Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Ai primit RETEA OCUPATA cand ai incercat sa suni de pe Digi?

- - - - -
  • Please log in to reply
381 replies to this topic

Poll: digi (477 member(s) have cast votes)

Ai primit RETEA OCUPATA cand ai incercat sa suni de pe Digi?

  1. Nu (92 votes [19.29%])

    Percentage of vote: 19.29%

  2. Da, dar rar si nu ma deranjeaza (130 votes [27.25%])

    Percentage of vote: 27.25%

  3. Da, e chiar deranjant (228 votes [47.80%])

    Percentage of vote: 47.80%

  4. Nu folosesc Digi Mobil (27 votes [5.66%])

    Percentage of vote: 5.66%

Vote Guests cannot vote

#343
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011

View Postdanidnc, on 12 noiembrie 2014 - 15:47, said:

Astazi pe la ora 14:30 s-au redirectionat 2 apeluri primite, cand credeam ca e istorie problema cu apelatul.....
Sunt din Sibiu
E bine că s-au redirecţionat. Văd că aparent nu mai sunt probleme la redirecţionări, se întrerup în schimb la greu apeluri.
Acum o săptămână nu-mi mai mergea deloc redirecţionatul, am rezolvat problema, ţineţi-vă bine, activând mesageria vocală :w00t:

#344
majordomo

majordomo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 17.01.2007
Nu stiu cum este la voi dar la mine de aproape 2 luni, seara de seara primesc NetworkBusy sau ocupat... indiferent de reteaua mobila in care sun. La apelurile catre Digi se intampla putin mai rar. Problema este valabila si invers, apelantul primeste ton ocupat sau numar nealocat! Roaming international: apel Digi-Digi - ton de ocupat sau uneori numar nealocat, Digi-retele mobile RO - ton de ocupat DAR la apelul unui numar din tara gazda, totul este OK la orice ora. Cauza acestor erori, precum au notat si altii, este subdimensionarea capacitatilor de interconectare Digi, care dealtfel cam costa si tare m-as mira daca in viitorul apropiat se va schimba ceva.
Deci, un mare minus pentru DigiMobil. In alta ordine de idei, am doua sesizari depuse - raspuns 0 barat.
Astept sa vad ce se va intampla de Craciun - Revelion Posted Image

#345
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,949
  • Înscris: 24.04.2007
De Craciun se taie porcul si se merge cu colindul, de revelion sarbatoresti trecerea in noul an, asta se intimpla, iar daca ai noroc ninge.

#346
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Suntem ironici domnule bluelion? Asa intretinem discutia pe forum? De sarbatori se va intampla cã toate retelele se vor bloca, cum se intampla de obicei. La unii mai mult, la altii mai putin

#347
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,949
  • Înscris: 24.04.2007
Nu e nici o ironie, ce i-am raspuns se va intimpla sigur, ceea ce spui tu este ceva probabil, asta in caz ca nu esti mama-omida si ai citit in globul de cristal.

#348
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Eu zic ca esti depasit de vremurile in care traim de spui ca e ceva probabil.

#349
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
E adevarat...orange-ul cel putin a avut blocaje anu' trecut si cu cine am mai vb si celelalte retele au avut... E simplu de justificat volum mare de trafic voce, in acelasi timp...toti suna la 00:00 :)

Edited by pustiux, 22 November 2014 - 10:24.


#350
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Anul trecut am avut Cosmote in preajma sarbatorilor. A fost inutilizabil de Craciun si Revelion, e adevarat, pentru scurt timp. Ma astept sa se intample la fel cu Orange si Digi

#351
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Eu de fiecare revelion am avut probleme cu Orange (ce ii drept, eram pe cartela). Asa ca de revul acesta nu am prea mari asteptari de la Digi.

#352
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Nu conteaza ca e cartela/abonament e fluxul brusc de volum, pe voce.

LE - s-au manifestat problemele, in cazul meu, pe ambele; teoretic o fi practic n-am simtit :)

Edited by pustiux, 22 November 2014 - 11:18.


#353
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
La Orange nu era ca cei care au abonament au prioritate la interconectare?

#354
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Eu nu am auzit de asa ceva

#355
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Mi se pare absurd ca în epoca internetului să fie ocupat la apeluri de voce. Eu unul nu am avut această problemă însă cu anumite numere în anumite ore aleatoriu se întrerup apelurile chiar și odată la 2-3 minute, astfel încât devine un chin să ții o convorbire.
Cât despre revelion, nu am mai primit ocupat de ani de zile, am avut inițial Zapp, apoi Digi.

Ocupat primeam doar pe vremea când aveam Vodafone acum mai mulți ani de zile.

#356
mereuprobleme

mereuprobleme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 31.08.2010
Retea ocupata nu da doar digi ,inca traim in tara cu sute de minute gratis dar cand vrem sa le vb retea indisponibila .Sa intamplat recent la ultimu cutremur la 5 min dupa picase toate retelele fiind supra solicitate.Se pare ca companiile vor doar sa vanda si banii castigati nu se regasesc in echipamente ,dupa mine nu cred ca ca este ok ca de revelion sau cine stie alte chestii generale sa nu pot folosi telefonu ,poate este  o urgenta o chestie medicala ff urgenta.

#357
alcrisus

alcrisus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 12.03.2010
Azi apel Digi-Digi ora 10.00 din Bucuresti - Gorjului in zona Liberty: 2 abonatul nu e in retea, al treilea apel a intrat.

#358
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Dupa o perioada de fericire au inceput iar problemele la mine. Primesc iar "ton de ocupat". Nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa fie cand or sa inceapa zilele libere, sarmbatorile, anul nou :D

#359
danutzld

danutzld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 01.05.2014
Sarbatorile au inceput

si ,,OCUPAT,,este sinonimul lui La multi ani!!! sper ca a fost un ,,accident,,situatia de aseara si lucrurile vor intra pe fagasul normal.SARBATORI FERICITE!!! userilor de pe forum.

#360
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,030
  • Înscris: 09.05.2006
Pentru cei ce isi doresc sarbatori linistite, Digi Mobil e solutia optima. Nu poti sa suni pe nimeni, nimeni nu te poate suna...

Reteaua e broken down...

Cel mai probabil când voi aniversa un an de abonament, ne vom porta intr-o alta retea...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate