Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Allview Impera I

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#19
manole74

manole74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 10.12.2006

View PostMasterboy, on 15 iulie 2014 - 22:26, said:

Haha, numele + capacul. La allview vad ca e albastru.


Aveti ideee daca ovalul ala  langa camera frontala e LED de notificari sau e vreun sensor ?
http://www.xolo.in/Win-Q900s
[ http://www.xolo.in/sites/all/themes/xolo/images/q900s-main-banner.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sa nu fie proximity sensor........zic si eu.

#20
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Postmanole74, on 14 iulie 2014 - 23:08, said:

De pe 25 iulie o sa fie in magazine partenere, conform unui email la care mi-au raspuns cei de la Brasov!

Mai ai vreo veste de la ei? A aparut in vreun magazine online?

#21
manole74

manole74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 10.12.2006
Abia-l astept la Emag in magazin- fizic, ca sa-l pot butona si  postez ulterior impresii pentru cei interesati. Va tin la curent!

Edited by manole74, 23 July 2014 - 20:21.


#22
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Ce facem, il comandam de la indieni ca la noi inca nu a aparut. :) E deja disponibil la ei si se vinde f bine:

http://www.flipkart....ffid=pradeepvis

[ http://img6a.flixcart.com/image/mobile/z/m/8/xolo-win-q900s-400x400-imadxze2bffmktht.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://img6a.flixcart.com/image/mobile/z/m/8/xolo-win-q900s-400x400-imadxze2fg8grbk8.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://img6a.flixcart.com/image/mobile/z/m/8/xolo-win-q900s-400x400-imadxze2pfmhfnek.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
manole74

manole74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 10.12.2006
NU cred ca are rost sa ne complicam, mai ales ca aici se asigura garantie......... cu toate rezervele  legate de brandul Allview.Posted Image

#24
maiorul2000

maiorul2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.07.2014
Mai nou, pe magazinul lor online anunta ca livrarile telefoanelor achizitionate in precomanda, se vor face abia la sfarsitul lunii august. Sa inteleg ca nici in magazine nu va aparea mai devreme...

#25
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014

View PostMasterboy, on 24 iulie 2014 - 23:31, said:

Ce facem, il comandam de la indieni ca la noi inca nu a aparut. Posted Image E deja disponibil la ei si se vinde f bine:
Butoanele alea sunt dubioase rau. Cred ca e mai buna varianta mioritica

#26
allyna007

allyna007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.01.2009
Eu mi-as dori un Impera S, are baterie mai buna si ecranul mai mare pentru doar 50 de lei in plus. Si eu astept sa apara in Emag (sper spre sfarsitul lui august), nu mai platesti transport (20 de lei daca il iei direct de pe site-ul Allview) plus ca poti sa-l returnezi deca nu-ti place cum merge.
Singurul lucru care nu-mi place e ca filmeaza ca in "epoca de piatra", adica 480p. Macar clipul sa fie salvat mp4 si nu 3gp cum e in cazul multor telefoane Allview...

#27
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Postmaiorul2000, on 25 iulie 2014 - 22:56, said:

Mai nou, pe magazinul lor online anunta ca livrarile telefoanelor achizitionate in precomanda, se vor face abia la sfarsitul lunii august. Sa inteleg ca nici in magazine nu va aparea mai devreme...

E destul de jenant. In iunie lanseaza cu tam tam Impera I si S; dam comanda la inceputul lui iulie; ni se da ca termen de livrare inceputul lui august. Acum ca se apropie august, ne dau sfarsitul lui august.Posted Image
Mi-e ca spre sfarsitul lui august primim temen de livare octombrie.Posted Image

Ce o fi asa greu de estimat cand ajunge containerul cu telefoane din India?

View PostCristianLC, on 26 iulie 2014 - 11:04, said:

Butoanele alea sunt dubioase rau. Cred ca e mai buna varianta mioritica
Daa Posted Image Eu il vreau pt dual sim si design, dar cred ca ma orientez spre Samsung ATIV S daca-l gasesc la 800 lei pt ca nu prea mai am rabdare inca o luna si ceva sa apara.

View Postallyna007, on 26 iulie 2014 - 15:04, said:

Eu mi-as dori un Impera S, are baterie mai buna si ecranul mai mare pentru doar 50 de lei in plus. Si eu astept sa apara in Emag (sper spre sfarsitul lui august), nu mai platesti transport (20 de lei daca il iei direct de pe site-ul Allview) plus ca poti sa-l returnezi deca nu-ti place cum merge.
Singurul lucru care nu-mi place e ca filmeaza ca in "epoca de piatra", adica 480p. Macar clipul sa fie salvat mp4 si nu 3gp cum e in cazul multor telefoane Allview...

E Ok si Impera S din poze. Da, e stupid sa filmeze la 480p cand are ecran HD. Posted Image  Pana si Lumia 520 filmeaza HD.

#28
manole74

manole74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 10.12.2006
Am gasit un post pe wpcentral, care explica oarecum intarzierile :
Another issue, seems to be that XOLO is having issues with 720p Dragon Tail screen. So the phone is perennially out-of-stock and now they started selling Android XOLO Q900S with lesser resolution and without Dragon Tail. which means reliability issues in the Win Q900s screen have not yet been resolved. So stay away!!!

Edited by manole74, 26 July 2014 - 18:31.


#29
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
De asta prefer sa astept urmatorul midrange de la Nokia. Am renuntat la ideea Androidului dupa ce am vazut ca topicurile sunt pline doar de ROM-uri, recovery, root si alte chestii de care nu as avea chef. Daca 830 va fi ca cel din leak-uri atunci isi va merita fiecare banut

#30
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Postmanole74, on 26 iulie 2014 - 18:28, said:

Am gasit un post pe wpcentral, care explica oarecum intarzierile :
Another issue, seems to be that XOLO is having issues with 720p Dragon Tail screen. So the phone is perennially out-of-stock and now they started selling Android XOLO Q900S with lesser resolution and without Dragon Tail. which means reliability issues in the Win Q900s screen have not yet been resolved. So stay away!!!

Incredibil. Si la Flipkart pe site se plang indienii ca au comandat Xolo Win Q900s cu Windows si l-au primit cu Android. Sper sa nu avem si noi surpriza asta si sa patim asa ceva Posted Image

"23 Jul 2014
Sreyas
I received Android version instead of Windows version. Now requested to return the product back. If anyone booking this product be careful"

"DESPITE OF repeated ASSURANCE from FLIPKART WRONG ANDROID VERSION DELIVERED
Today i recieved the device. As feared i also got the android version despite of repeated assurance from flipkart that i would get the windows 8.1 device.
"
http://www.flipkart....GWTZM8&type=all

#31
manole74

manole74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 10.12.2006
Nu cred ca o sa fie cazul si la noi cu Allview. De fapt asta consider ca este motivul intarzierii pentru lansare/vanzare. Si in ciuda faptului ca astept de mult un dual sim cu WP, n-o sa ma  grabesc deloc cu achizitia lui pana nu e testat indeajuns si pana nu reusesc sa-l butonez fizic.....

#32
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
http://next.lab501.r...mpera-i-preview
Primul review. Sectiunea de comentarii este amuzanta.

Edited by CristianLC, 29 July 2014 - 22:27.


#33
manole74

manole74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 10.12.2006

View PostCristianLC, on 29 iulie 2014 - 22:23, said:

http://next.lab501.r...mpera-i-preview
Primul review. Sectiunea de comentarii este amuzanta.

Dap....amuzanta, dar civilizata si cu probleme reale dezbatute. Interesanta prezentarea. Una peste alta telefonul are potential daca sunt rezolvate problemele.Intarzierea are si o parte buna- asa cum o vad eu: Allview dovedeste maturitate prin intarziere incercand sa rezolve problemele nu sa le mascheze!Posted Image

#34
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Interesanta prezentarea pana la partea cu testele. Antutu pe WP e o mare prostie. Nici macar rezolutia corecta nu o arata. Cred ca se intarzie vanzarea pentru ca, pur si simplu, nu a venit vagonul cu telefoane din China

#35
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Sper ca vine cu logo-ul de Windows si iconitele de search si back pe butoane in varianta finala. Arata oribil cercul si punctele alea de pe butoane de pe telefonul de teste.
Ideea e ca in afara de Lumia 630 momentan nu sunt disponibile alternative dual sim cu WP 8.1.

#36
allyna007

allyna007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.01.2009
Vad ca de astazi se poate cumpara Allview Impera S. M-ar interesa si pe mine, dar parca nu l-as lua fara sa vad un test serios pe varianta finala sau fara sa-l butonez un pic.
Nici impresiile unui coleg de pe forumul Softpedia nu ar strica sa le aflu...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate