Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Allview A6 Quad

- - - - -
  • Please log in to reply
632 replies to this topic

#73
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
Cred ca inca nu eram inregistrat in retea, sau ceva ..ca acum daca pun un " . " in mesajul la 700 , imi spune cate minute mai am ..
deci s-a rezolvat asta .

#74
laurst

laurst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 09.12.2010
Spuneti-mi si mie va rog cam cat tine acest tel la o utilizare care sa includa cam o ora de convorbiri,verificare mail si facebook dar fara jocuri.i-am comandat sotiei de la rds si as vrea sa stiu pt ca ea nu e obisnuita sa incarce tel des intrucat e posesoare de nokia 208 la care bateria tine insa nu are 3g si nu poate folosi netul de la rds de la abonament.
Problemele semnalate sunt generale la acest model sau au fost doar exceptii?
Va multumesc anticipat

Edited by laurst, 15 June 2014 - 03:14.


#75
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012

View Postlaurst, on 15 iunie 2014 - 03:11, said:

Spuneti-mi si mie va rog cam cat tine acest tel la o utilizare care sa includa cam o ora de convorbiri,verificare mail si facebook dar fara jocuri.i-am comandat sotiei de la rds si as vrea sa stiu pt ca ea nu e obisnuita sa incarce tel des intrucat e posesoare de nokia 208 la care bateria tine insa nu are 3g si nu poate folosi netul de la rds de la abonament.
Problemele semnalate sunt generale la acest model sau au fost doar exceptii?
Va multumesc anticipat
Cam 2-3 zile.

#76
lbadaca

lbadaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,045
  • Înscris: 14.07.2008
Combinatia asta A6 - SIM Digi e dezastru.
Am trecut de la un jaf de Nokia C2-01 cu SIM Cosmote la un A6. Pt. ca pe Nokia aveam vreo 300 si ceva de numere (care nu incap nici pe SIM-ul de Cosmote, nici pe SIM-ul de Digi, care au cate 250 de pozitii) am impartit numerele pe cele doua SIM-uri.
In Nokia SIM-urile merg perfect, se vad toate numerele.
In A6 doar Cosmotele merge la agenda. Sim-ul Digi e vazut gol, dar daca dau importare de pe Digi in telefon mi le vede.
Va dati seama, da jos carcasa, pune carcasa de 1000 de ori. Imi bag...in el de A6.
Sau, setez eu ca agenda SIM-ul si el imi salveaza numerele tot in telefon.

Edited by lbadaca, 15 June 2014 - 09:43.


#77
popescui0n

popescui0n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.05.2011
Vă scriu aici ca să știți la ce să vă așteptați (A6 + Digi cu portare):

TELEFON
- bateria ține FOARTE puțin și nu sunt la primul smartphone. Cu greu îmi rezista de la 8 dimineața la 22 seara. Problema se rezolvă cu DS Battery Saver pe profilul Slumberer sau oricare altă aplicație asemănătoare.
- se încălzește destul de tare în zona camerei. Putem trece peste.
- nu este un telefon pentru jocuri!
- se mișcă bine între aplicații și în aplicații
- trece singur din HSDPA în 3G când nu este utilizat internetul. Un lucru foarte inteligent, însă nu foarte bine gândit. De multe ori trebuie să aștept în plus la navigarea între pagini/mail-uri, până-și face trecerea înapoi din 3G în HSDPA
- cel mai mare minus: calitatea sunetului din cască este extrem de proastă, de foarte multe aud interlocutorul foarte înfundat, în special în locurile unde este puțin zgomot. În locurile cu zgomot (magazine, intersecții) trebuie să revin eu cu un telefon căci nu se aude deloc. Se poate rezolva cu un hand-free/cască bluetooth.

Dacă aveți ocazia să testați telefonul într-un apel, nu ezitați s-o faceți. Eu regret că l-am luat și probabil c-o să caut să-l înlocuiesc cât mai repede.

#78
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012
Din cauza tiplei care acopera difuzorul si microfonul, aveti probleme.
Am citit aici si asa a patit un prieten astazi, din cauza ca tipla, acoperea difuzorul se auzea infundat.
Am dat tipla jos si minune se auzea foarte bine.
Tipla noua inainte de a o aplica, am decupat-o mai mult in zona difuzor si microfon.
Si cand te gandesti ca era gata sa-l trimita la garantie pentru ca tipla nu e optimizata cum trebuie, si acopera difuzorul sau microfonul.

#79
lbadaca

lbadaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,045
  • Înscris: 14.07.2008

View Postleomagic44, on 15 iunie 2014 - 13:06, said:

Din cauza tiplei care acopera difuzorul si microfonul, aveti probleme.
Am citit aici si asa a patit un prieten astazi, din cauza ca tipla, acoperea difuzorul se auzea infundat.
Am dat tipla jos si minune se auzea foarte bine.
Tipla noua inainte de a o aplica, am decupat-o mai mult in zona difuzor si microfon.
Si cand te gandesti ca era gata sa-l trimita la garantie pentru ca tipla nu e optimizata cum trebuie, si acopera difuzorul sau microfonul.

Posted Image

Folia de rezerva e la fel ca cea deja aplicata pe ecran din fabrica (cea de sub cea cu inscrisuri) ?

View Postleomagic44, on 15 iunie 2014 - 13:06, said:

Si cand te gandesti ca era gata sa-l trimita la garantie pentru ca tipla nu e optimizata cum trebuie, si acopera difuzorul sau microfonul.
Daca nu-mi merge butonul de Volume Up oare mi-l schimba sau il pot rimite la garantie ?

Pt. date mobile cum e mai bine sa-l tin: numai GSM, numai WCDMA sau GSM/WCDMA ? Si am mai observat ca daca ai doua SIM-uri nu poti alege aceeasi setare pt. amandoua.

Edited by lbadaca, 15 June 2014 - 13:50.


#80
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012

View Postlbadaca, on 15 iunie 2014 - 13:26, said:

Posted Image

Folia de rezerva e la fel ca cea deja aplicata pe ecran din fabrica (cea de sub cea cu inscrisuri) ?


Daca nu-mi merge butonul de Volume Up oare mi-l schimba sau il pot rimite la garantie ?
Da, necesita putin decupata, daca o aplici nedecupata posibil sa acopere difuzorul.
Scoate capacul si incearca sa apesi vol-up.
Din cauza ca capacul se detaseaza cu ambele butoane e posibil sa nu se centreze cum trebuie, sau incearca cu capacul de rezerva.

#81
lbadaca

lbadaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,045
  • Înscris: 14.07.2008

View Postleomagic44, on 15 iunie 2014 - 13:37, said:

Da, necesita putin decupata, daca o aplici nedecupata posibil sa acopere difuzorul.
Scoate capacul si incearca sa apesi vol-up.
Din cauza ca capacul se detaseaza cu ambele butoane e posibil sa nu se centreze cum trebuie, sau incearca cu capacul de rezerva.

Am incercat; e o problema cu butonul.

#82
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,597
  • Înscris: 02.10.2010
Retur sau garantie.

#83
popescui0n

popescui0n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.05.2011

View Postleomagic44, on 15 iunie 2014 - 13:06, said:

Din cauza tiplei care acopera difuzorul si microfonul, aveti probleme.
Am citit aici si asa a patit un prieten astazi, din cauza ca tipla, acoperea difuzorul se auzea infundat.
Am dat tipla jos si minune se auzea foarte bine.
Tipla noua inainte de a o aplica, am decupat-o mai mult in zona difuzor si microfon.
Si cand te gandesti ca era gata sa-l trimita la garantie pentru ca tipla nu e optimizata cum trebuie, si acopera difuzorul sau microfonul.

N-are nicio treaba țipla, este gata decupată în jurul difuzorului. Eu am mers mai departe, până la a-i scoate difuzorul cu totul și concluzia este aceeași: calitate extrem de proastă. Probabil c-o să încerc la service-ul AllView cu un difuzor de rezervă. L-am comparat cu primul model de Huawei care a apărut la Digi - nu se compară. Păcat de telefon.

#84
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012

View Postpopescui0n, on 15 iunie 2014 - 14:54, said:


N-are nicio treaba țipla, este gata decupată în jurul difuzorului. Eu am mers mai departe, până la a-i scoate difuzorul cu totul și concluzia este aceeași: calitate extrem de proastă. Probabil c-o să încerc la service-ul AllView cu un difuzor de rezervă. L-am comparat cu primul model de Huawei care a apărut la Digi - nu se compară. Păcat de telefon.
Inseamna ca ai o problema cu difuzorul.
In cazul prietenului meu tipla acoperea fanta din dreptul difuzorului.

#85
lbadaca

lbadaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,045
  • Înscris: 14.07.2008
Si la mine tipla e bine pusa.

Voua va vede agenda de pe SIM-ul DIGI ? Agenda de pe COSMO merge perfect, dar cea de pe DIGI e oarecum invizibila in sensul ca nu vad niciun numar pe ea, zice ca e 0% utilizata, in schimb pot copia numerele de pe ea in telefon.

#86
lbadaca

lbadaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,045
  • Înscris: 14.07.2008

View Postpopescui0n, on 15 iunie 2014 - 11:00, said:

Problema se rezolvă cu DS Battery Saver pe profilul Slumberer sau oricare altă aplicație asemănătoare.
Si unde gasesc asta ?

#87
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012

View Postlbadaca, on 15 iunie 2014 - 15:44, said:

Si la mine tipla e bine pusa.

Voua va vede agenda de pe SIM-ul DIGI ? Agenda de pe COSMO merge perfect, dar cea de pe DIGI e oarecum invizibila in sensul ca nu vad niciun numar pe ea, zice ca e 0% utilizata, in schimb pot copia numerele de pe ea in telefon.
Confirm, nu e vizibila agenda sim, doar telefon.

#88
lbadaca

lbadaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,045
  • Înscris: 14.07.2008
Si care sa fie explicatia ? Nu mi se pare normal
. N-am mai vazut si n-am mai auzit asa ceva.


#89
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
problema cu bateria care tine foarte putin o am si eu .
il am de vreo 3 zile , si l am incarcat de vreo 6-7 ori , fara a il folosi prea mult

#90
sxnet1

sxnet1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.11.2005
BEEEEEETON  telefon....a tinut 2 zile ,dupa care in loc sa il schimbe(digi) ma trimite la service. noroc ca in 14 zile de la achizitie se poate returna si primi banii inapoi.  La banii astia nu trebuia sa zboare...dar macar sa se poata vorbi la el.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate