Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Shake proteic pentru a inlocui micul dejun

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
alin84

alin84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 06.03.2007
Lucrez ca programator si incerc sa inlocuiesc micul dejun cu un shake proteic pe care sa-l pot bea in timpul programului. Problema este ca trebuie sa evit produsele lactate, laptele proaspat in mod special. Mai multe persoane mi-au recomandat produsele Herbalife dar acestea se amesteca cu lapte si nu prea le pot folosi. Daca stiti vreo reteta v-as ruga sa ne-o impărtasiti si noua.

#2
fighterkyokushin

fighterkyokushin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 13.02.2013
Atunci incearca shake proteic din soia sau oua.De ce trebuie sa bei? Poti foarte bine sa mananci 1-2 batoane proteice.

#3
alin84

alin84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 06.03.2007
Vreau un shake cu proteine, de calitate superioara, la care sa adaug si fructe gen zmeura, banane. Vreau doar sa beau cand mi-e pofta fara sa ma opresc sa mananc in timpul programului.

#4
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 14.02.2010
shake-ul de la Hb se poate face si cu suc natural sau cu iaurt. Folosesc astea mai mult sau mai putin, incepand  din 2001.

#5
alin84

alin84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 06.03.2007

 tibi346, on 24 august 2014 - 19:14, said:

shake-ul de la Hb se poate face si cu suc natural sau cu iaurt. Folosesc astea mai mult sau mai putin, incepand  din 2001.

O sa incerc de la Herbalife cu iaurt si cu ceva fructe. Sper sa-mi placa :).

#6
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

 alin84, on 24 august 2014 - 16:31, said:

produsele Herbalife dar acestea se amesteca cu lapte si nu prea le pot folosi. Daca stiti vreo reteta v-as ruga sa ne-o impărtasiti si noua.
Astea-s goloaneala de tip MLM...adica banii tai in loc sa ajunga predominant pe produs, ajung in bunarele unor golani (e ca un fel de schema piramidala) ... unde mai pui ca astia nu-s specializati pe suplimente serioase ci pe barbologie pro-naturista...

 fighterkyokushin, on 24 august 2014 - 17:23, said:

Atunci incearca shake proteic din soia sau oua.De ce trebuie sa bei? Poti foarte bine sa mananci 1-2 batoane proteice.
Concentratele din soia sunt foarte naspa la gust... alea din oua merg incercate...

 alin84, on 24 august 2014 - 18:58, said:

Vreau un shake cu proteine, de calitate superioara, la care sa adaug si fructe gen zmeura, banane. Vreau doar sa beau cand mi-e pofta fara sa ma opresc sa mananc in timpul programului.
Daca ai alergie la lactoza, poti incerca asa ceva: http://www.redis.ro/...ow-lactose.html e izolat din zer, are foarte putina lactoza si concentratie foarte mare de proteina... fata de alea tipice, nu e aromat, adica trebuie sa aromezi tu chestia... nu e necesar sa folosesti lapte poti incerca mai multe variante, cu sucuri, compoturi (eventual + dulceata) etc.

#7
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011
Micul dejun nu e proteic.

#8
alin84

alin84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 06.03.2007

 LILDEBUL, on 24 august 2014 - 20:20, said:

Micul dejun nu e proteic.

Ai dreptate. De fapt vreau un shake care sa inlocuiasca micul dejun. Sa aiba de toate. Fibre, proteine, vitamine si alti nutrienti.

Quote

Daca ai alergie la lactoza, poti incerca asa ceva: http://www.redis.ro/...ow-lactose.html e izolat din zer, are foarte putina lactoza si concentratie foarte mare de proteina... fata de alea tipice, nu e aromat, adica trebuie sa aromezi tu chestia... nu e necesar sa folosesti lapte poti incerca mai multe variante, cu sucuri, compoturi (eventual + dulceata) etc.

Mersi pentru raspuns. Nu am explicat eu corect ce vreau de fapt. Neaparat sa contina si fibre, vitamine, minerale, cam tot ce ai nevoie la micul dejun.

#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

 tibi346, on 24 august 2014 - 19:14, said:

shake-ul de la Hb se poate face si cu suc natural sau cu iaurt. Folosesc astea mai mult sau mai putin, incepand  din 2001.
Daca intr-adevar e adevarat ce spui ti-ai facut recent analize medicale, mai ales pentru a verifica sanatatea ficatului?

 alin84, on 24 august 2014 - 19:20, said:

O sa incerc de la Herbalife cu iaurt si cu ceva fructe. Sper sa-mi placa .
Nu iti recomand deloc produsele Herbalife, Amway, etc. fiindca unele sunt praf in ochi si altele sunt otrava pentru ficat. Orice medic nutritionist cu capul pe umeri iti va recomanda sa stai departe de astfel de produse.

Edited by Hider141, 25 August 2014 - 10:26.


#10
zdutzu

zdutzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 23.02.2007

 Hider141, on 25 august 2014 - 10:19, said:

Daca intr-adevar e adevarat ce spui ti-ai facut recent analize medicale, mai ales pentru a verifica sanatatea ficatului?

Nu iti recomand deloc produsele Herbalife, Amway, etc. fiindca unele sunt praf in ochi si altele sunt otrava pentru ficat. Orice medic nutritionist cu capul pe umeri iti va recomanda sa stai departe de astfel de produse.
Herbalife e ok, banuiesc ca si Amway daca vorbim despre prafuri proteice...desi imi par scumpe cele de la Herbal, nu cred sa nu gasesti alternative mai ieftine.

#11
alin84

alin84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 06.03.2007

 Hider141, on 25 august 2014 - 10:19, said:

Nu iti recomand deloc produsele Herbalife, Amway, etc. fiindca unele sunt praf in ochi si altele sunt otrava pentru ficat. Orice medic nutritionist cu capul pe umeri iti va recomanda sa stai departe de astfel de produse.

Poate poti sa-mi recomanzi altceva. Evident ca si eu sunt sceptic la toate prafurile din comert dar trebuie sa gasesc o solutie pentru un shake la micul dejun.

#12
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
MRP-uri = meal replacement, pe site-uri de suplimente
fibre trebuie sa bagi tu, nu e greu

#13
alin84

alin84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 06.03.2007
Am incercat de la Herbalife produsul lor de baza. La gust e destul de bun. Eu l-am combinat cu zmeura si miere. Pretul in schimb e destul de mare. O cutie ajunge la 140 lei si te ajunge o luna. Am cumparat si de la firma Nutritech produsul Total Mass 4200. E foarte bun la gust si a costat doar 35 lei. Nu are fibre dar are proteine si carbohidrati si e k ca pret.

#14
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Zic sa eviti soia pe termen lung.
Nutritech e firma consacrata pentru nutritie sportiva, dar produsele cam au indulcitori.
Fibre bagi singur, iei tarate de la Plafar/ seminte de in etc.
Pentru ce vrei tu merge un supliment milk& egg plus fibre.

#15
tutuhugoneata

tutuhugoneata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 01.02.2012
Mii de scuze de off -topic, am incercat sa comunic prin e -mail cu persoana, dar nu am primit nici un feed-back ; stiu ca citeste softpedia , poate intelege ,asadar ...

Doamna Beatrice, de la herbalife Brasov :

Cunoasteti jobului sotiei mele, nu cred ca realizati ca programele dumneavoastra sunt istovitoare...Problema este ca dumneavoastra dati o gramada de telefoane si gasesc aceasta situatie cel putin iritanta...

Pastrati-va masura, echilibrul in demersurile dumneavoastra, caci  a suna 6,7 telefoane pe saptamana mi se pare prea mult...

Incercati sa va completati "targetul" si de la alti "musterii" ; Good Day !

Edited by tutuhugoneata, 19 March 2015 - 18:23.


#16
unlimitedForce

unlimitedForce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.09.2012
au fost descoprite in trecu probleme la consumul de Herbalife - Association between consumption of Herbalife nutritional supplements and acute hepatotoxicity - https://www.ncbi.nlm...pubmed/17692424

Edited by unlimitedForce, 17 February 2017 - 21:54.


#17
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
pentru asta exista herbalife!

#18
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
herbalife exista pentru asta! dar asta depinde ce mananci si ce bei totodata!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate