Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Travel Mix.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
23 replies to this topic

#1
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 24.05.2014
Propun deschiderea acestui topic pentru a discuta totul despre canalul TV TRAVEL MIX ROMANIA!Emisiuni preferate, program TV,etc.
Site oficial:http://www.travelmix.ro/
Travel Mix Channel este un nou format de televiziune în peisajul media. Canalul se adresează unui public larg, interesat de un conţinut de relaxare, reprezentând mai mult decât o sursă de inspiraţie pentru alegerea unei destinaţii de vacanţă. Este o televiziune adresată tuturor telespectatorilor care iubesc natura şi călătoriile, dar şi celor care activează în industria de turism din România. Mix-ul de programe propus de Travel Mix Channel este profilat pe specificul jurnalismului de călătorie, cu un bogat conţinut de filme documentare din lume, dar şi destinaţii româneşti.
Travel Mix Channel difuzeaza doar documentare despre atracţiile turistice din România şi din străinătate.
Travel Mix Channel  difuzeaza materiale ale altor producători (74%) şi producţii proprii (26%).
Sursa:www.jurnalul.ro

Emisiunea mea preferata este "Destinatii la cheie" cu Theea, dar imi plac si reportajele despre Turcia, Grecia si Malta.
Totodata, urmaresc si emisiunile:Trasee Montane, România Mea si Info Trip.

Edited by mediasettv, 08 September 2014 - 08:28.


#2
al3xiss

al3xiss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 07.12.2007
Am urmarit vreo doua emisiuni si am ramas cu un gust amar... se vede ca sunt productii romanesti, expunerea, claritatea imaginii, sunetul sunt slabe. E greu sa vii cu asa ceva pe o piata in care majoritatea transmit hd si productii de calitate net superioara celei ce se regaseste in grila Travel Mix.

#3
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013
Problema lor sunt banii, si expunerea catre public, daca se ocupa NUMAI de Romania si au subiecte la fel de interesante si variate precum sunt cele de afara.

#4
al3xiss

al3xiss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 07.12.2007
Slava Domnului, au ce filma in tara asta si rula pe tv ani de zile, numai sa investeasca in infrastructura in primul rand.

#5
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010
Mda, plicticoasă televiziune.

Teoretic, în România ar trebui introdusă dublarea tuturor documentarelor, pentru că astfel le-ar creşte atractivitatea încă din copilărie, dar damn, cînd te uiţi la Teleenciclopedia sau Travel Mix-ul ăsta, îţi pui mîinile în cap. Te gîndeşti că vor să facă un text de şase rînduri să ţină o jumătate de oră, aşa de rar vorbesc.

Şi asta, pentru că redactorii (sau cei care scriu textul) fîştîiesc acolo la repezeală un text, îl pun pe nişte imagini luate gratis de pe cine ştie unde şi gata emisiunea, las' că-i bun aşa.

#6
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,467
  • Înscris: 17.06.2007
Eu cred ca e o idee buna televiziunea asta, pana acum nu am vazut nici o televiziune mare sa se implice in emisiuni de turism. Travel mix nu are bani intr-adevar (nu emite pe satelit din cate stiu) iar calitatea unor emisiuni lasa de dorit, dar conteaza foarte mult dorinta lor de a face ceva diferit pe piata media.

#7
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Din pacate, mai au de lucrat destul. Se pot uita si in gradina celor de la Travel Channel ca sa mai ia idei.

#8
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 24.05.2014
Emisiunea "Descoperă  RO" -Miercuri 10 septembrie ora 20.30:
"Pentru mulţi dintre noi, născuţi sau nu pe aceste meleaguri, România este încă o taină sau, în cel mai bun caz, un mister parţial desluşit.
Ana Blandiana o compara cu un buchet de flori, vază fiind Marea Neagră. Fiecare din noi o putem compara, din nou, la infinit, şi niciodată nu-i vom sfârşi sensurile, nu-i vom respira toate miresmele, nu-i vom admira toate culorile nu-i vom asculta toate sunetele. Şi asta pentru că nu-i vom putea bate toate drumurile.
Tocmai de aceea, emisiunea aceasta transformă în turist fiecare telespectator, îl ia cu ea în explorare, în descifrarea codului poporului român".
Sursa: port.ro Posted Image

"Destinatii la cheie"- Luni ora 22:30 si reluari Miercuri 18:00, Sambata 20:00, Duminica 11:00
https://www.facebook...tiiLaCheie/info

Attached Files


Edited by mediasettv, 08 September 2014 - 12:53.


#9
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 24.05.2014
Pentru cine nu urmareste canalul tv Travel Mix - sa va faceti o idee despre emisiunile difuzate:
Despre TURCIA pe TRAVEL MIX : Info Trip Turcia
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZFFFe1GpOWg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/caEf8bX-AT0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Emisiunea "INFO TRIP":

  Luni (8 Septembrie) 21:30
  Marţi (9 Septembrie) 21:30
  Miercuri (10 Septembrie) 3:00
  Miercuri (10 Septembrie) 11:30
  Miercuri (10 Septembrie) 22:30
  Joi (11 Septembrie) 6:30
  Joi (11 Septembrie) 21:30
  Vineri (12 Septembrie) 21:30
  Sâmbătă (13 Septembrie) 21:00
  Duminică (14 Septembrie) 3:00
  Duminică (14 Septembrie) 21:00

SURSA:port.ro

Edited by mediasettv, 08 September 2014 - 13:54.


#10
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
Postul este departajat în Brașov,cu RTT.

#11
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Nu cu RTT, cu Mix 2.Cu RTT e B1.

#12
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
Ar fi bine sa ofere si documentare despre alte zone turistice din Romania din afara Vaii Prahovei ...

#13
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 24.05.2014

View PostG1q, on 11 septembrie 2014 - 10:51, said:

Ar fi bine sa ofere si documentare despre alte zone turistice din Romania din afara Vaii Prahovei ...
Eu am văzut documentare si despre Delta Dunării,Lacu Rosu,Maramures,Valea Tismanei,etc

Edited by mediasettv, 11 September 2014 - 15:46.


#14
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
Am uitat sa specific. La emisiunea "Romania mea"

#15
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,372
  • Înscris: 21.11.2008
Insa la R.C.S. oricum Nu se prinde in aproape Jumatate de Tzara...  Posted Image

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La DIGI.Cablu este în Jumătate de Ţară, cea fără M. 1, TV 2 HU., R.T.L. Klub, Viasat 3 şi Minimax HU. / C. 8 HU.. ;)

#17
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 24.05.2014
Chiar acum ruleaza emisiunea Destinatii la cheie pe Travel Mix, se prezinta "Europa Park" (un fel de Disneyland) . Absolut superb!Travel Mix merita o mai buna promovare pentru emisiunile difuzate, in special pentru "Destinatii la cheie" si "Cu lumea-n cap".Posted Image Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gEtZ0uc2c0M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mediasettv, 05 April 2015 - 13:30.


#18
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007
O fi meritand o promovare dar mai bine sa isi rezolve naibii uplinkul pe satelit ca de mai bine de juma de an pe 16E apare ca fiind criptat, dar cand colo nu se emite nimic iar pe site apare ca emite bine mersi pe 16E. rusine TravelMix pt reclama mincinoasa de pe website.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate