Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Amenintat de fata cu politia

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
cosminnnn

cosminnnn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 07.04.2008
Am facut prostia sa sun la politie,  sa vina echipaju si sa fiu amenintat de fata cu politia . Siguranta si incredere tuturor!

Edited by cosminnnn, 26 July 2014 - 23:55.


#2
trasnitul28

trasnitul28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 28.09.2012

View Postcosminnnn, on 26 iulie 2014 - 23:41, said:

Am facut prostia sa sun la politie,  sa vina echipaju si sa fiu amenintat de politie. Siguranta si incredere tuturor!
Da mai multe detalii.

#3
cosminnnn

cosminnnn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 07.04.2008
Sa fiu amenintat de fata cu politia" pe scurt, grup de indivizi din cartier,  samantari si bautari de meserie au inceput sa faca galagie, sa joace fotbal la ora asta. Iesit la ei, spus Frumos ca sun la politie daca nu inceteaza.Vine echipaju si mai sa sara toti pe mine, sa ma ameninte pe gata, ca ma prind. Ca ma fac ei iar politia nu zicea nimic.

Edited by cosminnnn, 26 July 2014 - 23:52.


#4
victor_tree

victor_tree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,196
  • Înscris: 28.10.2013
Reclama si echipajul.

#5
lestef

lestef

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,089
  • Înscris: 12.02.2014
Insista, suna inca o data sa vin alt echipaj si precizeaza ca astia care au venit nu au facut nimic si i-au lasat pe aia sa te ameninte si sa sara pe tine, iar daca le-ai luat numele acelor agenti fa o sesizare la sectia de politie din care fac parte. Totusi ai grija si nu te arunca in gura lupului.

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postcosminnnn, on 26 iulie 2014 - 23:41, said:

Am facut prostia sa sun la politie,  sa vina echipaju si sa fiu amenintat de fata cu politia . Siguranta si incredere tuturor!

Asta nu-i nimic. Stai sa vezi ce frumos e sa suni unuunudoiu, si a doua zi sa-ti bata vecinul obrazul ca nu trebuia sa suni. Asta da anonimitate... militia romana

(Vecinu' nu avea pile in militie si nici vreo tangenta cu incidentul pe care l-am reclamat, din vreo 200 locatari putea suna oricine)

Edited by gumball3000, 27 July 2014 - 00:07.


#7
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
E nimic, sa vezi cand s-au legat niste tigani de colegi de-ai mei in fata scolii, sa vezi cine a primit amenda......

#8
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Daca ai noroc si iti vine un echipaj de politisti, aia stiu cum sa-i puna la punct. Daca ai ghinion, iti vine un echipaj de militieni...
In plus, niciun politist nu-si va pune pielea la bataie pentru tine, mai ales cand castiga 1100 lei/luna +600 lei norma de hrana. Legea este atat de prost facuta incat o singura abatere de la procedurile concepute acum 40 de ani de niste militieni, aflate inca in vigoare, pot duce la acuzatii de abuz in serviciu la adresa politistului. Asa ca mai bine nu se baga!
Faza e ca atunci cand mergi cu 120 km/h in localitate, spre exemplu, si dai in radar, te bucuri ca atunci cand faci contestatie iti recastigi in instanta permisul. Desi in insconstienta ta stii ca mergeai cu 120 km/h si ai incalcat legea. Problema e ca atunci cand altii incalca legea, afectandu-te pe tine, si mai si gasesc o portita de scapare (mai rau, te si ameninta), nu-ti mai convine.
Traim intr-o tara de ipocriti, toti eludam intr-un fel sau altul legea, dar nu vom recunoaste asta niciodata...

#9
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Daa chemai jandarmeria era alta chestie. Nu aveau curaj sa te aminte aia de fata cu jandarmii, in secunda urmatoare erau in duba.

#10
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Si tu la ce te asteptai din partea politiei ?

Ultima oara cand am stat de vorba cu ei era un echipaj format dintrun gras la peste 100 kg si-o blonda slabuta pe la 50 kg. Normal ca te-au amenintat aia, cel mai probabil nici daca ar fi vrut sa le faca ceva n-ar fi fost in stare.

#11
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010
cred ca vroiai sa iasa politia din masina ,sa traga cu pistolul in aer ,sa-i culce pe toti la pamant,sa-i incatuseze si sa-i salte?te uiti des la filme de genul asta?da-ti 2 palme si trezeste-te si sa nu mai chemi niciodata politia.

Edited by masni, 27 July 2014 - 06:00.


#12
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007

View Postcosminnnn, on 26 iulie 2014 - 23:41, said:

Am facut prostia sa sun la politie,  sa vina echipaju si sa fiu amenintat de fata cu politia . Siguranta si incredere tuturor!
Politia Locala sau Politia Romana?
In orice caz, daca tu consideri ca nu si-au facut treaba poti depune o plangere impotriva lor. Nimic nu te retine, nu?

Astfel se vor separa cei care-si fac treaba de cei care nu ridica un deget in strada.

#13
cosminnnn

cosminnnn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 07.04.2008
Masni - Aveam pretentia sa ii legitimeze macar. Da, echipaj de politie , nu locala.

#14
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Stai linistit, nu aveau nevoie sa-i legitimeze. De obicei, politistii isi cunosc bine "poamele" din sector si fiecare agent isi are propria agenda in care are notate datele personale ale acestora. Iar o sanctiune contraventionala se poate aplica in 60 de zile. In plus, cu ce te incalzea daca ii amendau? Oricum, tipul asta de personaj (cocalarul de la bloc) nu are serviciu, sta in chirie sau cu parintii, nu are un loc de munca stabil si nu-si achita niciodata amenzile. Timp pierdut pentru tine, ca trebuia sa semnezi ca martor, timp pierdut pentru politist, ca trebuia sa intocmeasca procesul verbal, distractie castigata pentru cocalar pe seama nervilor tai si ai politistului. Acum, zi-mi, cine iesea mai castigat?
Ai fost amenintat? Fa-i plangere direct la Parchet pentru amenintare, iar procurorul o sa le ceara datele de identificare ale cocalarului direct politistilor. Si daca au fost atat de batuti in cap incat sa nu-l cunoasca sau sa nu-l legitimeze, sa-i vezi atunci ce dau din colt in colt.

Edited by DeuxEx, 27 July 2014 - 15:02.


#15
alecsD

alecsD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 23.07.2010
@cosminnn ai fost expediat de pe forumul politistilor si acum vii aici sa plangi Posted Image) ?
De ce nu ai pus povestea la fel de pompoasa ca acolo?
Tu nu ai inteles ca poate oricine sa te ameninte de fata cu Politia,trebuie sa te duci frumusel si sa faci plangere-asta 1.
Iar doi,nu stiu ce ai fi vrut tu sa vezi,dar cu legile din Romania nu te astepta sa plece toti de acolo in catuse.

Edited by alecsD, 27 July 2014 - 21:36.


#16
cosminnnn

cosminnnn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 07.04.2008
alecsD - acolo am spus povestea fir cu fir, aici am spus-o mai pe scurt. Mi-e scarba de forumul ala si cum am zis acolo, la anu voi da la academie si daca intru nu ii pot numi '' colegi '' pe domnii din seara respectiva si nici pe domnii de pe forumul respectiv.


Povestea e reala, nu '' coafata '' cum m-au acuzat colegii tai, se pare ca pe politisti.ro  exista doar termenu de '' padure fara uscaciuni ''

Daca tu,ca politist ( banuiesc ca asta esti )  crezi ca e ok ca dupa un apel la 112 scadalangii sa nu fie nici macar legitimati...

PS: Am intels cu plangerea, am fost indrumat sa fac o plangere , semnata de toti vecinii la politia de proximitate.

Repet, povestea este reala, nu imi pasa cine nu ma crede, nu am de ce sa mint fiindca am respect pentru o parte ( se pare  ) din Politia Romana .

Edited by cosminnnn, 28 July 2014 - 09:53.


#17
alecsD

alecsD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 23.07.2010
@cosminnn
De unde stii tu ce trebuiau sa faca?toata lumea se pricepe la munca de politie,judecator,fotbal,femei. :-j
"Am intels cu plangerea, am fost indrumat sa fac o plangere , semnata de toti vecinii la politia de proximitate."
Pai vezi?asta trebuia sa faci fara sa faci scandal pe forum.Numai bine,au venit si politistii in seara aia si au vazut care e treaba(chiar daca nu au aplicat sanctiuni,e de ajuns),iar acum totul are cursul firesc.Daca plangerea e pentru amenintare,e foarte probabil sa fie chemati sa dea cu subsemnatul.
Treaba nu e chiar cum crezi tu ca e.

p.s nu's politist

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate