Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Gripa?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1
ContTemporar1

ContTemporar1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 11.05.2014
Salut. Cam de pe la ora 2 m-a trezit logodnica si m-a rugat sa ii fac un Theraflu ca se simte rau. Simptomele ei par a arata o raceala/gripa(durere de gat, nas infundat, dureri sinuzale) si febra, insa ne-am mutat de curand si inca nu ne-am cumparat niciun termometru deci nu pot spune cate grade are, insa e destul de fierbinte. Ceea ce mi se pare ciudat este ca o dor picioarele foarte tare, a facut 3 minute pana la baie...
I-am facut theraflu, i-am fiert niste apa in care am pus sare grunjoasa(cica ajuta la raceala), a luat un tantum verde. I-am spus sa ia un nurofen dar se gandeste sa nu reactioneze cu theraflu. Pana luni nu gasim medicul de familie, aveti idee ce as putea sa-i cumpar?

Edited by ContTemporar1, 07 June 2014 - 02:54.


#2
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 14.02.2010
Sper ca se simte mai bine deja.
Daca e gripa nu prea ai ce sa-i faci, decat sa-i dai multe lichide si sa stea in pat. Medicul de familie ar trebui sa poata fi sunat si in weekend. La mine asa este, chiar au medici de garda la policlinica cu care pot discuta, pentru a nu merge la urgenta aiurea.

#3
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Cel mai bun medicament in acest caz e ”aspirina saracului”, chestii cu teraflu, tantum verde nurofen  , sunt frectii la picior de lemn.

#4
ContTemporar1

ContTemporar1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 11.05.2014
Multumesc de raspunsuri.

#5
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
In tarile civilizate nu se poate cumpara antibiotic numai pentru ca pacientul considera ca e necesar. De aia au aparut tot felul de bacterii mutante.

#6
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014
Sincer, nu-mi "suna bine" chestia cu durerea de picioare, daca nu trece repede,  eu as chema salvarea. Paza buna....

Edited by gicaru, 07 June 2014 - 10:08.


#7
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

View Postciine, on 07 iunie 2014 - 07:18, said:

Cel mai bun medicament in acest caz e ”aspirina saracului”, chestii cu teraflu, tantum verde nurofen  , sunt frectii la picior de lemn.
fata abia se taraste pana la baie si tu-i recomanzi sa faca sex?!
http://dexonline.ro/...irina saracului

Edited by Michidoo, 07 June 2014 - 23:14.


#8
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View PostMichidoo, on 07 iunie 2014 - 23:14, said:

fata abia se taraste pana la baie si tu-i recomanzi sa faca sex?!
http://dexonline.ro/...irina saracului
Activitatea sexuala , prin efortul depus produce transpiratie abundenta si foarte important se eliberaza dopamina hormon care are actiune benefiaca asupra imunitatii si a starii de bine in general.
In timpul orgasmului poti taia in carne vie ca nu simti durerea , ce e dupa e alta mancare de peste,
Ex: o cautare cu google la intamplare ”sex si imunitate” http://www.euforia.t...ea-id18700.html

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Eu o duceam de mult la Urgenta.

#10
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

View Postciine, on 07 iunie 2014 - 23:29, said:

Activitatea sexuala , prin efortul depus produce transpiratie abundenta si foarte important se eliberaza dopamina hormon care are actiune benefiaca asupra imunitatii si a starii de bine in general.
In timpul orgasmului poti taia in carne vie ca nu simti durerea , ce e dupa e alta mancare de peste,
Ex: o cautare cu google la intamplare ”sex si imunitate” http://www.euforia.t...ea-id18700.html

mai omule, stim cu totii ca "sexu' face bine", dar in starea in care o descrie logodnicul, poate doar daca o violeaza reuseste sa aiba ceva activitate sexuala cu ea. Daca ea are febra si nu se poate tine pe picioare, nu cred ca-i prea frumos sa venim noi si sa-i spunem prietenului ca nu-i problema, ca doar fetei nu i se cere mare efort sa stea pe spate si sa desfaca picioarele. Ah, si la orgasmul ala cred ca se ajunge foarte usor intr-o astfel de stare...Ma gandesc doar la cum doare carnea cand ai febra. Sa mai vina unul sa te mangaie, cred ca nu e tocmai placut...Parerea mea....

#11
donnarumsfeld

donnarumsfeld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 21.05.2012
sa bea sucul din trei lamai si e ca noua

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate