Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Care este cea mai buna aplicatie de mesagerie?

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

Poll: Care este cea mai buna aplicatie de mesagerie? (106 member(s) have cast votes)

Care este cea mai buna aplicatie de mesagerie?

  1. WhatsApp (55 votes [51.89%] - View)

    Percentage of vote: 51.89%

  2. LINE (3 votes [2.83%] - View)

    Percentage of vote: 2.83%

  3. Viber (14 votes [13.21%] - View)

    Percentage of vote: 13.21%

  4. Facebook Messenger (11 votes [10.38%] - View)

    Percentage of vote: 10.38%

  5. Skype (6 votes [5.66%] - View)

    Percentage of vote: 5.66%

  6. Yahoo Messenger (4 votes [3.77%] - View)

    Percentage of vote: 3.77%

  7. Hangouts (4 votes [3.77%] - View)

    Percentage of vote: 3.77%

  8. Snapchat (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  9. Tango (1 votes [0.94%] - View)

    Percentage of vote: 0.94%

  10. BBM (8 votes [7.55%] - View)

    Percentage of vote: 7.55%

Vote Guests cannot vote

#73
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Ai mai testat ceva asemanator? Eu n-am testat pe device-uri fara 3G, dar probabil de asta nu e suportata. Stii doar ca necesita si activare printr-un numar de telefon.

Oricum, topicul asta e despre care aplicatie e mai buna, nu despre WhatsApp si problemele intalnite la instalare. :)

#74
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Da, se pare ca au o politica idioata de a nu te lasa sa instalezi aplicatia pe tabletele fara 3G.  Am incercat prin metoda asta "How to install WhatsApp on iPad or Android tablet: use WhatsApp on a Wi-Fi tablet" http://www.pcadvisor...n-tablet-no-3g/ dar nu te lasa sa inregistrezi aplicatia pe doua dispozitive cu acelasi numar. Niste cretini!

"Conexiunea a esuat! Va rugam sa reincercati inregistrarea numarului dvs de telefon.Whatapp poate fi instalat pe un singur dispozitiv per numar de telefon."

Daca inregistrez tableta imi dezactiveaza telefonul si invers...

#75
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Mie mi se pare normal. In plus, e si logic. Numarul de telefon e "ID"-ul prin care esti contactat. Nu se fac conturi, nu ai alte metode de autentificare. De asta e necesar si la activare, de asta trebuie ca device-ul sa aiba GSM/3G, etc.

#76
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Viber e de 10 ori mai bun/reusit, merge fara probleme pe telefon, tableta, si laptop plus ca poti suna cu apel video. Daca ar avea encriptia pe care o are Telegram ar fi perfecta!

Edited by Papillon_, 19 November 2014 - 12:47.


#77
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Fiecare cu alegerea lui. De asta e bine ca sunt mai multe solutii. Mie mi se pare mult mai bun WhatsApp, pentru ca se potriveste nevoilor mele, si asta e tot ce conteaza pentru oricine.
E f. popular (deci majoritatea contactelor au), functioneaza excelent, este light, nu are functii inutile (precum apel, care nu-mi este util). Deci e excelenta. Perfecta nu pot spune, ca nu exista asa ceva. :)

#78
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Le-am dat mail:

"Your app sucks, i can't use it on my Samsung Tablet T320 Wi-Fi Only, on my desktop you don"t have a dedicated app for windows and i can't make video calls. Viber is much better!
You have so much money and a giant company backing you like facebook but you don't make the app better."

Chiar si Skype e mult peste WhastApp, din cate am vazut mai nou poti sa o accesezi din browser fara sa o instalezi.

Edited by Papillon_, 19 November 2014 - 13:52.


#79
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
ce imi place la skype este ca am conversatiile cu mine, indiferent unde ma aflu.
Linux, tableta, telefon, windows, WP phone, android......inclusiv atasamentele trimise cu cealalta persoana Posted Image

Update-urile sunt integrate in WINDOWS (nu trebuie sa stau eu sa imi fac probleme) le imping in toata reteaua fortat cu WSUS Posted Image
Si in cazul meu, TV-ul Samsung are aplicatie de SkyPE care merge superb cu camera web dedicata.

Edited by Mihai_3, 19 November 2014 - 15:57.


#80
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Dupa recentele acutalizari WhatsApp imi place cel mai mult, Hangouts e destul de promitator la fel ca si Tango.

#81
slykk

slykk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 22.10.2015
facebook mesenger

#82
slykk

slykk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 22.10.2015

View Postslykk, on 26 octombrie 2015 - 08:49, said:

facebook mesenger
m.am razgandit :D e mai bun telegram. De ce nu l.ai inclus in lista?

#83
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014
Folosesc doar Whatsapp; dupa parerea mea Skype e cel mai bun. Detest Facebook si facebook messenger; folosec rar facebook lite.  Imi pare rau de yahoo messenger ca e aproape decedat. Deasemenea n-as folosi ceva cu hardware-ul prin europa de est sau asia. Compania producatoare este obligatoriu sa fie "prietenoasa" cu agentiile guvernamentale occidentale; rusnacii, arabetii si chinezii sunt liberi sa-si folosesca propriile aplicatii.

Edited by sirius208, 22 December 2015 - 17:11.


#84
remus1007

remus1007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 02.06.2011
nu prea folosesc mesajele scrise. pentru apeluri video mi se pare ca skype ramana mama si tata lor pentru ca e compatibila si cu telefoanele, si cu calculatorul. e doar parerea mea, nu dati cu pietre!

#85
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
http://www.go4it.ro/...video-15962910/
WhatsApp oferă acum şi suport pentru apeluri video

#86
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
Intrebare:

numai eu am impresia ca wathsapp omoara bateria?

#87
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016

View Postbullterrorist, on 26 noiembrie 2016 - 08:04, said:

Intrebare:

numai eu am impresia ca wathsapp omoara bateria?
Daca n-ai acces la priza iei un acumulator extern. Daca ai acces la priza nu vad care e problema. In ziua de azi mor telefoanele înaintea bateriilor.

#88
2003spirit

2003spirit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 09.07.2017
Whatsapp pe primul loc pentru ca e populara. Am si Viber instalat, asa de dragul existentei unei aplicatii de messaging alternative, independeta de google, microsoft sau facebook.

#89
gtapiaf13

gtapiaf13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.03.2018
The application WhatsApp Messenger is an application free instant messaging available for Android and other smartphones. I recommend Install Whatsapp for mobile phones, allow us to share photos, videos and messages in real time, one of the best-known and most popular is WhatsApp.

https://installwhatsapp.com/

Download Whatsapp Messenger also as many people call it ‘Watsup’, is the raging trending app that allows you to connect with friends and family anywhere in the world for free, only using your Android device.

https://watsupandroid.com/

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate