Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Cum sa testezi piata pt o idee de site?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
edu2004eu

edu2004eu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 06.03.2010
As dori sa stiu cum s`ar putea testa cel mai bine (cu cele mai bune / multe rezultate), daca o idee de site ar avea succes, sau daca oamenii ar fi interesati sa foloseasca produsul respectiv? Un poll mi se pare cam trist... Am niste idei de site`uri, dar nu vreau sa bag o gramada de timp in ele, si dupa aia sa aflu ca ori nu intereseaza pe nimeni, ori cineva face deja asta.

Mersi.

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Vrei sa dai ponturi aici  ?

Poate se apucă altul de ideile tale, posibil geniale.

#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,032
  • Înscris: 24.02.2006
deci timpul e singura problema. pai in cazul asta e simplu:
-alegi una din firmele din lista asta: http://www.util21.ro...-statistica.htm (sau cauti tu o firma de sondaje de opinie pe google)
-iei legatura cu ei, semnezi un NDA
-stabiliti impreuna ce intrebari sa contina sondajul si ce public-tinta ai
-ei fac sondajul, prelucreaza rezultatele si ti le trimit tie
-tu le platesti serviciile, apoi implementezi una din ideile cu potential mai mare si devii milionar.

#4
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
cum testezi piata? foarte simplu... faci templateul, il urci pe un site de templateuri si incerci sa-l vinzi... vezi cum merge

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postedu2004eu, on 25 iunie 2014 - 20:56, said:

As dori sa stiu cum s`ar putea testa cel mai bine (cu cele mai bune / multe rezultate), daca o idee de site ar avea succes, sau daca oamenii ar fi interesati sa foloseasca produsul respectiv? Un poll mi se pare cam trist... Am niste idei de site`uri, dar nu vreau sa bag o gramada de timp in ele, si dupa aia sa aflu ca ori nu intereseaza pe nimeni, ori cineva face deja asta.

Mersi.

Lansezi o varianta pilot a site-ului, pompezi in Google AdWords, analizezi rezultatele.
Preferabil sa apelezi la o agentie daca vrei o analiza pertinenta/ o campanie cu rezultate.

Daca nu vrei sa lansezi site-ul, pe chestionar este mai greu sa obtii rezultate care sa si reflecte realitatea (pe chestionar poti spune linistit ca ai cumpara produsul x la pretul x, ca nu te bate nimeni daca nu procedezi intcmai).

Edited by gumball3000, 25 June 2014 - 22:34.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate