Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

HD Voice la DigiMobil

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
546 replies to this topic

#127
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
HD Voice, atata timp cat e limitat la convorbirile in retea, nu-si prea are sensul. Calitatea convorbirilor in retea e oricum excelenta. Probleme apar cand apelatul e in vreuna din retelele 2G ale "granzilor".

#128
bobo666

bobo666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 05.06.2015
Mai sunt si probleme in retea atunci cand unul dintre participanti e la limita acoperirii, sunetul fiind "ca din butoi" cu multe distorsiuni si "chitaieli". Cred ca si-n acest caz HD Voice e frectie la picior de lemn.

#129
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
So, este sau nu HD Voice la Digi? S-a introdus?

#130
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu este și probabil cã nici nu se va mai investi în așa ceva cum nu s-a investit nici in Dual Carrier pe 3G.

#131
anyidyoulike

anyidyoulike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 14.10.2009
Cum ramane cu HD Voice? Ce se mai aude? Este macar implementat partial? Acest serviciu ar deservi majoritatea abonatilor mai ales ca majoritatea telefoanelor compatibile cu reteaua Digi suporta acest serviciu!
Am constatat ca apelurile la relatii cu clientii, business, au o calitate a apelurilor exceptionala, la fel si apelurile in call center-ul Radet. E doar o parere?

#132
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La cum se misca treaba cred ca mai degraba vom avea VoLTE. :)

#133
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 anyidyoulike, on 02 iunie 2017 - 20:59, said:

Cum ramane cu HD Voice? Ce se mai aude? Este macar implementat partial? Acest serviciu ar deservi majoritatea abonatilor mai ales ca majoritatea telefoanelor compatibile cu reteaua Digi suporta acest serviciu!
Am constatat ca apelurile la relatii cu clientii, business, au o calitate a apelurilor exceptionala, la fel si apelurile in call center-ul Radet. E doar o parere?

Apelurile la relatii cu clientii sunt in aceeasi retea. HD voice, de asemenea, in Romania, nu merge decat in reteaua proprie, deci, daca s-ar implementa, ar fi partial inutil, deoarece convorbirile DiGi -DiGi au oricum o calitate foarte buna. Nu e HD, dar e foarte buna. Ca sa beneficiezi de HD Voice si in alte retele trebuie ca operatorii sa se inteleaga intre ei in privinta asta, lucru putin probabil, data fiind mancatoria dintre firme. Eu unul nu vad de ce ar arunca bani pe HD Voice cand exista alte chestii prioritare, cum ar fi VoLTE, acoperire mai buna, densificare etc.

#134
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Eu vad si HD voice util pe 3G pe langa VoLTE bineinteles.

#135
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Degeaba dace merge doar in reteaua proprie unde se aude bine oricum. Bani aruncati de pomana.

#136
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Parerea mea ca tie ar trebui sa-ti dea digi convorbiri la calitatea galenei ;).. sunt suficiente si alea pentru tine... zau asa

#137
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 M-I-N, on 04 iunie 2017 - 08:23, said:

Parerea mea ca tie ar trebui sa-ti dea digi convorbiri la calitatea galenei ;).. sunt suficiente si alea pentru tine... zau asa

Pentru calitatea aia exista 2G-ul de la ceilalti.

#138
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Calitatea convorbirilor in orice rețea depinde si de terminalele folosite de participanti.

Edited by mojook, 06 June 2017 - 17:02.


#139
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004

 mojook, on 06 iunie 2017 - 16:54, said:

Calitatea convorbirilor in orice rețea depinde si de terminalele folosite de participanti.
De exemplu, atat eu cat si mama mea suntem in aceeasi retea, digimobil, calitatea audio a convorbirilor nu este "the best'". Eu am un Xiaomi mi4c, iar mama are un windows phone, nu mai stiu ce varianta, oricum una mai ieftina. Cu sotia ma aud f bine, ea are un samsung galaxy a5 2017. Cel mai bine ma aud cu un coleg de la servici, are un HTC, si este in vodafone.

#140
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Inainte de HD Voice problema Digi este romanul trecut de o anumita varsta, dar foarte numeros, posesor de Cartela Telekom cu optiune de 3 Euro si telefon Nokia de 100 de lei... Poate rezolva asta  doar daca trimite o echipa competenta in China care sa vina de acolo cu vreo doua modele clasice facute special pentru ei gen nokia 208 dar cu baterie de trei ori mai mare si rugged daca se poate. 3G-ul asta suge baterie pe telefoanele clasice cu baterie de 1000 sau mai mici de trei ori mai repede decat pe 2G. Sau...sa faca rost de licenta 2G, imposibil, sau foarte scump! ma uit acum pe fereastra si vad pustanii pe telefoane ca si cum ar fi pe Wi-Fi. Credeti ca sunt pe Digi desi semnalul 4G e bun?! Nu! Sunt pe Telekom la prepay, net kk-lau.. Lumea are oroare de contracte; prefera sa fie liberi si sa platesca mai mult la prepay!
LE
Optim 2 + Chinezarie 3G de 140-200 lei e mai bubos din multe puncte de vedere decat Cartela Telekom cu 3,2 E + Nokia 2G de 100 lei

Edited by since2004, 06 June 2017 - 22:59.


#141
emacom

emacom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 07.01.2016
Pe site-ul Telekom nu văd decât opțiuni de la 5 euro în sus

#142
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016

 emacom, on 07 iunie 2017 - 10:22, said:

Pe site-ul Telekom nu văd decât opțiuni de la 5 euro în sus
Stii prea bine ca la cartela intotdeauna exista optiuni mai mici care nu sunt pe sait. Momentan e una pe sait dar doar in anumite regiuni de 3E fara TVA cu nelimitat in retea + 250 minute + net mai mult de cat poti consuma pe 3G Cauta pe google, e prima reclama telekom daca esti intr-o astfel de zona.
LE
Repet, daca nu esti bunica cu Nokia in varful muntelui gasesti la jumate de pret si mai bun de atat, la Digi. Telekom < 17-18 lei, Digi < 9 Lei
LE
Daca renunta la incarcarea cu 3Euro valabil 30 zile o sa piarda o gramada de clienti asa cum s-a mai intamplat. Daca as fi Telekom m-as mandri cu reteaua 2G, as scoate abonamente senior fara date la 5E inclusiv TVA(fara "reduceri") Cred ca minim 2-3 milioane de clienti nu-si dorec mai mult de un nelimitat in retea(~2000 min), 300 nationale, 100 international pe mobil, si un Nokia cu butoane. Dupa parerea mea cei ce folosesc doar voce ii subventioneaza pe cei cu ifoane si 4G

Attached Files


Edited by since2004, 07 June 2017 - 11:11.


#143
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 11.01.2007
Man, ești off-topic.

#144
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016

 M-I-N, on 03 iunie 2017 - 10:18, said:

Eu vad si HD voice util pe 3G pe langa VoLTE bineinteles.

uite ca a venit si VolTE precum si vowifi. Asteptam si HD voice in continuare :)

După cum i-am obișnuit deja pe utilizatorii serviciului Digi Mobil, în mod transparent și corect, continuăm să menținem cele mai mici tarife existente pe piață pentru voce și date. Totodată, căutăm permanent să îmbunătățim și calitatea serviciului, astfel încât abonații noștri să beneficieze de cea mai mare cantitate de date inclusă în abonamentele din România, adică 50GB/lună, fără costuri suplimentare. Astfel, serviciul de voce 4G ne va ajută să punem și mai bine în valoare acoperirea în continuă extindere a rețelei Digi Mobil, combinată cu stabilitatea semnalului și calitatea sunetului. Toate acestea, la prețuri adaptate puterii de cumpărare din România.” declară Valentin Popoviciu, Vicepreședinte RCS & RDS.

https://www.gadget.r...olte-si-vowifi/

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate