Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

ITP și butelie GPL expirate. Caut o soluție

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
cfl1

cfl1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 19.04.2014
Circul cam 1000-1200 km pe luna,mai mult in oras sau pe rece deci la un consum combinat de 8-9% rezulta o economie de 200-250 lei.La RAR m-a costat 130 lei.Cred ca nu este exagerat de mult cat am platit daca te gandesti ca platesti odata la 10 ani(cam 120.000 km),problema este ca trebuie sa-i dai pe toti gramadaPosted Image

Edited by cfl1, 21 November 2014 - 21:25.


#20
Stefan3090

Stefan3090

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.02.2017
Conform normelor în vigoare, o butelie GPL auto expiră după 10 ani de la data înscrisă pe acesta. Data fabricarii rezervorului este poansonata chiar pe rezervor de catre fabricant si poate fi identificata foarte usor. Singura modalitate de a folosi în continuare alimentarea GPL este schimbarea buteliei GPL auto expirate cu un rezervor nou.

#21
woe

woe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 16.11.2005
eu am urmatoarea problema:
fac itp cu instalatie gaz in cartea de identitate si butelia cu 8 ani de viata. Dupa itp, vreau sa dau jos butelia, ca mi ocupa loc in portbagaj. Nu mai folosesc gpl de mult, nu s a inteles cu motorul si cauzat stricaciuni(scaune supapa, chiuloasa).
As vrea sa las instalatia GPL pe masina (nu stau sa cumpar alta galerie de admisie pt. gaurile de la injectoarele gpl, sa o lipesc pe existenta nu imi pare trendy) si sa dau jos din portbagaj butelia, am portbajaj mic si ocupa jumatate din loc.
Cum fac la viitoarele itp-uri (care vor fi la 1 an, face 10 ani masina)? Cumpar o butelie cat mai mica, de forma, si o sui in portbagaj cand ma duc la itp?

#22
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

View Postwoe, on 25 septembrie 2018 - 10:19, said:

eu am urmatoarea problema:
fac itp cu instalatie gaz in cartea de identitate si butelia cu 8 ani de viata. Dupa itp, vreau sa dau jos butelia, ca mi ocupa loc in portbagaj. Nu mai folosesc gpl de mult, nu s a inteles cu motorul si cauzat stricaciuni(scaune supapa, chiuloasa).
As vrea sa las instalatia GPL pe masina (nu stau sa cumpar alta galerie de admisie pt. gaurile de la injectoarele gpl, sa o lipesc pe existenta nu imi pare trendy) si sa dau jos din portbagaj butelia, am portbajaj mic si ocupa jumatate din loc.
Cum fac la viitoarele itp-uri (care vor fi la 1 an, face 10 ani masina)? Cumpar o butelie cat mai mica, de forma, si o sui in portbagaj cand ma duc la itp?
Ii dai de o bere lui nenea ingineru de la itp

#23
woe

woe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 16.11.2005
nu stiu daca merge asa de simplu. As prefera mai legal. nu prea mi place sa fac cinste la persoane necunoscute.

#24
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
Pai la itp se fac verificari si pe gpl ... deci butelia trebuie conectata nu pusa doara asa de forma.
Se gasesc butelii fiarte mici - ptr tico / matiz

Edited by Tarzy, 25 September 2018 - 20:31.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate