Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

New City Residence - Mihai Bravu

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
milo1981

milo1981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.07.2013
Am gasit un nou ansamblu rezidential: New City Residence - Mihai Bravu

Termen de finalizare: ianuarie 2015
Adresa: str. Laborator 129, sector 3
Site: http://newcityreside...ial-mihai-bravu
Cost: 1300 Euro/mp
Cost promo: 1200 Euro/mp

Ce parere aveti despre preturi?

Ce stiti despre dezvoltator (New City Residence)?

#2
tomillio88

tomillio88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.05.2007
Salutare,

Eu am fost de curand pe santier;

Iti pot confirma ca preturile acestea mi-au fost prezentate si mie.

Ma mucur ca ai deschis subiectul pe forum aici deoarece as dori sa fac o rezervare care imi garanteaza ca la finalul lucrarii voi beneficia tot de pretul promo de 1200euro/ mp.

Atentie, mi s-a spus ca pretul apartamentului este calculat la pret pe mp. util

Sper sa se mai stranga oameni care au mai fost pe santier sau care sunt interesati sa cumpere de la dezvoltatorul acesta (am inteles ca parca se numeste Vlad Cristian dar e un nume atat de putin sonor incat nu gasesc nicio referinta pe net )

Pana in momentul de fata mie mi-a placut proiectul si as face o rezervare dar chiar si pentru 1000 de euro vreau sa stiu ca am acoperire legala.

#3
alina_radu86

alina_radu86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.10.2014
Buna
Si eu am fost in acest ansamblu si avand in vedere ca sunt in cautarea unui apartament de ceva timp , mi s-a parut interesant. Preturile care mi s-au spus la vizionare sunt aceleasi pe care vad ca le stiti si voi dar avand in vedere locatia mi se par mai mult decat ok.

#4
aistoica

aistoica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.03.2014
Cine este dezvoltatorul proiectului? Ce firma construieste blocul? Nu am gasit nici un detaliu nicaieri despre asta.

#5
andreinew

andreinew

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.01.2015
Dezvoltatorul se numeste NEW CITY RESIDENCE si are multe proiecte in derulare. Site-ul oficial este http://newcityresidence.com , construiesc bine, sunt corecti cu preturile lor de aceea nu prea sunt pareri negative de la clienti pe net. Au cateva ansambluri deja vandute, mai bine ii intrebi pe ei direct sau pe clientii lor din comunitate https://www.facebook...ewCityResidence ce parere au de apartamentele cumparate.

#6
sebi2000

sebi2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.02.2010
Buna seara,
Complexul din Mihai Bravu are doar garsoniere si doua camere sau si varianta de trei? Aici citesc ca doar garsoniere si doua camere, pe site apare si releveu de trei camere..ma poate lamuri cineva?

#7
sebi2000

sebi2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.02.2010

 sebi2000, on 22 ianuarie 2015 - 23:17, said:

Buna seara,
Complexul din Mihai Bravu are doar garsoniere si doua camere sau si varianta de trei? Aici citesc ca doar garsoniere si doua camere, pe site apare si releveu de trei camere..ma poate lamuri cineva?
Salut, ma poate ajuta cineva cu raspuns la aceasta intrebare?multumesc

#8
katrina81

katrina81

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.01.2015
Buna seara,
Eu am vorbit la biroul de vanzari si mi s-a spus ca au si apartamente de 3 camere la vanzare. Mi s-a explicat: apartamentele de 3 camere sunt obtinute prin alipirea unui apt cu o garsoniera in momentul compartimentarii si ajung la  o suprafata de 103 mp-utili conform releveului .Trebuie sa verifici daca mai sunt sau nu disponibile, dar de avut au avut sigur.

#9
sebi2000

sebi2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.02.2010

 tomillio88, on 13 septembrie 2014 - 13:46, said:

Salutare,

Eu am fost de curand pe santier;

Iti pot confirma ca preturile acestea mi-au fost prezentate si mie.

Ma mucur ca ai deschis subiectul pe forum aici deoarece as dori sa fac o rezervare care imi garanteaza ca la finalul lucrarii voi beneficia tot de pretul promo de 1200euro/ mp.

Atentie, mi s-a spus ca pretul apartamentului este calculat la pret pe mp. util

Sper sa se mai stranga oameni care au mai fost pe santier sau care sunt interesati sa cumpere de la dezvoltatorul acesta (am inteles ca parca se numeste Vlad Cristian dar e un nume atat de putin sonor incat nu gasesc nicio referinta pe net )

Pana in momentul de fata mie mi-a placut proiectul si as face o rezervare dar chiar si pentru 1000 de euro vreau sa stiu ca am acoperire legala.
Tomilio88, cu tot respectul, daca esti agent imobiliar nu cred ca ar trebui sa ai dileme in privinta
temeiului juridic al unui acord de "rezervare" Spun asta in urma lecturarii unor post-uri mai vechi.Sunt multe persoane pe aceasta arie ce isi doresc cu adevarat sa achizitioneze o locuinta si sa afle informatii corecte nu doar sa vada intentiile de cumparare ale altor useri :)

Edited by sebi2000, 25 January 2015 - 23:54.


#10
aistoica

aistoica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.03.2014
Eu as vrea sa angajez un evaluator imobiliar pentru a verifica daca totul este in regula. Modelul 11 si modelul 1 mi-a placut si as vrea sa il evaluez pe unul din ele. A mai facut asta cineva pe acum? O sa sun astazi sa vad daca sunt de acord cei de la complex cu asta.

#11
milo1981

milo1981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.07.2013
29.01.2015

Attached Files



#12
CDT

CDT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.12.2006
Buna seara tuturor,

Si eu sunt interesat de o garsoniera in acest ansamblu/bloc dar nu reusesc sa gasesc deloc alte detalii despre dezvoltator si constructor decat cele direct de la sursa. Daca de obicei mai gasesti ceva pe net acum nu este cazul. As angaja si eu pe cineva pentru o evaluare a constructiei dar nu stiu exact cine trebuie sa faca o astfel de evaluare in stadiul actual al blocului.  Sunt multe lucruri interesante legate de ansamblu: locatie, impartirea si suprafata, despartire din pereti de caramida nu doar rigips faptul ca se va constitui asociatie de proprietari se va autogospodari (fara vestitele costuri de mentenanta..) dar este foarte importanta constructia pana la urma si nu stii de unde sa gasesti pe cineva de incredere si care sa iti ofere o opinie competenta, corecta si impartiala. Mai ales ca este prima constructie cu o asemenea inaltime a dezvoltatorului restul sunt pana in 6-7 etaje.

#13
deea_d3a

deea_d3a

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.07.2015
Salut,

Sunt interesata sa achizitionez o garsoniera in putinele ramase din acest ansamblu, Desi e vandut aproape in totalitate observ ca nu s-a mai scris nimic pe acest topic. As vrea sa stiu daca a facut cineva o expertiza tehnica, cei de la ansamblu mi-au spus ca au fost mai multi cumparatori care au facut asta.
Am inteles ca sunt persoane care s-au mutat deja, ar fi interesanta o parere din "inside", in special despre izolatia fonica, aerisiri, scurgeri, genul de puncte care creeaza probleme la blocurile noi.
Am constatat o mica problema, si anume lipsa aerisirii naturale la ghene. La blocurile vechi am observat situatii in care asta s-a transformat intr-o mare problema, dar banuiesc ca depinde si de gradul de civilizatie al locatarilor.

#14
Joakin

Joakin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 27.07.2015
Si eu sunt curios de rezultatele unei expertize precum si numele expertului ce a intocmit-o :).

#15
sebi2000

sebi2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.02.2010
Salut,

Sunt la ultimele faze in procesul de achizitionare a unui apartament cu doua camere in acest complex. Cel mai probabil in 2-3 saptamani o sa ma si mut deci as putea sa va spun cateva pareri "la cald" Pana acum totul a decurs bine, singurul "hop" de mentionat daca il pot numi asa, a fost schimbarea unei usi de interior (era zgariata/lovita).Responsabilul de constructie pentru etajul respectiv a fost receptiv si in 2 zile usa a fost schimbata. Pe masura ce blocul va incepe sa fie locuit se vor putea observa si alte aspecte respectiv izolare fonica, instalatii etc. Sper din tot sufletul ca cele 2 lifturi montate sa fie suficiente (imobilul are 132 apartamente conform cutiilor postale din hol)

#16
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Vinde cineva o garsoniera aici?

#17
Judicator

Judicator

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.02.2013
Mie nu mi se pare sigur blocul asta deloc. Cei care stiu, stiu.

#18
tweetweet

tweetweet

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.03.2018
este frumos acolo, recomand domnisoara delia de la etajul 9 si sub ea domnisoara cristina (denisa)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate