Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Tentativa de furt/jaf/talharie in Paris

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Salutare tuturor.
Eram la inceputul lunii in Paris, dupa doua zile deconectante in Disneyland si am hotarat sa facem turul Parisului in BIGBUS,
Asa ca, dupa ce ne-am fatait putin pe sub Turnul Eiffel, ne-am urcat in autobuzul double decker descoperit si am inceput, fiind echipati corespunzator cu camere video, aparate foto, etc.
Dupa ce am admirat frumusetile Parisului (nu acesta este subiectul topicului, asa ca nu am sa insist), spre sfarsitul turului, am parcurs Champs Elysees, in directia Arcului de Triumf. Inainte de a intra in marele girator de acolo pentru a inconjura Arcul, autobuzul s-a oprit in statie, urmand sa stationeze aproape 10 minute. Nu cunosc motivul, nici nu m-a interesat.
Imediat ce a oprit, am surprins (doar prin ochii biologici) o scena in care o echipa feminina de "dans tematic" a incercat sa ii fure unui om banii din portmoneu, sau chiar portmoneul cu totul. S-a petrecut atat de repede, incat nu am prins decat sfarsitul agitatiei, cand omul isi controla minutios portmoneul.
Vazand ca echipa respectiva se regrupeaza si mai avand ceva timp pana cand autobuzul urma sa se puna in miscare, mi-am scos camera si am inceput sa filmez.
Nu a trecut mult si am reusit sa surprind echipa in "full action".
Nu pot fi sigur daca sunt romance de etnie (desi aduc destul de mult) sau alta natie, asa ca am sa las imaginile sa spuna toata povestea. Scuzati editarea, a fost facuta putin pe fuga.
Vizionare placuta.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WfFcVjNsJ4I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Lucreaza la greu fetele, ce ai vrea, sa cerseasca sau sa se prostitueze? Sa nu mai ziceti ca tiganii-s lenesi.

#3
wineZ

wineZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 17.09.2012
Dupa infatisare arata a tiganci pur sange.

#4
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007
Aide bre, ca spre deosebire de parlamentarii de acasa, fetele doar fura, nu dau in cap !

Edited by jumborom, 10 September 2014 - 19:19.


#5
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Antonescule, ai lasat o mare treaba neterminata.

#6
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Cat de prost sa fii ma... Posted Image

Edited by mihai!, 10 September 2014 - 19:51.


#7
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Eu chiar si acum imi pun intrebarea... oare pentru ce sunt hartiile alea pe care le cer potentialelor victime sa semneze. Pot sa presupun ca pentru cine stie ce donatii sau de sustinere a vreunei campanii umanitare...
Offf... nici acum nu imi pot imagina...

Si inca ceva... mi se pare mie, sau majoritatea victimelor sunt barbati?

Edited by bonygy, 10 September 2014 - 19:58.


#8
rohen17

rohen17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 31.01.2010
Asa am vazut si eu un grup de "rromani" tot prin acea zona care cereau donatii tot cu niste foi in mana. Chestia e ca erau cam 4-5 malaci si vreo 2 fete si ii inconjurau pe toti care ii vedeau singuri (femei, batrani) si ii urmareau pana faceau o asa zisa "donatie".

#9
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014
Ma ratacisem prin Paris cand nenorocitul de GPS a dat coltul, eram la semafor mai in spate, doua motociclete una pe stanga si pe dreapta au flancat o masina cu numere de italia, cu pumnu unu a spart geamul si a luat un rucsac in timp ce celalalt tinea prin buzunarul rupt sub geaca ceea ce semana dupa ultimul lat de palma de teava a pistol mitraliera.

La 30m mai in fata o patrula de jandarmi inarmati la greu s-au intors cu curul, cand m-am luat de ei mi-au zis ca au obiectiv fix de aparat si mi-au facut semn sa circul ca stau nu stiu in fata carei institutii...

Probabil jaful respectiv a fost la pont si cel mai posibil ambele parti erau inarmate, daca carau / jefuiau lucruri de valoare...

View Postrohen17, on 10 septembrie 2014 - 19:59, said:

Asa am vazut si eu un grup de "rromani" tot prin acea zona care cereau donatii tot cu niste foi in mana. Chestia e ca erau cam 4-5 malaci si vreo 2 fete si ii inconjurau pe toti care ii vedeau singuri (femei, batrani) si ii urmareau pana faceau o asa zisa "donatie".
Tiganii sunt vite sfinte, sa nu dea dracu sa dai intr-unu prin vest, ca putrezesti in puscarie... Faci si pedeapsa pe care Hitler a ratat-o ca s-a sinucis!

Edited by Hedonist, 10 September 2014 - 20:15.


#10
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Mda in Paris sunt mai multe farse prin care se iau banii turistilor de catre rromi "intreprinzatori".
Mai devreme anul asta in excursia pe care am facut-o acolo, am intalnit urmatoarele metode de a lua bani de la creduli:
- donatie catre nu stiu ce institut al surzilor: intai chipurile te puneau sa semnezi o petitie apoi ca poate vrei sa faci si o donatie.
- metoda inelului de aur gasit in fata ta: se apleaca o femeie in fata ta si "culege" de pe jos un inel de "aur" apoi te intreaba daca ti-ai pierdut inelul si ca uite ziua ta norocoasa ca ti l-a gasit si ca sa ii dai si ei ceva sa fiti 2 norocosi. probabil sunt pacaliti care pleaca cu tinicheaua aurie si cu o gaura de 20-30 euro fericiti de chilipir)
- in fata la turnul eiffel teparii cu alba neagra (erau foarte multi si vorbeau romaneste - gen "fraier in spate" moment in care o "tanti" ghicea bila si chipurile castiga 50 euro sau 100)  ii prostesc pe fraieri pe fata
Eu pe astea le-am sesizat prin plimbarile mele si or mai fi si altele

Edited by onlyone, 10 September 2014 - 20:31.


#11
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Da, cat am lalait-o o zi prin Paris, nu stiu daca trec la numerele cu doua cifre sa pot spune cati politisti am vazut pe strazi... si asta in buricul Parisului!
Sa ia exemplu de la londonezi, unde, pe langa faptul ca te impiedici de politisti la tot pasul, camerele video de acolo vad si ce marca de tigari fumezi...

#12
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View Postbonygy, on 10 septembrie 2014 - 19:04, said:

Nu pot fi sigur daca sunt romance de etnie (desi aduc destul de mult) sau alta natie,
Cum să fie, măh, de etnie română? De etnie rromă şi naţionalitate română mai degrabă, sau bulgară, sau naiba ştie...

#13
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007

View PostTinkerbelle, on 10 septembrie 2014 - 20:39, said:

Cum să fie, măh, de etnie română? De etnie rromă şi naţionalitate română mai degrabă, sau bulgară, sau naiba ştie...
Sunt sigur ca ai inteles ce am vrut sa spun. Exact ce ai spus tu!...

#14
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View Postmihai!, on 10 septembrie 2014 - 19:49, said:

Cat de prost sa fii ma...
Cât de prost să fii să judeci oameni pe care nu-i cunoşti...turiştii ăia nu sunt obişnuiţi cu ţiganii şi metodele lor de sustragere. Conceptul de «etnie problematică» le este străin.

Au sărit în faţa lor javrele alea cu o (falsă) petiţie umanitară, şi occidentalii mai caritabili de felul lor, au căzut în plasă. Nimic nou.

View Postbonygy, on 10 septembrie 2014 - 20:40, said:

Sunt sigur ca ai inteles ce am vrut sa spun. Exact ce ai spus tu!...
Am înţeles ce-ai vrut să spui, dar te-ai exprimat deficitar. Posted Image

Edited by Tinkerbelle, 10 September 2014 - 20:48.


#15
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Sunt ciori spurcate 100%. Problema este ca statul francez e prost de pute, ca si cel spaniol sau italian. Ar trebui mult inasprite pedepsele pentru chestiile de genul asta.

O chestie patita de o prietena buna: in vacanta la Paris, au intrat intr-o carciuma sa manance la pranz. Era cu sotul ei, ambii cu slujbe destul de modeste, ea contabila, el sofer de tir, dar ambii vorbesc limba franceza la nivel mediu. In fine, in carciuma respectiva fac ce fac si intra in vorba cu un cuplu de francezi, aflati la o alta masa. Discuta vreo 10 minute, rad, glumesc, toate bune si frumoase pana in momentul in care francezul ii intreaba din ce tara sunt. Astia spun ca-s din Romania. Raspunsul francezului: nu se poate sa fiti romani, aveti pielea prea alba. Iar din momentul ala, cuplul francez s-a intors cu spatele la ei si nu s-a mai discutat.

#16
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006

View Postbonygy, on 10 septembrie 2014 - 20:38, said:

Da, cat am lalait-o o zi prin Paris, nu stiu daca trec la numerele cu doua cifre sa pot spune cati politisti am vazut pe strazi... si asta in buricul Parisului!
Sa ia exemplu de la londonezi, unde, pe langa faptul ca te impiedici de politisti la tot pasul, camerele video de acolo vad si ce marca de tigari fumezi...
Eu n-am vazut nici un politist in Paris, dar un roman stabilit acolo mi-a zis ca e plin de ei sub acoperire, ca oameni normali sau cersetori, iar daca misti ceva in secunda urmatoare sunt pe tine, hahahah. hahaha.

#17
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005

View PostSfPetru, on 10 septembrie 2014 - 20:50, said:

Eu n-am vazut nici un politist in Paris, dar un roman stabilit acolo mi-a zis ca e plin de ei sub acoperire, ca oameni normali sau cersetori, iar daca misti ceva in secunda urmatoare sunt pe tine, hahahah. hahaha.

Au pe dracu, sau au dar ii doare la basca. Ce zici de filmul asta?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/x4uwuQ-uZqU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007

View PostTinkerbelle, on 10 septembrie 2014 - 20:47, said:

Am înţeles ce-ai vrut să spui, dar te-ai exprimat deficitar. Posted Image
Scuze... Poate din cauza vitezei si a inertiei...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate