 septembrie 2014 - 08:38, said:

Nu islamul decapitează, ci nişte cretini care acţionează în numele islamului. În toată lumea sînt un miliard şi nu mai ştiu cîte sute de milioane de musulmani, crezi că tuturor le vine să taie nişte capete cu custura ?

Musulmanii sînt poate printre cei mai pacifişti oameni de pe Glob. Poate indienii să fie mai pacifişti, de să doarmă cu şobolanii pe ei, doar-doar să nu le facă rău, că sînt şi ei suflete.

Dacă vreţi să aflaţi ce e aia ospitalitate, duceţi-vă în casa unui musulman. Atîta timp cît îi trataţi cu respect veţi fi trataţi regeşte, şi nu din interes sau viclenie, ca la ortodocşi, sau indiferenţă, ca la occidentali. Eu n-am întîlnit oameni mai bucuroşi de oaspeţi ca musulmanii. Poate dintr-un complex de inferioritate, cînd văd un occidental că le calcă pragul se simt şi ei ca nişte domni, ca urmare îţi oferă şi ei ce au mai bun.

În schimb, tot complexul ăsta de inferioritate duce şi la extremismele pe care le vedem. Ăştia fac show din decapitările astea, tocmai pentru că altă armă n-au ca să-i facă pe americani să nu-i mai sprijine pe ăia care îi bombardează (Israelul, Assad -au executat mai mulţi soldaţi sirieni decît americani pînă acum, sau Maliki în Irak, curînd vor executa şi kurzi).

E o regulă a războiului asimetric: dacă nu poţi cîştiga prin forţă, vei cîştiga prin teroare. Islamiştii au văzut că pot face America să dea înapoi cu chestia asta, aşa că de ce să renunţi la o tactică, dacă dă rezultate ?

BTW, înaintea execuţiilor, se poartă discuţii pentru răscumpărare. Or americanii (şi mai nou, britanicii) au refuzat să plătească, sau au cerut ăia prea mult (dar dacă stai să te gîndeşti cît costă o zi de operaţiuni militare, poate nu e prea mult). În schimb pentru americanul ăla eliberat de al-Nusra, au plătit, şi ăla a scăpat.

Si eu am o parere buna despre musulmani, DAR:

Atunci se pune intrebarea nr. 3.

#16
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013
Nici vesticii nu se prea omoara cu firea sa protesteze impotriva crimelor de razboi comise in Orient de US sau UK, asa ca nu stiu de ce le cerem asta musulmanilor.

Omul modern e apatic si individualist, indiferent de pozitia geografica.

FWIW, sunt ateu convins. Latura religioasa n-are nicio importanta pentru mine.

Edited by Kyth, 14 September 2014 - 08:45.


#17
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,080
  • Înscris: 07.07.2006

View PostOriginalCopy, on 14 septembrie 2014 - 08:00, said:

Intrebarea 3. este foarte importanta Posted Image

http://en.radiovatic...istians/1103410
http://www.independe...up-9599273.html
http://www.breitbart...-to-be-Critical
http://english.alara...d-Yazidis-.html
http://www.dailystar...x#axzz3B1ymBb5P

Probabil nu vedem musulmani protestînd pentru că nu ne uităm unde trebe.

Edited by abancor, 14 September 2014 - 08:44.


#18
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
asta nu e nimic,am ..nu pot spune ca am vazut ca mi s-a facut rau ,dar clipul asta de aici e o nimica toata ,nu arata efectiv cum ii taie capul pana se desprinde de corp,mai sunt cateva clipuri in care totul dureaza cateva minute..timp in care victima e vie.

Parerea mea, ar trebui sa faca ce au facut si dupa Pearl Harbour, o bomba de dimensiuni mici dar fix in inima statului lor...restul nu cred ca vor mai avea curaj sa raspunda armat americanilor sau aliatior, asa natie de oameni indoctrinati zeci de ani de religia lor  si care nu stiu altceva decat crime,violuri...nu ar trebuie sa existe !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate