Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Campionatul Mondial (C.M.) 2014 din Brazilia - Subiect Oficial

- - - - -
  • Please log in to reply
2454 replies to this topic

#2449
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 10.04.2007

View PostDihorul Razboinic, on 19 iulie 2014 - 20:40, said:

Nu cred ca problema ar fi fost la jucatori, ci la echipa. Daca ii luau pe toti de la Steaua, Dinamo sau Rapid (doar una din echipe) ar fi fost OK, ca aveau echipa gata formata. Dar cind ii iei din toate echipele si vrei sa faci o echipa noua si functionala e cam greu sa-i motivezi. Echipele alea nationale bune probabil ca au fost bune pentru ca aveau niste campionate interne foarte slabe si au fost motivati sa se bata ca reprezentativa nationalei. Dar cind ai un campionat intern cit de cit bun jucatorii poate ca nu mai sunt motivati sa joace in afara campionatului cu care s-au obisnuit. Spun si eu.

Nu sunt de aceeasi parere cu tine. La Olandezi cred ca sunt jucatori adusi de la nu stiu cate echipe.

#2450
ghost1-

ghost1-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 570
  • Înscris: 05.10.2013
olanda este o mare de negri,acolo toti sunt veniti.Toti vin si se naturalizeaza acolo..Cat despre performante,e normal sa aiba performante pt. ca la ei toate sunt de 10 ori mai mari incepand de la salarii.....

Edited by ghost1-, 20 July 2014 - 14:12.


#2451
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View PostI-MAN, on 20 iulie 2014 - 13:38, said:

Nu sunt de aceeasi parere cu tine. La Olandezi cred ca sunt jucatori adusi de la nu stiu cate echipe.

In principiu trebuie excluse popoarele germanice de la chestiunea asta. In principiu, cu exceptia (uneori) "Anglia". Germanii sunt facuti altfel, ei se mobilizeaza pentru ca e profesionist sa se mobilizeze probabil.

#2452
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 10.04.2007
Da...deci e cum zic eu. Ti-am dat exemplul Olandei fiindca ala mi-a venit in minte atunci, insa mai sunt si alte echipe in aceeasi situatie si care au avut rezultate decente.
iti dau si exemplu de echipa cu jucatori la Nationala in majoritate de la acelas club si care nici nu a trecut de grupe...Italia.

La noi singura sansa ca echipa Nationala sa faca performanta cu un nucleu de jucatori de la un singur club, este ca acei jucatori sa joace la Barcelona, Real Madrid, Chelsea, Bayern Munchen etc.

In '94 Nationala Romaniei a ajuns pana in sferturi si mi se pare ca nu a avut in prinul 11 mai mult de 2 jucatori de la acelas club.

#2453
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Cand mai e urmatorul Campionat Mondial?
Am urmarit putin echipa Algeriei si nu stiu cum...era sa-i elimine pe nemti, apoi nemtii au castigat atat de categoric finala.
Explicatii?  Stiu ca au tremurat binisor nemtii la acel meci.
La finala nici nu m-am mai uitat, nu mai era interesant. 7-1 sau 8-1, cam asa...scor de maidan.

Nici la tenis nu exista asa ceva.

#2454
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 12.07.2010
Următorul CM de fotbal va fi în 2018 în Rusia.
Germanii au prins o zi slabă cu Algeria (2-1 după prelungiri).
În semifinale a fost Brazilia - Germania 1-7 (!). Finala a fost Germania - Argentina 1-0 dp, gol Gotze în min 113.

#2455
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Aveau un alt mod (mai decent) de a se bucura la goluri. (Algeria)
Sigur aveti dreptate, era culmea sa fi pierdut nemtii in finala (aveam impresia ca aceea a fost finala, cam dezamagitor si umilitor scor)
Raportat la cat de increzuti au fost altii (Ronaldo, sau Spania) Algeria a avut rezultate mai bune.
Poate astia vestiti erau obositi? Daca da, atunci nivelul campionatului a fost slab.
Poate acela era adevaratul nivel, al Germaniei....

Algerienii sa fi fost doar mai proaspeti. Si au mai fost echipe mici cu rezultate bune din cat am inteles.


Caldura nu a fost scuza, Germania nu e tara tropicala.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate