Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Allview V1 Viper i

- - - - -
  • Please log in to reply
2431 replies to this topic

#37
adrijaan

adrijaan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 25.10.2013
Multumesc

#38
adrijaan

adrijaan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 25.10.2013
Cea mai completa descriere a telefonului am gasit-o aici http://www.gadget.ro...viper-i-review/
Cititi si comentariile sunt constructive.
Pe mine m-a convins sa-l iau.

#39
adrijaan

adrijaan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 25.10.2013
Am mai gasit si asta http://www.giz.ro/so...oid-root-33751/
Aviz amatorilor de root.

#40
sigma

sigma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 08.03.2005
Buna seara:am si eu o problema cu acest telefon ;   nu pot pune majoritatea obiectelor widget pe dektop cu nova launcher, google now launcher sau go launcher, imi da "Application error - Unfortunately settings has stopped".
Am vazut ca a mai patit cineva dar momentan mi-e frica sa-i fac root. Exista solutie fara root?

#41
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Daca aplicatiile respective sunt instalate sau mutate pe cardul de memorie nu iti functioneaza widget-urile. Muta-le in memoria telefonului.

#42
Stoica67

Stoica67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 01.04.2013
la fel se intimpla si la mine pe nova, aplicatiile mutate in memoria interna si tot nu vrea, pe launcherul lor se poate ! ciudat, au ceva preinstalat, eu doar l-am rootat, fara sa pun alt custom rom !

#43
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Atunci este un bug...Posted Image
Ati incercat si alt launcher inafara de Nova?

#44
Stoica67

Stoica67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 01.04.2013
nu, o sa pun eu Apex, sa vedem, oricum, tot e mai bine decit cu al lor lansator, renunti la ceva dar cistigi mult mai multe, per total se misca bine, e ok, facind comparatie cu 4.2.2 pus pe p5 este clar mare diferenta ! pina apare 4.4.2 ramin cu el doar rootat !
cu apex la fel !

Edited by Stoica67, 02 September 2014 - 06:31.


#45
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Mda, Allview! Poate in primul update oficial or sa rezolve asta...daca nu, o sa se rezolve sigur cu ROM custom.

#46
addiy1987

addiy1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 05.09.2012
Singura solutie e cu root si si un program ca link2sd si faci launcherul aplicatie de system,dupa merg widgeturile perfect.
De rozolvat nu se va rezolva usor pt ca si pe romul mama de gionee exista bugul asta,singura rezolvare va fi cu update la 4.4.2 daca sunt in stare sa faca unul(il ia de la gionee si umbla putin in build.prop si modifica putin berry UI si schimba ecranul de boot) sau custom rom sau facem noi update de la celelalte (walton primo h3,gionee ctrl v5 etc) care deja au 4.4.2
Root se poate face punand fisierul atasat de mine prin TWRP Recovery sau urmand tutorialul de aici dar cu pc.Cu framaroot la mine nu a mers.

Attached Files


Edited by addiy1987, 02 September 2014 - 09:21.


#47
sigma

sigma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 08.03.2005
Cred ca diseara ii fac root cu riscul de a pierde garantia. Totusi launcherele vin cu o multime de tampenii, mai ales go launcher (mare aberatie btw), e ceva de butonat pana reusesti sa le customizezi. Eu folosesc Weather & Clock Widget Android care pare cel mai aproape de ce afiseaza www.meteoromania.ro. si pana acum nu am reusit cu niciun launcher sa-l pun pe ecran. Or fi si altele, care stiti nu ezitati sa postati. Sper sa mearga folosind metoda lui addiy1987 caruia ii multumim frumos!

Mentionez faptul ca nu am aplicatiile instalate pe card. I-am pus ieri card ca sa pun pe el pozele, filmarile si ceva muzica. Nu inteleg scopul instalarii aplicatiilor pe card in conditiile in care nandflash ul intern este mai rapid decat cardul atasat chiar daca e class 10...
Si sa vreau, nu stiu cum.....

Alta chestie care ma calca pe nervi este un fel de autocomplete super imbecil, spell check automat, cum vreti sa-i spuneti. In viber  trebuie sa te chinui sa scrii o propozitie de te trec toate transpiratiile pana corectezi ca sa trimiti textul celui cu care vorbesti. Am gasit in settings un spell checker, l-am debifat, niciun efect. Nu mai am nici o idee, nu am gasit nimic in meniu legat de word prediction sau ceva similar. In viber nu am gasit setari in sensul asta, tot de la setarile androidului e buba. Recunosc ca sunt super neavizat, pana acum doua zile nu am avut android.

Daca stie careva cum scap de mizeria asta sa ma lumineze si pe mine.

Multumesc frumos.

Edited by sigma, 02 September 2014 - 10:48.


#48
sigma

sigma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 08.03.2005
Imi cer scuze ca tot insist dar nu gasesc de unde se DEzactiveaza word prediction sau cum s-o numi , nu pot sa folosesc tastatura indiferent de aplicatie, imi baga pe gat cuvinte.....dau cu el de pamant. La Keyboard si Input Methods ar trebui sa fie vreo optiune dar pur si simplu nu ma prind ce trebuie sa-i fac. Deja mi-a scos peri albi :(
Va rog ajutati-ma care stiti!

Multumesc frumos si anticipat!

Edited by sigma, 02 September 2014 - 12:16.


#49
mirceagmn

mirceagmn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 14.02.2010
Android Settings/Limba si metoda de intrare/Tastatura si metoda de introducere/ pentru swiftkey click pe iconita de setare//complex/mod de completare cu bara de spatiu iar pentru tastatura android default click pe setare/corectare text/Autocorectare.

#50
addiy1987

addiy1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 05.09.2012
Metoda cu convertirea unui launcher in system app functioneaza 100 % pt a folosi widgeturi,testat,singura problema pt multi fiind root.Se poate face si unroot cu aplicatia de mai jos de exemplu dar daca trebuie sa te duci cu el la service inseamna ca e stricat si nu mai poti face unroot Posted Image

Attached Files



#51
dj_kul

dj_kul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.02.2007
Salut, pentru cei interesati de root, eu i-am facut root cu aplicatia de aici http://www.shuame.com/en/root/ , simplu de folosit, instaleaza o aplicatie pe telefon, king user, pentru managementul drepturilor pentru aplicatii.
Pana acum sunt multumit de telefon, avand in vedere ca am dat 600 de lei pe el la digi, merge foarte bine dual sim-ul cu cartela digi si un sim orange.

#52
addiy1987

addiy1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 05.09.2012

View Postdj_kul, on 02 septembrie 2014 - 15:19, said:

Salut, pentru cei interesati de root, eu i-am facut root cu aplicatia de aici http://www.shuame.com/en/root/ , simplu de folosit, instaleaza o aplicatie pe telefon, king user, pentru managementul drepturilor pentru aplicatii.
Pana acum sunt multumit de telefon, avand in vedere ca am dat 600 de lei pe el la digi, merge foarte bine dual sim-ul cu cartela digi si un sim orange.

Da merge si asta,sunt mai multe metode de root mai e una cu universal root sau sa instalezi manual supersu.apk,supersu pro.apk si baiduroot.apk sau unroot cu universal unroot
AOSP KK 4.4.2 V2 rom
Root pt acest rom

Edited by addiy1987, 02 September 2014 - 16:03.


#53
addiy1987

addiy1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 05.09.2012
Romul stock de la rusi,e neatins nu are root e original si merge pus in recovery (cwm)

Edited by addiy1987, 03 September 2014 - 10:42.


#54
addiy1987

addiy1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 05.09.2012
La unele launchere merge sa pui widgets si ai si notificari la unread counts fara sa umbli cu root(360 Launcher,Solo Launcher,Launcher Pro 8,Nemus Launcher,Go Launcher EX (5.02.1)),se pare ca n-ar fi un bug allview ci developerii de unele launchere inca nu ofera suport pt modelul asta.
Postez si un test Antutu Benchmark

Attached Files


Edited by addiy1987, 04 September 2014 - 15:07.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate