Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Red 19

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
umbro

umbro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 08.02.2007
Ce inseamna mai exact optiunea roaming pe zi de la abonamentul red 19? Este la fel ca la abonamentele superioare, minutele/netul sunt valabile si in roaming?

#20
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,530
  • Înscris: 20.10.2006
Exact.

#21
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View Postumbro, on 14 septembrie 2014 - 23:58, said:

Ce inseamna mai exact optiunea roaming pe zi de la abonamentul red 19? Este la fel ca la abonamentele superioare, minutele/netul sunt valabile si in roaming?

Buna,

Pentru detalii, te rog sa accesezi link-ul: https://www.vodafone...index.htm#tab-2

Multumesc!

#22
balazscsaba

balazscsaba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 28.11.2009
@umbro! Inseamna ca, pt 1,5 Euro cu tot cu TVA / zi (in zilele in care folosesti telefonul -primesti sau initiezi un apel, sau scrii un sms, poate navighezi pe net in roaming) ai toate minutele din lume sa suni acasa, local (tara unde te aflii) sa primesti si sa trimiti sms-uri spre tara si in tara in care te aflii (tot nelimitat) si sa folosesti netul cat iti este alocat prin contract (eu am 1Gb) . Personal am stat 12 zile in afara ( 7 zile Croatia si 5 zile Ungaria) si am in total vreo 260 apeluri si vreo 650 Mb net papat in roaming. Cost final : 12*1.5 Euro cu tva cu tot, adica 18 Euro. A folosit si nevasta telefonul meu si unele apeluri catre tara ajungeau si la 30 minute / apel, ca doar Doamnele sunt slobode la gura.
Eu zic , ca se merita !

Succes !

#23
recl-sr

recl-sr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 17.04.2009
@ Vodafone

Pe 15.09 am facut o comanda online pt un abonament RED19 cu un Huawei Ascend G6, liniste totala in afara de mailul de confirmare a plasarii comenzii, in rest pauza! A trecut si termen de 72 de ore, si nici nu m-a sunat nimeni sa le trimit documentele! Cand sun la RC imi spun ca este in verificare, da ce tot verificati domnilor acolo? din moment ce mai am de mai bine de un am inca un abonament si de-a lungul timpului nu am avut probleme pe la niciun operator (Zapp, Cosmote, Romtelecom) exista Preventel si va poate confirma! Este asa complicat sa va respectati termenele? Nu mi-ati cerut nici macar seria sim-ului pt nr ce vreau sa-l portez sau copia C.I, desi urma sa fiu contactat in ''cel mai scurt timp posibil'' , asta inseamna ca pot sa astept mult si bine? Sunt profund dezamagit!

O sa am grija sa reziliz contractul existent care mai este si ala in val de 15.50 Eur pe luna! 15.50 + 19 = 34.5 Eur lunar, sa inteleg ca nu aveti nevoie de ei nu?

Edited by recl-sr, 18 September 2014 - 20:48.


#24
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salut, recl-sr!

Ne poti oferi numarul curent de abonament printr-un mesaj privat pentru a face mai multe verificari?

Edited by Vodafone, 19 September 2014 - 08:47.


#25
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Ce bine mi s-ar potrivi un red 19 daca ar avea mai mult trafic inclus. Macar la portare sau prin alta metoda daca s-ar putea primi macar inca 500MB tare bine ar fi. In loc sa creasca viteza mai bine cresteau traficul inclus.

#26
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010
La portare se ofera 1GB in plus lunar pe toata durata contractului :)

Edited by alexandru_83, 19 September 2014 - 17:34.


#27
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Asa este am intrebat si eu astazi. 15 euro nelimintat national, 500 international pe mobil si 2GB trafic (parca 75 centi/50MB depasirea). Destul de ok mai ales ca se poate contracta si pe un an.
La mine batalia se duce intre asta si prepay orange 10 euro fara tva cu 1,5GB trafic. Tot ma gandesc...

#28
grinch85

grinch85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 17.05.2007
Stie cineva pana cand este valabila oferta de portare la red19?

#29
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Mie mi s-a zis la reprezentanta ca pana la sf lunii.

#30
grinch85

grinch85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 17.05.2007
nasol moment, imi expira contractul cu Orange la sfarsitul lui octombrie si imi facea cu ochiul oferta, sper sa o prelungeasca, altfel iar trebuie sa prospectez piata :(

#31
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Ceva vesti despre reduri? Se mai dubleaza traficul? S-a modificat ceva?

#32
DjScorpyon

DjScorpyon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 14.08.2007

View Postgrinci, on 01 octombrie 2014 - 08:28, said:

Ceva vesti despre reduri? Se mai dubleaza traficul? S-a modificat ceva?
s-au prelungit ofertele curente

#33
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
La Red 19 s-a redus numarul de minute internationale de la 500 inapoi la 250?

#34
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View Postgrinci, on 09 decembrie 2014 - 23:07, said:

La Red 19 s-a redus numarul de minute internationale de la 500 inapoi la 250?

Buna,

Pentru detalii legate de oferte, te rog sa accesezi link-ul: https://www.vodafone...e/red/index.htm

Multumesc!

#35
balazscsaba

balazscsaba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 28.11.2009
Rugaminte pentru Vodafone Helper: te rog sa publici si pe forum,mai apoi pe site lista prefixelor (mobil) din UE care sunt taxate daca sunam in tara respectiva pe mobil. Aparent ar trebui sa fie incluse in cele 250 minute pe mobil UE (la unii 500, in functie de promotie), dar acele retele apartin unor operatori virtuali (se folosesc de o retea deja existenta si isi ofera serviciile proprii).

Aceste lucruri nu sunt specificate nicaieri in contract , iar aceasta lista nu este deocamdata publicata nicaieri (dupa cate stiu eu)

#36
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View Postbalazscsaba, on 28 februarie 2015 - 15:43, said:

Rugaminte pentru Vodafone Helper: te rog sa publici si pe forum,mai apoi pe site lista prefixelor (mobil) din UE care sunt taxate daca sunam in tara respectiva pe mobil. Aparent ar trebui sa fie incluse in cele 250 minute pe mobil UE (la unii 500, in functie de promotie), dar acele retele apartin unor operatori virtuali (se folosesc de o retea deja existenta si isi ofera serviciile proprii).

Aceste lucruri nu sunt specificate nicaieri in contract , iar aceasta lista nu este deocamdata publicata nicaieri (dupa cate stiu eu)

Buna,

La ce lista de prefixe faci referire? Avem doar la prepaid o astfel de lista: https://www.vodafone...set/v118158.pdf

Multumesc!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate