Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Ginecomastie sau ?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
YonelZ

YonelZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 06.01.2010
Salut tuturor ! Dupa cum bine stim, adolescenta pune multe probleme (Am 18 ani jumate). Dupa mai multe zile de stres m-am decis sa scriu aici. In septembrie 2013 m-am apucat de sala, aveam 57 kg, 1,76 m inaltime. Nu prea as da vina pe genetic, am avut o perioada foarte frea in familie si o operatie de apendicita in ianuarie 2013 care m-au facut sa slabesc neputand/ neavand timp sa mananc cum trebuie, asa ca nustiu daca sunt ectomorf sa mezomorf, m-as situa undeva intre avand in vedere ca dupa 6 luni de sala (in ultimile luni am avut traba cu bac-ul, in iulie m-am apucat din nou), am pus o greutate remarcabila, cantarind acum 74 kg nu toti fiind muschi, de aici plecand si problema. Acum ca tot am fost un pic off-topic, sa trec la subiect. Nu prea am avut poze dinainte cu mine, dar acum e cert, nu am pieptul plat si sfarcurile ferme, mici si la locul lor ca cei "frumosi". La frig, toate bune si frumoase, as fi extrem de multumit sa arat asa ( pun o poza la frig si una la cald), dar la cald(nu am reusit sa surprind cum arata intr-o zi de aia la 36 grade afara) se "tuguiaza" si au un aspect foarte neplacut zic eu+areole mari gen "fete". Care o fi explicatia nustiu ? ginecomastie sau grasime ?
-Tin sa precizez ca parul creste foarte repede oriunde, la 2 zile deja trebuie sa ma rad, nu vad unde ar fi problema deficitului de testosteron.
-Chiar si la o temperatura ridicata nu se fac ca iamaginile de pe google cand scrii "ginecomastie" dar se tuguiaza si arata urat.
Va multumesc pentru ajutor si raspunusri!

Attached Files


Edited by YonelZ, 26 August 2014 - 15:23.


#2
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Man boobies.

Și eu am, welcome to the club.

#3
paulicaFX

paulicaFX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 08.08.2011
Si eu am avut cam asa, poate putin mai nasol, dar am slabit..si nu prea se mai vede
Daca te vei defini FOARTE mult, nu prea cred ca vei fi doar fibra, si iti vor atarna tatele..
Eu in locul tau as slabii mult Posted Image , nu cred ca e vorba de man boobs..pur si simplu grasime
Si 74kg la 1.76 e destul de mult..
Eu acum am 64 la 1.78..
Fa mult cardio si mananca sanatos, si cred ca ai putea rezolva problema, nu cred ca e ceva ce necesita nu stiu ce operatie..

Edited by paulicaFX, 26 August 2014 - 15:43.


#4
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Daca asa arati dupa aproape 1 an de sala, ceva nu e bine acolo. Ma refer la partea de antrenament+regim, nu la cea fiziologica.

#5
YonelZ

YonelZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 06.01.2010
Totusi treaba cu "man boobies" e valabila numai la cald Posted Image) ? Oricum la caldura si mai mare sunt mai tuguiate un pic !

Edited by YonelZ, 26 August 2014 - 15:47.


#6
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
daca scazi 4 kg esti "perfect"
sigur, daca iti place sa fii "bine facut" umflat ca o gogoasa, cu pepeni la subrat... ar trebui sa mai pui :)

Edited by opop, 26 August 2014 - 15:52.


#7
YonelZ

YonelZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 06.01.2010
Nu ma intereseaza sa devin culturist, fac asta deoarece am considerat ca decat sa beau, sa fumez si altele mai bine un pic de miscare. Deci sa inteleg ca definirea ar fi o idee buna.

#8
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013

View PostYonelZ, on 26 august 2014 - 15:47, said:

Totusi treaba cu "man boobies" e valabila numai la cald Posted Image) ? Oricum la caldura si mai mare sunt mai tuguiate un pic !
Sfârcurile își schimbă texura la cald/frig.
Teoretic ar trebui să ajungi la un nivel de body fat extrem de mic ca să scapi de problemă. Practic doar prin operație scapi. Și mai practic, după operație fix acolo ți se depun primele rezerve de grăsime.
Concluzie, asta e, ăsta ești, fă în așa fel încât ăsta să fie singurul tău defect.

#9
YonelZ

YonelZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 06.01.2010
Da "same", bine zici. Adevarul ca mi-e cam rusine cand vine vorba de fete, gen "asta are nevoie de sutien". O sa incerc sa scad nivelul de grasime corporala prin eliminarea carbohidratilor si grasimilor, ramanand in principal pe proteine. Totusi o pot numi ginecomastie ?
Pentru horatziu: Da, e adevarat ce zici, in timpul scolii, fiind clasa a 12-a nu am avut timp de un regim corect. Acum, de o luna, dupa ce s-a terminat cu bac-ul incerc sa urmez mesele asa cum trebuie. Pe langa asta, din dorinta de a fi "mare", la inceput fiind slab am avut in meniu multi carbohidrati.

Edited by YonelZ, 26 August 2014 - 16:21.


#10
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Da, eu asa zic ca e ginecomastie.

Eu am ajuns la nivelul de self esteem incat fac misto de fete cu tate mici. "Faaaa, pana si eu am tate mai mari" :))

#11
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Nu te supara ca te intreb, dar sigur nu ti-ai gaurit buca?

Edited by horatziu, 26 August 2014 - 16:27.


#12
YonelZ

YonelZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 06.01.2010
Admir ca esti subtil horatziu, NU am facut asta daca am inteles eu bine la ce te referi, dar poate nu am inteles. Totusi de ce ai pus intrebarea asa de curiozitate ?

#13
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006

View PostYonelZ, on 26 august 2014 - 16:31, said:

Admir ca esti subtil horatziu, NU am facut asta daca am inteles eu bine la ce te referi, dar poate nu am inteles. Totusi de ce ai pus intrebarea asa de curiozitate ?

Pentru ca unul din efectele secundare ale steroizilor e ginecomastia. Ca sa scapi de ea, in primul rand trebuie sa renunti la ei.
Mna, oricum, daca zici ca nu, atunci insista pe regim scazut in grasimi si cardio. Sala sa fie pe locul al treilea.

Edited by horatziu, 26 August 2014 - 16:36.


#14
YonelZ

YonelZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 06.01.2010
Nu m-am atins de asa ceva si nici nu planuiesc. M-am documentat despre efectele lor si nu mi-as da sanatatea pentru niciun "60 cm in brat". Daca imi amintesc bine, cand eram foarte slab nu aveam problema asta, sau poate nu am observat-o, o sa incerc sa dau jos kilogramele in plus.

#15
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
1. Regim. Sau ma rog, nu regim cat sa fii atent la alimentatie, sa nu mananci toate prostiile.
2. Cardio
3. Sala de forta.

Cam astea ar trebui sa-ti fie prioritatile pentru urmatoarea perioada daca nu vrei sa vina cunoscutii la tine cu "Tits or GTFO".

#16
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Tu n-ai ginecomastie din ce vad acolo , poate un pic de grasime .
Daca poti incearca sa te definesti si forjeaza pieptul la sala , in special in partea de jos .
Pentru asta poti sa faci impins cu bara din declinat .

Ginecomastie e asta :

Attached Files



#17
YonelZ

YonelZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 06.01.2010
Cam asa ma gandeam si eu, dar nu prea stiu ce sa cred.

#18
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Nu ai ma ginecomastie,astampara-te.

Edited by I2O, 26 August 2014 - 17:49.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate